Skocz do zawartości

Światłolub Światłomir


KKCR

Pomocna odpowiedź

Witam, zprezentuje wam mojego światłouba Świtłomira. Sama płytka powstała prawie pół roku temu (ok. lutego). Miałem małe preblemy z dostosoweniem układu do posiadenej płytki, a że nie chciało mi się latać po mieście i szukać lepszej, ani zamwiąc przez internet to musiłem zrobić mały bałagan z kablami 😳 . Co do konstrukcji przerobiłęm troszeczkę podwozie z jednej zabawki i nadwozie z innej. Robot powstał dopiero teraz, gdyż miałem problem z poprzedną konstrukcją. Napęd to dwa serwa na "tylnej osi" 😅 .

To by było tyle na wstęp a teraz po kolej:

Płytka:

-Cyfronika UM-1

-Układ L293D

-Podstawka DIP16

-Dwa rezystory 100kOhm

-Listwa goldpinów

-Złącza "żeńskie" goldpinów

-dwa fototrazystory(tu pojawia się problem bo nie jestem w stanie określić modelu, takie mieli w slpie i na szczęście spełniają swoją rolę 😳 )

-trochę kabelków 😎

Sam projetk płytki pochodzi z popularnego poradniaka"Poradniaka". Jedynym elemtem którym zmieniłem było użycie goldpinów do podpięcia koszyczka z bateriami.

Produkty zakupiłem w sklepie Sklep

Napęd:

- 2 x przerobione serwa modelarskie Tower Pro SGR92R wg poradnika Poradnik zakupione w sklepie Sklep

Konstrukcja składa się z 2 połaczonych zabwek znalezionych na strychu. Żeby dostosować kształt do moich potrzeb użułem kilku pilników modelarskich kleju, listewki drewnao szerokości 3 cm, zawisu ze sklepu żelaznego, kilku wkrętówi śrubek, kleju "Bond" cyjanoakrylowego średniogęstego(polecam raczej bardzo gęsty) oraz podełku po karmie dla rybek.

Zasilanie:

- 3x bateria AA w koszyczku

Kilka zdjęć:

I do tego filmik:

Całościowy koszt wynisło ok. 50-70 zł. Niestey, że wiele części zkupiłem już dawno, to po porostu nię pamiętam poszczególnych cen 😕. Model ten jest dowodem, że kompletny laik i osoba nie mająca styczności z praktyką elektroniczną może zbudawać coś ciekawego(przynajmniej moim zdaniem 🙄 ). Za wszytkie błedy ortograficzne i merytoryczne z góry przepraszam, ale chyba nie ma ich zbyt wiele 👹 .

Mile widziana krytyka 😅 .

Link do komentarza
Share on other sites

Oczywiście 😅, a spod fotorezystorów strzela laserem. Tak na serio to żółty słoik to opkowanie po karmie dla rybek gdzie ukryty jest koszyczek z bateriami:P

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.