Skocz do zawartości

Gąsienicowa platforma samobieżna MAUS


qbas0600

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Super konstrukcja, ale oczywiście mam kilka pytań.

Co to za skrzynia? Jakiś link czy coś? Gdzie kupowałeś silniki? Nowy czy używane? Jaka cena? Czemu nie użyłeś aku li pol? Trochę więcej kasy byś włożył i zasilanie o wiele lepsze. Czemu przewody głośnikowe? Nie mogłeś w swoim mieście znaleźć np. silikonowych czy po prostu takie miałeś i nie chciałeś kupować nowych? Jakie koszty całości? Na filmiku trochę niestety się dźwięk rozjeżdża. Wydaje mi się albo zawieszenie jest bardzo niskie, Jak to jest w rzeczywistości? I jeszcze jedno pytanie co to za diody ir? Gdzie kupiłeś?

Link do komentarza
Share on other sites

Skrzynka energetyczna do czego dokładnie nie mam pojęcia pokazałem palcem jaka chce i taka mi dali, silniki z allegro po 25zł za sztukę oczywiście nowe, co do aku to kosztował mnie on 50zł nowy jak znajdziesz mi lipola o podobnej pojemności i cenie to daj link:) Przewody 1,5mm są wystarczające a platforma i tak pożerała dużą część mojej wypłaty wiec 25zł za 10m przewodu dwu-żyłowego to chyba dobra cena. Koszta całości nieznane bo przeróbek było wiele a co za tym idzie koszta rosły. Filmik kiepski bo nagrywany telefonem wiec i tak myślę że jest w porządku, co miał pokazywać pokazuje:). Prześwit to około 50 mm wiec też sobie całkiem dobrze radzi.

Dodaje link mam nadzieje że moderator go zostawi, w żadnym przypadku nie zamierzam robić nikomu reklamy.

http://allegro.pl/silnik-przekladnia-wkretarki-komplet-rozne-modele-i3270143205.html.

Tytuł aukcji: Silnik przekładnia wkrętarki komplet rózne modele sprzedający: baterieiogniwa

skrzynki też nie mogę odnaleźć ale na zdjęciach widać jaka to jest

diody szukałem ale nie znalazłem jej parametry to 1W 700mA koszt to około 8zł.

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

_allegro

Link do komentarza
Share on other sites

Pojazd ładnie jeździ, brakuje mu tylko chociaż trochę amortyzowanego zawieszenia 😋 i zdalnego sterowania.

ps.

Dodaje link mam nadzieje że moderator go zostawi, w żadnym przypadku nie zamierzam robić nikomu reklamy.

Nie chodzi o reklamę, tylko o to że te linki za jakiś czas wygasną.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

qbas0600, co do akumulatora to ciężko przebić 50zł, ale naprawdę niewiele drożej miałbyś o wiele lepsze zasilanie na lipolach. Ot chociażby 2 albo 3 takie pakiety. Może pojedynczy ma tylko 2200mAh ale ma znacznie większą wydajność prądową niż ten aku, który masz, no i przede wszystkim jest lżejszy. Po naładowaniu można takie pakiety połączyć równolegle żeby zyskać pojemność większą. A 2 takie czyli 4400mAh ma większą użyteczność i pewnie rzeczywistą pojemność niż twój ołowiany akumulator bo nie wiem czy długo on wytrzyma pobór prądu twoich silników.

Link do komentarza
Share on other sites

To była pierwsza moja tak duża konstrukcja i już podczas prac powstały nowe pomysły. Tak że nie będę kontynuował konstrukcji a powstanie nowa od początku o szerszych gąsienicach oraz z innych materiałów aby ją odchudzić.

Muszę się też pochwalić że platforma zajęła pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy projekt mechatroniczny organizowanym przez Uniwersytet Rzeszowski.

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo mnie interesuje kamerka. Możesz napisać o niej coś więcej? Nadaje sygnał analogowy? I jaki ma zasięg?

Szukam czegoś do swojego projektu i na razie stanęło na telefonie z Androidem + aplikacja IP Webcam.

Link do komentarza
Share on other sites

Kamerka daje kiepski obraz ale widać co i jak komunikacja jest chyba na 1,2GHz i dlatego ja ją odradzam bo kiepska komunikacja i ciężko to ustrojstwo z odbiornikiem zestroić. Na allegro widzialem za 150-180zl takie czarne już z dwiema płaszczyznami ruchu na 2.4GHz i taką bym już polecał ta kosztowała około 120zl z karta wideo na usb więc lepiej już dołożyć. Takie jest moje zdanie.

Link do komentarza
Share on other sites

W sumie nie potrzebuję super jakości, a żeby właśnie było widać cokolwiek. Muszę się zastanowić dobrze, bo moja konstrukcja komunikuje się z telefonem przez bluetooth i można nią sterować przez www, więc mógłbym ostatecznie zainstalować Skype na Androidzie i mieć nieograniczony zasięg. Czeka mnie sporo testów.

BTW. Super platforma, chciałbym osiągnąć taką estetykę i moc 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Witam 🙂

Mnie zainteresował za to temat silników i przekładni. Jak one wyglądają w środku ? Nie jest to jakiś "chiński plastikowy szajs" który przy większym obciążeniu zacznie strzelać i łamać się na kawałki ? Dla jakiego przełożenia Twoja platforma osiąga tą prędkość na filmiku ?

Pytam bo w sumie nigdy nie miałem okazji rozbierać wiertarki akumulatorowej, i nie wiem jak to wykonane jest w środku.

Od jakiegoś czasu myślę o budowie platformy jeżdżącej na kołach (12cm średnicy) ale główny problem to brak odpowiedniego napędu. Silnik może bym i jakiś znalazł, nawet nie jeden ale pozostaje kwestia przekładni a z tym już jest gorzej. Te moduły od wiertarki mogłyby być całkiem niezłą alternatywą. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Co do przekładni to mam jedną rozebraną tak że jak będę mieć dostęp do laptopa to dodam parę zdjęć. Część kół w niej jest z plastiku ale w niczym to nie przeszkadza( mam nadzieję że ktoś to policzył że tak może byc) co do przełożenia to nie mam pojęcia i zbytnio niechce mi się liczyć zębów i przliczać przełożenia 🙂 prędkość platformy według GPS to 2,4km/h

Co do kamerki sam niedługo bede się rozglądać za czymś nowym:)

Link do komentarza
Share on other sites

Długość silnika z przekładnią to około 150 mm co do boków to tekstolit oklejony folią z aluminiowym podkładem taka jak do znaków drogowych. Co do użycia ich w sumo to nie do końca najlepszy pomysł po pierwsze duży prąd rozruchu przy 4 silnikach choć sumo długo jeździć nie będzie. Po drugie sumo jest mniej więcej do 2 kg? 4 silniki ważą około 1 kg.

Dodaje też zdjęcia przekładni planetarnej:

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.