Skocz do zawartości

KD93

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Trzeba przyznać, że obudowa ciekawa, ale jednak faszyn ołwer fankszyn (masa, masa, masa). Naklejka na spoilerze jak z jakiegoś młodego technika z 80 roku 😋 Z czego opony? To są uszczelki? Jeśli tak to gdzie kupiłeś takie czarne (wszędzie widziałem tylko kremowe i brązowe). Na pierwszym zdjęciu widać, że chyba masz przerwaną ścieżkę na płytce z czujnikami.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No wiem, wieś tuning 🙂 Ale spoiler powstał na końcu. Naklejka nie z MT z lat 80, tylko jedna z czcionek z Open Office bodajże. Uczczelki nie wiem skąd są, były 2m u mnie w garażu. Przyjrzyj się dokładnie tej płytce, to jest ramka 🙂 A dlatego że miałem stare wydruki do płytek czujników "Urwisa", musiałem tylko rozsunąć krańcowe czujniki i robiłem to pisakiem, dlatego porozcinałem ramkę.

Dodałem filmik z przejazdu.

Tylko madik żałuje "Urwisa"? 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Oglądałem teraz filmik z zawodów, spróbuj zmniejszyć różnicę między pwm'ami z poszczególnych ifów, bo okropnie zygzakuje. Ale zrób tak, że nie różnią się wszystkie o tyle samo, tylko tak jakby parabola (pwm dla ifa = 1/stan linii^2), nieliniowo.

Link do komentarza
Share on other sites

BoBBy, to zygzakowanie to nie jest wina PWM'a, to są za ciężkie koła (zanim koło się zatrzyma, środkowy czujnik "przelatuje" przez linię), po za zygzakowaniem spowodowało to uszkodzenie silników, ale mam na to sposób 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

A próbowałeś zwierać piny silnika do jednego bieguna? Silnik wtedy hamuje, naprawdę skutecznie. Ewentualnie możesz zmienić program, żeby hamował przeciwprądem, powinno zdecydowanie pomóc.

Link do komentarza
Share on other sites

Zdecydowanie pomoże, silnik zahamuje ale tylko jeden raz, bo potem będę musiał zbierać przekładnię po całym pokoju 🙂 Niestety przekładnie silników z Wobitu są raczej plastikowe, więc nie mogę sobie pozwolić na takie hamowanie przy tak dużych i ciężkich kołach.

Jedyne wyjście to dotoczyć nowe koła i wymienić silniki.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.