Skocz do zawartości

[Kurs] Tworzenie własnej aplikacji Android do sterowania przez Bluetooth Cz. 1


Pomocna odpowiedź

Wygląda na to, że będziemy mieli bardzo fajny kurs. W internecie można znaleźć kursy na temat App Inventora, jednak czekam co przedstawisz w następnych częściach.

Widzę, że w twojej aplikacji jest hasło "używaj akcelerometru". Domyślam się, że za pomocą akcelerometru w telefonie sterowałbyś swoim robotem, co dla mnie byłoby fajną opcją.

Tak jak mówiłem zapowiada się ciekawie i liczę na to, że kurs będzie obejmował też stosunkowo zaawansowane rzeczy.

Link do komentarza
Share on other sites

Ciekawy pomysł z tym poradnikiem 🙂 Będę go bacznie obserwował, ponieważ przyda się nie tylko do robotów ale też innych urządzeń elektronicznych "homemade". Mam pytanie z istnej ciekawości. Czy dałoby radę przesyłać obraz z kamerki na żywo do telefonu? Jeśli tak, to jaka byłaby maksymalna możliwa jakość obrazu?

Link do komentarza
Share on other sites

Zobacz tutaj: http://www.ebay.com/itm/Mini-Portable-Battery-WIFI-Wireless-IP-SPY-Recording-Streaming-Camera-/350585822370 Ale do tego musiałbyś mieć 2 telefony, jeden na apkę z tego kursu, natomiast drugi na podgląd kamery.

Sam testowałem bezprzewodową kamerę na 2,4 GHz, ale jak kamera była w pobliżu, drastycznie spadał zasięg modułu BT zamontowanego w robocie (jakby tego było mało, to jeszcze ta kamera rozłączała mi kompa od wi-fi, tak więc ogólnie beznadzieja).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Widzę, że w twojej aplikacji jest hasło "używaj akcelerometru". Domyślam się, że za pomocą akcelerometru w telefonie sterowałbyś swoim robotem, co dla mnie byłoby fajną opcją.

Tak jak mówiłem zapowiada się ciekawie i liczę na to, że kurs będzie obejmował też stosunkowo zaawansowane rzeczy.

Tak możemy użyć akcelerometru, jeżeli będą chętni a ja znajdę chwilę czasu to może w 4 / 5 części do tego dojdziemy. 😋

Odnośnie zaawansowanych rzeczy. Sam app inventor ma dość małe możliwości niemniej kilka ciekawych Myków może się przydać.

Ciekawy pomysł z tym poradnikiem 🙂 Będę go bacznie obserwował, ponieważ przyda się nie tylko do robotów ale też innych urządzeń elektronicznych "homemade". Mam pytanie z istnej ciekawości. Czy dałoby radę przesyłać obraz z kamerki na żywo do telefonu? Jeśli tak, to jaka byłaby maksymalna możliwa jakość obrazu?

Niestety obrazu nie prześlemy w ten sposób, zresztą nawet gotowe rozwiązania typu podgląd ekranu pulpitu komputera na telefonie wykorzystują zwykle wi-fi z racji na znacznie większą przepustowość i zasięg.

Zobacz tutaj: http://www.ebay.com/itm/Mini-Portable-Battery-WIFI-Wireless-IP-SPY-Recording-Streaming-Camera-/350585822370 Ale do tego musiałbyś mieć 2 telefony, jeden na apkę z tego kursu, natomiast drugi na podgląd kamery.

Sam testowałem bezprzewodową kamerę na 2,4 GHz, ale jak kamera była w pobliżu, drastycznie spadał zasięg modułu BT zamontowanego w robocie (jakby tego było mało, to jeszcze ta kamera rozłączała mi kompa od wi-fi, tak więc ogólnie beznadzieja).

Myślę, że jak wi-fi rozpina to działające również na 2.4Ghz lecz słabsze bluetooth tym bardziej. 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, artykuł przypomniał mi o tym środowisku, używałem go kilka lat temu kiedy się pojawiło. Zapamiętałem tylko jedno, aplikacje tworzone w nim są kompletnie nie wydajne w stosunki do aplikacji pisanych w standardowy sposób. Nawet sprawdzałem pisząc dokładnie taki same aplikacje, pod względem funkcji i optymalność programów była bez porównania. Ten stworzony z bloczków nawet zawieszał mój telefon(Xperia x8), a napisany standardowo nie miał żadnych problemów.

Jak u was jest z działaniem tych programów, bo sprawdzałem też teraz na dużo lepszym telefonie i dalej wszystko się cięło nawet przy obsłudze akcelerometru. Ciekawi mnie to, bo może ja coś źle robię.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

"Napisałem" aplikację w Appinventor2, która wykorzystuje żyroskop. W dużym skrócie, pod wpływem ruchu telefonu, wysyłany jest sms o ustalonej treści, na wskazany numer. Problem jednak w tym, że wszystko działa, dopóki nie wygasi się ekran - gdy tylko ekran zostaje wygaszony, to aplikacja (mimo, że wciąż uruchomiona), nie wysyła rzeczonych wiadomości. W związku z tym mam pytanie, jak spowodować aby aplikacja działała niezależnie od włączonego/wyłączonego ekranu. Z góry dziękuję serdecznie za pomoc.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.