Skocz do zawartości

Najlepszy światłolub - konkurs dla początkujących - Wyniki!


Treker

Pomocna odpowiedź

Prawie miesiąc temu ogłosiłem konkurs dla początkujących. Zadaniem uczestników było przedstawienie swoich światłolubów, czyli prostych robotów, które wykonać może każdy. Jednak to nie wszystko, ważna jest również staranność podczas tworzenia i opisywania konstrukcji, jaką wykazali się nasi użytkownicy.

Nie mogłem przewidzieć jak wielu z Was będzie zainteresowanych tą zabawą. Ostatecznie do konkursu zgłosiliście 10 robotów. Biorąc pod uwagę specyfikę konkursu oraz stosunkowo mały czas uznaję to jako duży sukces. Po obradach w gronie moderatorów wyłoniliśmy 3 najlepsze roboty.

Zanim przejdziemy jednak do wyników, chciałbym na wstępie wymienić wszystkie konstrukcje biorące udział w konkursie: [bEAM] Ćma

[beam] Prezentacja mojego pierwszego robota - światłolub

[beam] Światłolub delorean

Dżo [line follower / światłolub / konstrukcja uniwersalna]

F1bot - mój światłolub

Światłolub Światłomir

Mój pierwszy robot światłolub

Mój pierwszy światłolub - Freshman.

Mój pierwszy robot, światłolub "Cho no"

Światłolub "Klocek"

Nie przyznaliśmy konkretnych miejsc. Wyłoniliśmy 3 najlepsze, naszym zdaniem, konstrukcje.

Są to roboty użytkowników: matti007, volox, ThePawel1211 (Kolejność przypadkowa.)

Zwycięskie roboty:

Wszystkie konstrukcje zgłoszone do konkursu bazowały na podobnych układach elektronicznych. Dlatego głównymi aspektami jakie ocenialiśmy były:

- estetyka wykonania robota

- efekt końcowy, działanie robota

- jakość opisu

Przypominam, że nagrodami były książki Budowa robotów dla średniozaawansowanych. Zachęcam do zapoznania się z moją recenzją tej pozycji. Nagrody ufundowało wydawnictwo Helion! Autorów najlepszych konstrukcji proszę o przesłanie prywatnej wiadomości z danymi do wysyłki książek papierowych. Na pocieszenie, dla wszystkich pozostałych użytkowników przygotowałem niespodziankę. Dzięki uprzejmości eBookPoint.pl wszyscy otrzymacie rabaty w wysokość 50% na książkę Budowa robotów dla średniozaawansowanych w formie eBook. Rabaty dostarczę mailowo w ciągu kilku najbliższych dni.

Jeśli również Ty chciałbyś stworzyć takiego robota, zapoznaj się z naszym poradnikiem. Zachęcam do komentowania, chcielibyście więcej takich konkursów?

IMG_4d03d6104c9c2757.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

fazi787, wszystkie roboty jakie wymieniłeś kwalifikują się do regularnych, miesięcznych podsumowań. Więcej w odpowiednim temacie. Myślę, że dobrym pomysłem byłby konkurs dla początkujących na zbudowanie minisumo na podstawie naszego kursu. Sprawdzilibyśmy, kto lepiej przerobi i obuduje taką konstrukcję 🙂 Jest ktoś zainteresowany?

Niezależnie od dalszych planów najpierw musimy zakończyć konkurs wakacyjny (jeszcze miesiąc). Później zaplanowane są już 3 nowe konkursy. Każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

matti007, nie mogę zdradzić jeszcze szczegółów. Mam nadzieję, że jeśli wszystko dobrze się potoczy, to w jednym z nich nagrody będą gratką dla fanów ARM'ów. W drugim dla pasjonatów uruchamiania systemów operacyjnych na własnych płytkach. Natomiast w trzecim zwycięzcy otrzymają elektronarzędzia najwyższej klasy przydatne w warsztacie robotyka. Bądźcie gotowi 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.