Skocz do zawartości

VI edycja konkursu wakacyjnego - wyniki!


Treker

Pomocna odpowiedź

Październik to rozpoczęcie roku akademickiego oraz koniec naszego konkursu wakacyjnego. W tym roku zgłoszono 21 artykułów poruszających wiele zagadnień, tym samym baza poradników o robotyce zawiera już ponad 215 obszernych opracowań! Przypomnę, że była to już VI edycja konkursu, jak co roku, naszym celem było zebranie jak największej ilości artykułów związanych z robotyką amatorską oraz tematami pokrewnymi.

W dwutygodniowej ankiecie oddano łącznie 42 poprawne głosy, przyznając dokładnie 252 punkty. W dalszej części wpisu znajdziecie wyniki.

Wyniki VI edycji konkursu wakacyjnego!

Miejsce trzecie, zdobywając 54 punkty, zajął użytkownik Naelektryzowany. Głosujący docenili jego kurs tworzenie własnej aplikacji Android do kontroli robota przez interfejs bluetooth. Z pracami zgłoszonymi przez Naelektryzowanego możecie zapoznać się poniżej:

- Tworzenie własnej aplikacji Android do sterowania przez Bluetooth Cz. 1

- Tworzenie własnej aplikacji Android do sterowania przez Bluetooth Cz. 2

- Tworzenie własnej aplikacji Android do sterowania przez Bluetooth Cz. 3

Zdobyte nagrody:

- Moduł startowy STM32F4DISCOVERY - Sponsor główny KAMAMI.pl

- Platforma Mobilna Turtle-2WD DFRobot - Sponsor główny KAMAMI.pl

- Moduł KAmodCOLOR - Sponsor główny KAMAMI.pl

- Moduł LSM303DLHC 3D kompas, akcelerometr - Pololu

- Kupony na zakupy w sklepie Electropark o wartości 100zł

- Kupony na zakupy w sklepie Nettigo o wartości 75zł

- Dowolna książka wydawnictwa Helion z kategorii elektronika - Helion

- Dowolny eBook z księgarni eBookPoint z kategorii elektronika

- Szczypce tnące boczne dla elektroników "Super-Knips", rękojeści dwukomponentowe Knipex - Agentools

- Moduł wyświetlacza graficznego - AndTech

- Półroczna, papierowa prenumerata miesięcznika Elektronika dla Wszystkich

Miejsce drugie, zdobywając 56 punktów, zajął GAndalF. Użytkownik ten jest autorem cyklu artykułów poświęconych programowaniu. Z pracami tymi możecie zapoznać się poniżej:

- [Programowanie] Systemy kontroli wersji

- [Programowanie] Pułapki języka C

- [Programowanie] Sekrety profesjonalnego programowania

Zdobyte nagrody:

- Moduł startowy STM32F4DISCOVERY - Sponsor główny KAMAMI.pl

- Platforma Mobilna Pirate-4WD DFRobot - Sponsor główny KAMAMI.pl

- Moduł KAmodCOLOR - Sponsor główny KAMAMI.pl

- Moduł MinIMU-9 v2 żyroskop, akcelerometr, kompas (L3GD20 i LSM303DLHC) - Pololu

- Kupony na zakupy w sklepie Electropark o wartości 150zł

- Kupony na zakupy w sklepie Nettigo o wartości 125zł

- Dowolny zestaw książek wydawnictwa Helion o wartości 100zł z kategorii elektronika - Helion

- Dwa dowolne eBooki z księgarni eBookPoint z kategorii elektronika

- Szczypce tnące boczne dla elektroników "Super-Knips", rękojeści dwukomponentowe Knipex - Agentools

- Moduł wyświetlacza graficznego - AndTech

- Półroczna, papierowa prenumerata miesięcznika Elektronika dla Wszystkich

Miejsce pierwsze, zdobywając 59 punktów, w VI edycji wakacyjnego konkursu na najlepszy artykuł poświęcony robotyce amatorskiej zajął sosnus! Użytkownik ten opublikował kurs tworzenie terminalowej aplikacji do diagnostyki robotów oraz poradnik dla początkujących jak naprawić swojego robota.

- [Programowanie] Terminalowa aplikacja serwisowa do robota. Część 1 - Wstęp

- [Programowanie] Terminalowa aplikacja serwisowa do robota. Część 3 - UART w C

- [Programowanie] Terminalowa aplikacja serwisowa do robota. Część 4 - Kodowanie CP866 i komendy VT100

- [Programowanie] Terminalowa aplikacja serwisowa do robota. Część 5 -Podsumowanie i zdalne sterowanie

- [Dla początkujących] Dlaczego mój robot nie działa? - podstawowe problemy i sposoby ich rozwiązania

Zdobyte nagrody:

- Moduł startowy STM32F4DISCOVERY - Sponsor główny KAMAMI.pl

- Moduł KAmodGPS - Sponsor główny KAMAMI.pl

- Robot Zumo Robot (Złożony z elektroniką i silnikami 75:1 HP Motors) - Pololu

- Moduł AltIMU-10 żyroskop, akcelerometr, kompas, wysokościomierz (L3GD20, LSM303DLHC, LPS331AP) - Pololu

- Kupony na zakupy w sklepie Electropark o wartości 200zł

- Kupony na zakupy w sklepie Nettigo o wartości 200zł

- Książka Budowa robotów dla średniozaawansowanych - Helion, zobacz naszą recenzję - Helion

- Książką Język C dla mikrokontrolerów AVR. Od podstaw do zaawansowanych aplikacji - Helion, Zobacz naszą recenzję - Helion

- Trzy dowolne eBooki z księgarni eBookPoint z kategorii elektronika - eBookPoint

- Szczypce uniwersalne wzmocnione, rękojeści dwukomponentowe Knipex - Agentools

- Szczypce tnące boczne dla elektroników "Super-Knips", rękojeści dwukomponentowe Knipex - Agentools

- Moduł wyświetlacza graficznego - AndTech

- Roczna, papierowa prenumerata miesięcznika Elektronika dla Wszystkich

Poszczególne miejsca przedstawia poniższy wykres

Nagrody dla pozostałych użytkowników:

Miejsca 4, 5, 6, 7, 8

- Półroczna, elektroniczna prenumerata miesięcznika Elektronika dla Wszystkich

- Rabat 10% na zakupy w sklepie Nettigo

- Rabat 20% na zakupy w księgarni Helion

- Rabat 50% na zakupy w księgarni eBookPoint

Pozostali uczestnicy

- Rabat 10% na zakupy w sklepie Nettigo

- Rabat 20% na zakupy w księgarni Helion

- Rabat 50% na zakupy w księgarni eBookPoint

Wszystkim gratuluję wiedzy jaką podzielili się z użytkownikami w swoich artykułach. Lista wszystkich prac konkursowych znajduje się w poście poniżej. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim sponsorom, bez których pomocy nie moglibyście otrzymać tak atrakcyjnych nagród. Zwycięzców proszę o przesłanie swoich pełnych danych adresowych wraz z numerami telefonu na PW.

Zachęcam wszystkich do udziału w kolejnej edycji konkursu!

Sponsorami html_mig_img
html_mig_img


Sponsorzy konkursu:


html_mig_img
html_mig_img

html_mig_img
html_mig_img

html_mig_img
html_mig_img
html_mig_img
html_mig_img

wakacje.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Artykuł Autor
[Kurs] Tworzenie własnej aplikacji Android do sterowania przez Bluetooth Cz. 3 Naelektryzowany
[Programowanie] Systemy kontroli wersji GAndaLF
[Programowanie] Pułapki języka C GAndaLF
[Programowanie] Sekrety profesjonalnego programowania GAndaLF
[Programowanie] Terminalowa aplikacja serwisowa do robota. Część 5 - Podsumowanie sosnus
[Test/recenzja] Android'owe Apk'i Dla Robotyka BTL00
[Programowanie] Terminalowa aplikacja serwisowa do robota. Część 4 - Kodowanie CP866 i komendy VT100 sosnus
[Kurs] Tworzenie własnej aplikacji Android do sterowania przez Bluetooth Cz. 2 Naelektryzowany
[Kurs] Tworzenie własnej aplikacji Android do sterowania przez Bluetooth Cz. 1 Naelektryzowany
[Dla początkujących] Dlaczego mój robot nie działa? - podstawowe problemy i sposoby ich rozwiązania sosnus
[Kurs] Wykorzystanie Raspberry Pi w robotyce amatorskiej - cz. III danioto
[Kurs] Wytrzymałość materiałów - Część II. Symulacja w CAD Hudyvolt
[Kurs] Wykorzystanie Raspberry Pi w robotyce amatorskiej - cz. II danioto
[Kurs] Wykorzystanie Raspberry Pi w robotyce amatorskiej - cz. I danioto
[Programowanie] Terminalowa aplikacja serwisowa do robota. Część 3 - UART w C sosnus
[Programowanie] Terminalowa aplikacja serwisowa do robota. Część 1 - Wstęp

sosnus
[Teoria] Wytrzymałość materiałów - Część I. Wstęp teoretyczny

Hudyvolt
[Mechanika] Napęd dużego robota - przykład przygotowania i montażu koła do silnika

OldSkull
[Dla początkujących] Różne rodzaje silników elektrycznych: szczotkowe, bezszczotkowe oraz krokowe

D_C
[Programowanie] Terminalowa aplikacja serwisowa do robota. Część 2 - PuTTy i BT

sosnus
[Teoria] Silniki szczotkowe prądu stałego

ahmed10
 
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam, oraz dziękuję za uznanie, nie liczyłem na tak wysokie miejsce w klasyfikacji. 🙂

Dziękuję za lekturę, oraz wysoką ocenę moich prac. Mam nadzieję, że uda się Wam wykorzystać w praktyce wiedzę pochodzącą z tegorocznych artykułów oraz liczę, że art "Dlaczego mój robot nie działa? - podstawowe problemy i sposoby ich rozwiązania." w znacznym stopniu ułatwi poszukiwanie i naprawę ewentualnych usterek w Waszych robotach. Gratuluję pozostałym uczestnikom konkursu!

Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam, i zapraszam do lektury! 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuje bardzo za pozytywne oceny i cieszę się, że artykuł się spodobał. Mam nadzieję, że rozwiązania okazały się praktyczne i ułatwią/umilą pracę z robotami.

Widząc zainteresowanie i wysokie noty, więc mogę obiecać jeszcze jedną część kursu. 😉

Tworzenie artykułów nauczyło mnie przede wszystkim jednego - montowania i nagrywania filmików, bo choć chciałem to robić wcześniej, to tu pojawiła się ciekawa okazja. 😃

Dziękuję jeszcze raz, za pozytywne oceny wobec moich kursów.

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję za docenienie moich artykułów i gratuluję pozostałym laureatom. Cieszę się, że spodobała Wam się tematyka dotycząca dobrych praktyk w programowaniu. Może kiedyś coś jeszcze napiszę na ten temat.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja również dziękuję za otrzymane głosy. Z powodu braku komentarzy pod artykułami myślałem, że się nie podobają, bo przyznam szczerze przekazanie wiedzy w ten sposób jest dla mnie czymś nowym i niełatwym. Jak tylko czas pozwoli to uzupełnię temat, bo jest on obszerny ale ciekawy. Poćwiczę przy okazji pisanie, a ktoś jeszcze skorzysta.

Link do komentarza
Share on other sites

Aby uniknąć kolejnych pytań odpowiem poniżej na najczęściej wysyłane zapytania.

Nagrody za miejsca 1-3:

- zostały już wysłane

- brakujące poszczególne nagrody zostaną wysłane bezpośrednio od sponsorów, na czas realizacji nie mam bezpośredniego wpływu

Nagrody za miejsca pozostałe:

- prenumeraty zaczną przychodzić na Wasze maile od następnego miesiąca

- wszystkie kupony i zniżki są generowane przez sponsorów, jak tylko je otrzymam zostaną rozesłane na maila (sprawa zostanie sfinalizowana w tym tygodniu)

Link do komentarza
Share on other sites

Do mnie też już paczka dotarła. Normalnie poczułem się jak dziecko które dostało prezenty pod choinkę. Tym bardziej, że ta platforma mobilna taki jakby samochodzik zabawka 😃 Naelektryzowany ma rację, podkładka jest konkretna.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.