Skocz do zawartości

Robot Inżynier


nes86

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Praca pisemna w formacie PDF w załączniku.

Część teoretyczna pracy może nie być zbyt ciekawa, ale końcówka drugiego rozdziału i rozdział 3 może kogoś zainteresować. Jest tam dużo szczegółowiej opisany robot, a więc zapraszam do lektury 🙂

Praca pisemna.pdf

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jak pierwszy raz zobaczyłem zdjęcia tego robota nie mogłem się doczekać jak go zobaczę w całości 😃 Te maxony to te z allegro od basiasta1 (55zł/szt, 24VDC)? Mógłbyś dać namiary na te złącza (pomarańczowe, tam gdzie są podpięte enkodery i same wtyczki na nie), strasznie mi się podobają. Jeszcze jedno - paski są oklejone przez tę firmę, o której kiedyś wspominałeś na forum? I swoją drogą, ten robot to jakaś świątynia I2C 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Czy czasem nie złamałeś prawa publikując pracę dyplomową? Z tego co kojarzę musi upłynąć przynajmmiej 6 miesięcy od daty złożenia zanim się udostępni. Do tego czasu uczelnia może zgłosić się o pełnię praw (na co się nie trzeba godzić), a i tak praca jest w połowie własnością uczelni.

Poza tym: kawał dobrej roboty. Nie miałeś problemów z łączeniem się poprzez BT? U nas wystarczyło, że zbliżyło się do robota kilka osób (z telefonami z BT?), nawet nie zasłaniając odbiornika, i już dość często tracił połączenie.

Link do komentarza
Share on other sites

OOOoooo mój mistrzu Elegancka robota robota 😅

Jak zawsze oto moja lista pytań:

1. Skąd masz koła i gąsienice ?

2. Jaki był koszt wykonania ?

3. Jaki był koszt wykonania płytek i gdzie to robiłeś?

4. Te czujniki to są te Twojej roboty ?

5. Za ile lat ja będę tak dobry ? 😅

Jeżeli dobrze rozumiem chcesz to wykorzystać do mini-sumo (Twój podpis), jeśli tak to powodzenia ;]

P.S Czy istnieje film z działania tego cuda

Link do komentarza
Share on other sites

Jak pierwszy raz zobaczyłem zdjęcia tego robota nie mogłem się doczekać jak go zobaczę w całości 😃 Te maxony to te z allegro od basiasta1 (55zł/szt, 24VDC)? Mógłbyś dać namiary na te złącza (pomarańczowe, tam gdzie są podpięte enkodery i same wtyczki na nie), strasznie mi się podobają. Jeszcze jedno - paski są oklejone przez tę firmę, o której kiedyś wspominałeś na forum? I swoją drogą, ten robot to jakaś świątynia I2C 😃

Chodzi Ci prawdopodobnie o złącza typu micromatch. Można je kupić w tme.

Czy czasem nie złamałeś prawa publikując pracę dyplomową? Z tego co kojarzę musi upłynąć przynajmmiej 6 miesięcy od daty złożenia zanim się udostępni. Do tego czasu uczelnia może zgłosić się o pełnię praw (na co się nie trzeba godzić), a i tak praca jest w połowie własnością uczelni.

Raczej na pewno złamał prawa autorskie. Teoretycznie nie powinien publikować pracy w internecie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jestem szczęściarzem, bo miałem okazję widzieć robota osobiście. Powaliła mnie wtedy precyzja i staranność wykonania. Robot jest funkcjonalny, cichutki i bardzo dobrze przemyślany z resztą jak wszystkie konstrukcje nes86. Całkowicie zasłużone piwko dla Ciebie.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chodzi o prawa autorskie do pracy to należą one do mnie czyli jej autora, natomiast prawdą jest, że przez 6 miesięcy nie powinienem jej publikować (wcześniej tego nie wiedziałem).

http://www.prawnikprzezinternet.pl/prawa-autorskie-do-pracy-magisterskiej-i-licencjackiej/

BoBBy napisał/a:

Jak pierwszy raz zobaczyłem zdjęcia tego robota nie mogłem się doczekać jak go zobaczę w całości 😃 Te maxony to te z allegro od basiasta1 (55zł/szt, 24VDC)? Mógłbyś dać namiary na te złącza (pomarańczowe, tam gdzie są podpięte enkodery i same wtyczki na nie), strasznie mi się podobają. Jeszcze jedno - paski są oklejone przez tę firmę, o której kiedyś wspominałeś na forum? I swoją drogą, ten robot to jakaś świątynia I2C 😃

Złącza te jak już napisał TIMONek nazywają się micromatch i możesz je znaleźć w TME. Silniki udało mi się "dorwać" nówki za trochę więcej niż 55zł/szt, źródła nie ujawnię 🙂

Mihau napisał:

Super konstrukcja! Planujesz może zaimplementować jakiś algorytm mapowania?

Napewno planuję dalej pracować nad tym robotem, ale chwilowo odstawiam go na półkę, szczerze mówiąc mam go już trochę dość, bo pracowałem nad nim przez ostatnie pół roku.

OldSkull napisał:

Nie miałeś problemów z łączeniem się poprzez BT? U nas wystarczyło, że zbliżyło się do robota kilka osób (z telefonami z BT?), nawet nie zasłaniając odbiornika, i już dość często tracił połączenie.

Z łączenim przez Bluetooth nie miałem, żadnych problemów, ale nigdy nie pracował on w "zatłoczonym" otoczeniu. Zarówno w kompie jak i na robocie miałem moduły BT pracujące w pierwszej klasie energetycznej (najmocniejszej) i z zasięgiem też nie było problemu. Prawie całe piętro w akademiku mogłem objechać(kilkanaście metrów odległości i kilka grubych ścian po drodze)

Jagodziana napisał:

1. Skąd masz koła i gąsienice ?

2. Jaki był koszt wykonania ?

3. Jaki był koszt wykonania płytek i gdzie to robiłeś?

4. Te czujniki to są te Twojej roboty ?

5. Za ile lat ja będę tak dobry ? 😅

Jeżeli dobrze rozumiem chcesz to wykorzystać do mini-sumo (Twój podpis), jeśli tak to powodzenia ;]

P.S Czy istnieje film z działania tego cuda

Ad1.Koła i pasy zębate kupiłem tutaj:

http://www.akcesoria.cnc.info.pl/pas_t.htm

Pasy dodatkowo obklejone są bieżnikowaną gumą, w firmie orion w poznaniu

Ad2. Koszt wykonania to około 3500zł

Ad3. Koszt wykonania płytek to około 900zł na drukowane.pl

Różne grubości laminatu, dwustronne opisy, drugi komplet płytek na zapas - z tąd taki duży koszt

Ad4. Tak sonary są wykonane przeze mnie, ich opis można zobaczyć tutaj:

https://www.forbot.pl/forum/topics46/sonar-z-przetwornikiem-dwukierunkowym-vt3012.htm#23762

Ad5. Na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć 🙂

Filmu nie ma, ale postaram się kiedyś taki nakręcić, jak napiszę mu lepszy algorytm poruszania się. Narazie w trybie samodzielnego zwiedzania pomieszczenie jedzie prosto aż trafi na ścianę, "rozgląda" się, skręca i jedzie dalej.

Link do komentarza
Share on other sites

Piwo bez dwóch zdań - też miałem okazję zobaczyć go na żywo w Wałbrzychu

Filmu nie ma, ale postaram się kiedyś taki nakręcić, jak napiszę mu lepszy algorytm poruszania się. Narazie w trybie samodzielnego zwiedzania pomieszczenie jedzie prosto aż trafi na ścianę, "rozgląda" się, skręca i jedzie dalej.

Dysponuję filmikiem ukazującym krótką demonstrację tego robota w ruchu, nakręcony właśnie w Wałbrzychu. Co prawda jakość tego nagrania nie powala ale jeśli ktoś byłby zainteresowany a autor projektu nie miałby nic przeciwko to mogę wrzucić ten filmik np. na youtube

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.