Skocz do zawartości

[Głosowanie] Konkurs na najlepszy artykuł - II edycja


Treker

Pomocna odpowiedź

Rozpoczynamy głosowanie na najlepszy artykuł związany z robotyką.

Przebieg głosowania:

1) Głosowanie trwa 14 dni od daty startu

2) Każdy ma prawo do oddania 3 głosów (przydzielenie punktów o wartościach 3, 2, 1)

3) Glosować można tylko w tym temacie (pisząc posty), użytkownik musi oddać głos na 3 autorów tekstów na które głosuje (pierwsze miejsce 3pkt, drugie 2pkt, trzecie 1pkt)

4) Dodatkowo w każdym wymagany jest krótkie uzasadnienie (minimum 2 zdania), dlaczego głosy zostały oddane na te konkretne osoby.

5) Głosowanie jest utajnione do jego końca (razem z ogłoszeniem wyników, wszystkie posty z tego tematu będą widoczne dla wszystkich)

6) Do głosowania uprawnieni są TYLKO użytkownicy, którzy zarejestrowali się do 31 sierpnia

7) Niemożna oddawać głosów na samego siebie.

Proszę pamiętać, że głosujemy na autora, a nie na konkretny artykuł, to znaczy, że dla jednego użytkownika przypada jedno miejsce na podium.

Wzór głosu:

Miejsce 1: użytkownikX
Miejsce 2: użytkownikY
Miejsce 3: użytkownikZ

Uzasadnienie:


Lista artykułów zgłoszonych do konkursu.

1. Enkodery? Precyzyjna kontrola ruchu! - autor: madik

2. Symulator robota The Line Fallow - autor: riddyk

3. Sterowanie silnikiem, robotem (PID) - autor: riddyk

4. Nietypowe elementy wykonawcze w robotyce - SMA - autor: Zuk

5. Dalmierze firmy SHARP na przykładzie 2D120XJ100F - autor: pawel

6. Jak zrobić MiniSumo bez Mikrokontrolera ( Multibota ) - autor: Owczak

7. Przekładnie mechaniczne - autor: Elektryk0

8. Fuzja sygnałów sensorycznych dla robotów minisumo - autor: farmazon3000

9. Radiowa transmisja danych, czyli robot zdalnie sterowany 4 części - autor: Elvis

10. Roboty kroczące - teoria i podstawy projektowania - autor: Zuk

11. Pierwsze kroki w Player/Stage - autor: Staszek

12. Czujnik przesunięcia z myszki optycznej - autor: Elvis

13. Driver do Player/Stage na mini-komputerze - autor: Staszek

14. MicroMOUSE - metody przeszukiwania labiryntu - autor: marcin13021988

15. Zasilanie robotów, czyli jak i czym karmić robota. - autor: Mihau

16. Zdalne sterowanie z komputera (klaw. lub przez Internet) - autor: Staszek

17. Prezentacja kompletnego kodu programu prostego robota minisumo - autor: Staszek

18. Kurs programowania procesorów ARM (LPC21xx) - autor: Elvis

19. Spi, uart, I2C czyli bascomowa pułapka - autor: madik

20. Symulator Follow The Line 2 - autor: riddyk

21. Diodik - wielozadaniowy robot dla początkujących. - autor: mskojon

22. Przepis na robota - w pełni programowalny Line Follower - autor: nawyk

23. SPI - szeregowy interfejs urządzeń peryferyjnych. - autor: Elektryk0

24. Syntezator mowy w Twoim robocie - autor: staszek

Zapraszam do głosowania.

Podziękowania dla sponsorów za ufundowanie nagród:

- http://www.are.net.pl

- http://www.mikrosterowniki.pl

- http://edw.com.pl/

Oraz dla patronów medialnych:

- http://www.robonet.pl

- http://www.robotyka.com

- http://www.twojrobot.pl

glosowanie.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Elektryk0

Miejsce 2: marcin13021988

Miejsce 3: riddyk

Uzasadnienie:

1: Porządnie napisany artykuł o SPI, konkretny. Ciekawy temat, osobiście najbardziej potrzebny z poruszonych zagadnień.

2: Bardzo przystępnie napisany artykuł. Znacząco rozjaśnił temat MicoMouse.

3: Ciekawy, użyteczny symulator robotów typu Line Follower.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Owczak

Ładny opis jak wykonać MultiBota krok po kroku. Pięknie opisane.

Miejsce 2: Mihau

Bardzo przydatny artykuł o zasilaniu robotów dla takich laików jak ja;]. Myślę, że przyda się wielu osobom.

Miejsce 3: Elvis

Dobry artykuł o rc. dzięki Elvisowi kiedyś może wreszcie zrobię robota rc.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: marcin13021988

Miejsce 2: Elvis

Miejsce 3: riddyk

Uzasadnienie:

Użytkownik marcin13021988 naprawdę zaangażował się w pisanie tego artykułu, na pewno poświęcił temu dużo wolnego czasu. Elvis natomiast zaczął mówić o nowych rozwiązaniach, niespotykanych wcześniej na forum. riddyk napisał 3 artykuły, bardzo pomocne przy pisaniu kodów jak i projektowaniu robotów klasy Line Follower.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Miejsce 1: riddyk

Za wspaniały program do symulacji robotów LF. Dzięki temu programowi mojeprace nad robotem uległy przyśpieszeniu.

Miejsce 2: Mihau

Artykuł w pełni oddaje wszyskie informacje odnośnie zasilania robotów ;D

Miejsce 3: Owczak

Jego artykuł "Jak zrobić MiniSumo bez Mikrokontrolera ( Multibota )" na pewno pomógł i pomoże wielu niedoświadczonym robotykom w zrobieniu pierwszego robota, jeszcze kilka lat i pierwszym robotem nie będzie już Walduś tylko multibot 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Elvis za kurs programowania ARM - głównie dlatego, że od dawna planuję naukę, a średnio mi idzie (kończy się na planowaniu 😉)...kurs na pewno bardzo mi się przyda;)

Miejsce 2: Elektryk0 za opis SPI - głównie za sposób przedstawienia informacji (przejrzystość i "łatwoprzyswajalność" opisu)

Miejsce 3: Zuk i jego roboty kroczące. Chociaż sam mam kilka ebooków na ten temat, w artykule zawartych jest wiele istotnych informacji, co znacznie ułatwi działanie tym, którzy takich ebooków/książek nie posiadają 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Elvis

Miejsce 2: riddyk

Miejsce 3: Mihau

Uzasadnienie:

W trakcie przyznawania miejsc wziąłem pod uwagę kilka elementów: poziom merytoryczny artykułu, podejście autora do tematu, użyteczność artykułu dla użytkowników forum ...

Dodatkowe uzasadnienie:

- co do miejsca pierwszego: Elvis już jest dla mnie zwycięzcą tego konkursu - trzy artykuły, z których żaden nie ustępuje pozostałym pod względem poziomu - na takie artykuły czekałem a artykuł o programowaniu ARMów (coś pięknego) od razu zachęcił mnie do bliższego poznania tych układów

- co do miejsca drugiego: symulator Follow The Line w pełni zasłużył sobie na to miejsce

- co do miejsca trzeciego: artykuł o zasilaniu robotów - niezwykle użyteczny zwłaszcza dla początkujących robotyków

Link do komentarza
Share on other sites

1 miejsce - Fuzja sygnałów sensorycznych dla robotów minisumo - autor: farmazon3000

Genialny projekt i dobrze tlumaczy. W aktualnym projekcie wiele rzeczy dzieki temu sie wyjasnilo.

2 miejsce - Kurs programowania procesorów ARM (LPC21xx) - autor: Elvis

Zawsze chcialem bawic sie armami. Jedyny problem slabo znam c. Drugi problem podobno nie tak latwo przeskoczyc z avr (nawet jak sie programuje w c) na army. Dzieki koledze mysle stalo sie to prostsze

3 miejsce - Czujnik przesunięcia z myszki optycznej - autor: Elvis

Napewno autor nie zasluguje na 3 miejsce. Na poczatku nawet nie bylo calego kodu, tylko jeden maly wycinek. Jednak sam troche poszukalem i znalazlem caly kod w c. Udalo mi sie przetlumaczyc na bascom. Dzieki mojej malej pomocy napewno projekt bedzie mila zamiana enkoderow i pomoze poczatkujacym.

Na szacunek zasluguja jeszcze te projekty:

Pierwsze kroki w Player/Stage - autor: Staszek (tylko nie pale sie na taki projekt)

Zasilanie robotów, czyli jak i czym karmić robota. - autor: Mihau (podstawy ale nie kazdy je zna, fajnie ze ktos to ladnie podsumowal)

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: marcin13021988

Miejsce 2: Elvis

Miejsce 3: Zuk

Uzasadnienie:

Artykułów jest wiele, a ich tematyka bardzo przeróżna i jak wiadomo każdego interesuje co innego. Długo zastanawiałem się nad wyborem tych 3 najlepszych użytkowników.

Moją uwagę najbardziej przykuł artykuł użytkownika marcin13021988 o robotach micromouse. Od początku mojej przygody z robotyką te małe, szybkie i "sprytne" robociki zwróciły moją uwagę. Zamierzam w przyszłości zbudować takiego robota, a w internecie jest niewiele informacji na ich temat (znaczna większość w języku angielskim). Artykuł był dla mnie bardzo pomocny, ponieważ dzięki niemu zrozumiałem tak naprawdę jak te roboty "myślą" i dlatego uważam, że to właśnie ten użytkownik zasługuje na pierwsze miejsce.

Na drugie miejsce moim zdanie zasługuje użytkownik Elvis. Jego artykuł o czujniku przesunięcia z myszki optycznej sprawił, że miałem 1000 pomysłów na zastosowanie takiego czujnika, np. w robocie micromouse dzięki czemu robot opierałby się na danych nie tylko z czujników optycznych i enkoderów. Kurs programowania procesorów ARM jest również ciekawy. Większość z Nas korzysta z AVR'ów, ponieważ są one uniwersalne i proste w obsłudze, ale niektórym to nie wystarcza i przychodzi taki czas kiedy chcemy czegoś więcej.

Trzecie miejsce oddałbym użytkownikowi Zuk. Jego artykuły o materiałach z efektem pamięci oraz o robotach kroczących dostarczyły mi wielu informacji. Roboty kroczące, a najbardziej hexapod'y są dla mnie tak samo intrygujące jak roboty micromouse, a na samą myśl o zastosowaniach SMA np. w medycynie przyprawiają mnie o dreszcze (w pozytywnym tego wyrażenia znaczeniu). W dalekiej przyszłości być może dzięki temu materiałowi ludzie, którzy np. stracili kończyny w jakimś wypadku mogliby funkcjonować tak samo jak inni dzięki protezie ze sztucznymi mięśniami.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Elvis

Miejsce 2: staszek

Miejsce 3: farmazon3000

Uzasadnienie:

Na pierwsze miejsce zasługuje Elvis dzieki szeregu artykułów omawiających zagadnienia które ciężko znaleźć w internecie, takimi jak "radiowa transmisja danych", "czujnik przesunięcia od myszki" i także "kurs programowania procesorów ARM".

Drugie miejsce staszek, zaciekawił mnie artykułem "Syntezator mowy w Twoim robocie".

Trzecie za "Fuzja sygnałów sensorycznych dla robotów minisum" ładna praca.

uważam ze cała reszta artykułów nie wnosi nic nowego, interesującego.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Madik

Miejsce 2: Staszek

Miejsce 3: Mihau

Uzasadnienie:

Na pierwszym miejscu Madik ponieważ jego artykuły były bardzo ciekawe, a szczególnie zaciekawił mnie z transmisją UART i SPI w BASCOMIE, którą może później wykorzystam przy budowie bardziej złożonych robotów.

Drugie miejsce dla Staszka, za przedstawienie wielu artykułów, które pobudziły mój zapał na nowe technologie

Trzecie miejsce dla Mihau za proste i bardzo ważne wykorzystanie stabilizatorów.

Link do komentarza
Share on other sites

Tutaj jest mój głos, ukryty na czas głosowania.

Zachęcam wszystkich do głosowania

Miejsce 1: Elvis

Miejsce 2: Madik

Miejsce 3: riddyk

Uzasadnienie:

Pierwsze miejsce dla Elvisa, za kurs programowania ARMów

Drugie miejsce dla Madika, za opanowanie interfejsów komunikacyjnych

Trzecie miejsce dla riddyka, za opis kontrolera PID

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Elektryk0

Miejsce 2: Elvis

Miejsce 3: marcin13021988

Uzasadnienie:

Artykuł Elektryk0'a bardzo rozjaśnił mi interfejs spi, wcześniej nie sadziłem że to może być tak łatwe a w szczegolności tak świetnie opisane i zilustrowane.

Natomiast Elvis znacznie ułatwił mi wybór transmisji danych w moich projektach, dodam że sam dlugo sie zastanawiałem nad wyborem modułu ponieważ nie miałem doświadczenia w tej dziedzinie. Artykuł Elvis'a wyjaśnił rożnice pomiędzy pomiędzy poszczególnymi modułami a także uwypuklił ich zalety i wady.

Artykuł marcin13021988'a pokazał mi nową konkurencje o której wcześniej bardzo mało słyszałem i zainspirował do dalszych działań

🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: marcin13021988

Miejsce 2: riddyk

Miejsce 3: Elvis

Uzasadnienie: Pierwsze miejsce dlatego gdyż właśnie taka informacja jest przydatna a trudno ją gdziekolwiek znaleśc, drugie gdyż autor się dużo napracował a na pewno spora ilośc osób będzie korzystało z jego programu, a trzecie ponieważ zostało tam poruszone ciekawe rozwiązanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.