Skocz do zawartości

Najlepszy światłolub - konkurs dla początkujących


Treker

Pomocna odpowiedź

Witajcie, jak pamiętacie trwa konkurs wakacyjny, przeznaczony jest on dla zaawansowanych użytkowników naszego serwisu. Jednak teraz, po raz pierwszy przygotowałem konkurs dla początkujących. Większość z nas zaczynała swoją przygodę z robotyką od budowy światłoluba. Jest to konstrukcja bardzo prosta, jednak można ją wykonać na wiele sposobów.

Osobiście bardzo doceniam, gdy osoby początkujące dbają o szczegóły i staranność swoich prac. Przekłada się, to na lepszy odbiór opisu oraz mniejsze problemy podczas uruchamiania konstrukcji.

Zasady

Zadaniem konkursowym jest opublikowanie opisu swojego światłoluba. Może to być robot stworzony na podstawie naszego poradnika lub inny. Ważne jest, aby działał - należy udokumentować to zdjęciami oraz filmem. Na Wasze zgłoszenia będę czekał do 31 sierpnia.

Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić w tym temacie swojego robota, dodając kilka zdań opisu dlaczego postanowiliście zająć się robotyką. Uwaga! Do konkursu można również zgłaszać światłoluby, które opisaliście na Forbocie już jakiś czas temu. Dozwolone jest odświeżanie i poprawianie opisów. Jeśli zdecydujecie się na opis nowego robota, umieścicie, go w dziale konstrukcje początkujących.

Przykładowy robot

Nagrody

Z pomocą moderatorów wybiorę trzy najlepiej działające i opisane konstrukcje. Ich autorzy otrzymają książkę, która pomoże im wkroczyć jeszcze dalej w świat robotyki. Mowa o niedawno recenzowanej pozycji: Budowa robotów dla średniozaawansowanych. Zachęcam do zapoznania się z moją recenzją. Nagrody ufundowało wydawnictwo Helion!

Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na nasze rady i uwagi względem opisanych robotów. Podpowiemy Wam, co moglibyście poprawić. Jeśli konkurs nie jest dla Was, bo uważacie, że światłoluby są tematem, który dawno za Wami podzielcie się informacją z innymi. Może zbudujecie z kimś takiego robota i wprowadzicie go w świat robotyki?

Osoby, które nie całkiem wiedzą, co to są światłoluby, zachęcam do przeczytania definicji w naszym leksykonie robotyki.

Zachęcam do udziału w zabawie oraz do komentowania.

P.S. Jeśli Wasze konstrukcje będą naprawdę dobre, nie wykluczam zwiększenia puli nagród, do dzieła!

swaitloub.png

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zgłaszam swojego światłoluba : https://www.forbot.pl/forum/topics60/beam-prezentacja-mojego-pierwszego-robota-swiatlolub-vt8462.htm

Moja przygoda z robotyką rozpoczęła się jakieś pół roku temu, elektroniką interesowałem się już od dziecka. A jako, że chodzę do gimnazjum to musiałem zrealizować projekt edukacyjny :] . Wymyśliłem projekt windy. Lecz chciałem za wszelką cenę aby na małym wyświetlaczu 7-seg wyświetlane było aktualne piętro na którym znajduje się winda. Długo rozkminiałem jak by to zrobić, i wreszcie znalazłem to forum, dzięki któremu dowiedziałem się o takich fajnych rzeczach jak AVR-ki, roboty itd. Przed zrobieniem windy zabrałem się za światłoluba, który jakoś oszałamiająco nie wyszedł ale i tak jestem z niego zadowolony.

Teraz planuję pobawić się z jakimś robotem wielozadaniowym, oraz zaprezentować na forum mój model windy :]

Link do komentarza
Share on other sites

Witam. Zgłaszam mojego robota deloreana światłoluba.

Przygodę z robotyką i ogólnie elektroniką zaczełem od chęci zaprogramowania kilku diód. Po kilku godzinach szukania jakiś informacji natrafiłem na te forum, i właśnie wtedy zainteresowałem się robotyką. Stworzyłem swojego pierwszego robota i robotyka stała się moim hobby. Przez te kilka miesięcy spędzonych na forbocie nauczyłem się więcej niż przez dwa lata w gimnazjum 😃 Teraz aktualnie jestem podczas tworzenia mojego pierwszego minisumo.

Link do komentarza
Share on other sites

Zgłaszam swojego robota. https://www.forbot.pl/forum/topics60/dzo-line-follower-swiatlolub-konstrukcja-uniwersalna-vt4934.htm

Za dzieciaka lubiłem rozkładać i składać wszelkie sprzęty elektryczne, które były w domu, aż nadszedł moment, kiedy postanowiłem sam coś zbudować. Zabawę z robotyką zacząłem dość dawno, ale od czasu światłoluba miałem także dużą przerwę. Obecnie wróciłem i buduje gąsienicowego robota zachowującego zadaną odległość od przeszkody, np ręki. (Arduino, czujniki ultradźwiękowe, płynna kontrola prędkości, łączność z komputerem, wyświetlacz z podstawowymi parametrami)

Link do komentarza
Share on other sites

Witajcie,
chciałem dołączyć swojego światłoluba - F1bot-a do konkursu. Opis konstrukcji dostępny pod adresem F1bot.

A teraz pare zdań o sobie i przygodzie jaką jest robotyka... Wszystko zaczęło sie od wyboru kierunku w technikum, co prawda telekomunikacja , ale pracownia też była i projekty też są do zrobienia. ile można robić wzmacniacze i badać je, czy składać moduliki do zabawy. Oczywiście ten etap też trzeba przerobić i pojąc podstwy, co i jak działa jak to wszystko ze sobą połączyć żeby miało to "ręce i nogi" 😉. ale zacząłem szukać czegoś bardziej interesującego i znalazłem fora o robotach, konstrukcje jeżdżąca, pływające, latające i wiele innych. Powstało kilka już mniej lub bardziej ambitnych projektów wykonanych przeze mnie i ciągle doskonale się w tym fachu. Robotyka ma w sobie to coś, że jak się raz jej zasmakuje to nie ma siły żeby się od tego uwolnić. Jest lepsza od elektroniki, informatyki, mechaniki, mimo iż na nich bazuje bo wykracza poza ich granice. Prezentowany światłolub powstał już parę lat temu, a obenie pracuję nad LF oraz minisumo. Możliwe że już w tym sezonie pojawią się na arenach i pokażą swoje mozliwości. Możliwe że zaskoczą niektórych konstrukcją i skutecznością co światłolub F1bot.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Siemanko

Zgłaszam mojego ŚwiatłomiraLIGHTS ON . Może nie jest to robocik najwyższych lotów ale i tak jestem z niego dumny, że działa. Zainteresowałem się robotyką zgodnie z kierunkiem moich studiów, a robota wykonałem z chęci zrobienia czegoś praktycznego oraz dyspozycji dużą ilością wolnego czasu po sesji. Mam nadzieję, że będzie dobrym dowodem, że każdy może zbudować coś oryginalnego. [/center]

Link do komentarza
Share on other sites

Zgłaszam światłoluba: https://www.forbot.pl/forum/topics60/moj-pierwszy-robot-swiatlolub-vt8987.htm

Przygodę z elektroniką zacząłem w technikum, gdzie od początku uczyłem się podstaw. Potem zainteresowałem się mikrokontrolerami, na które zacząłem pisać proste programy, aż po te bardziej skomplikowane projekty. Ostatnio moje zainteresowania poszerzyły się o robotykę, gdyż można zrobić ciekawe konstrukcje i nauczyć się przy tym wiele rzeczy.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam

Zgłaszam mojego światłoluba: "Cho no"

Elektroniką i robotyką interesuję się od kilku lat, ale wtedy były to skromne początki. Jako, że lubię majsterkować to zaczynałem przygodę od modeli RC (samochody, łodzie, śmigłowce). Zabawa tymi modelami dużo mnie nauczyła. Później miałem trochę przerwy, ale zbudowałem światłoluba. Obecnie mam kilka dużych projektów w głowie, ale brak mi wiedzy i doświadczenia 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,
chciałbym zgłosić mojego światłoluba "Klocka"

Przygodę z robotyką rozpocząłem całkiem niedawno, wcześniej zajmowałem się nauką programowania mikrokontrolerów. Obecnie jestem w fazie fascynacji robotyką, stąd wszelkie projekty związane z elektroniką zahaczają o tę dziedzinę.

Początkowo, jak chyba u wielu zapaleńców w planie był robot minisumo, jednak z czasem postanowiłem zacząć od czegoś prostszego 🙂 Obecnie kończę elektronikę dla linefollowera, tym razem już na własnym projekcie, a w niedalekiej przyszłości chciałbym wykonać już tak upragnionego minisumo (w czym bardzo pomogłaby mi konkursowa nagroda 😅 ). Robotyka fascynuje mnie, gdyż jest dziedziną niezwykle wdzięczną. Jeżdżący i działający jak należy robot to najlepsza nagroda za godziny poświęcone na jego budowę.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.