Skocz do zawartości

[Konkurs] III Trójmiejski Turniej Robotów Robo3DVision


GruX

Pomocna odpowiedź

Witam!

Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich pasjonatów robotyki do udziału w

III Trójmiejskim Turnieju Robotów Robo3DVision.

Trójmiejski Turniej Robotów Robo3DVision to kontynuacja odbywającego się 4 lata Dnia Robota. Jest to impreza dla każdego, kto jest zainteresowany nowoczesnymi technologiami, zwłaszcza robotyką. Można tu spotkać ludzi pasjonujących się budowaniem różnych robotów, dowiedzieć się jak rozpocząć swoją przygodę z automatyką, ale również zwyczajnie pokibicować!

Poprzednie edycje i odbywający się tam konkurs Minisumo cieszyły się dużą popularnością, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć imprezę o kilka nowości. W ramach Turnieju rozegrane zostaną cztery konkursy:

  • * Minisumo – konkurs małych robotów, które walczą na ringu jak zawodnicy Sumo
  • * LineFollower – konkurs robotów, poruszają się po linii
  • * LEGO Minisumo – konkurs robotów zbudowanych z klocków LEGO, „młodsza siostra” konkurencji Minisumo
  • * LEGO LineFollower – konkurs robotów zbudowanych z klocków LEGO, które podobnie jak „duże” roboty LineFollower poruszają się po linii

Dodatkowo, istnieje możliwość uczestniczenia w odbywających się z okazji Bałtyckiego Festiwalu Nauki wykładach m.in. o sterowaniu komputerami za pomocą myśli! Szczegóły na stronie BFN. Zapraszamy wszystkich 28 maja 2011 na Wydział ETI Politechniki Gdańskiej!

Więcej info na stronie turnieju

ulotka_ttr-300x262.thumb.png.eeeac1c8abdee4eaedf2fd7c7171015a.png

Link do komentarza
Share on other sites

Probowaliście się dogadywać z organizatorami Roboxy? Z tego co pamietam, to rok teku było tak, że były dwie imprezy w ten sam weekend - wasze w piątek (i z tego powody było tak mało zawodników), a ich w sobotę (i tam było chyba trochę więcej).

Miałem Wam o tym wspomnieć już rok temu, ale wartoby było gdybyście się jakoś dogadali. Albo zrobili wspólną imprezę (podział obowiązków, wymiana doświadczeń) albo dwie oddzielne znów w ten sam weekend, ale raczej w trybie sobota + niedziela - w takim wypadku powinno być więcej chętnych. Przy takim podziale (sobota + niedziela) moglibyście np zrobić różne konkurencje (skoro wy mini sumo, oni np sumo), albo wypozyczyc sobie sprzet i zrobić tu i tu. Tak samo byście mogli zrobić np. na jednych zawodach line followera z bardzo trudną trasą, na drugich z trasą "na szybkość".

W wypadku dwóch zawodów w weekend miły byłby pomysł zorganizowania jakiegoś w miarę taniego noclegu lub sobotniej imprezy w klimatach robotów (ja to bym na plaże wyskoczył 😉 Albo zrobić dwudniowe zawody, niczym w Wiedniu 😉 Poza tym rewelacyjny potencjał medialny - coś a la "Nie przegap, w ten weekend roboty opanują Trójmiasto!" 😋

Ale to pozostawiam już Wam - łatwo tworzyć mi takie wizje, ale to wy byście musieli się dogadac, a ja wiem, że czasem jest trudno 🙂 Poza tym to moje wizje, a nie wiem co na to reszta potencjalnych uczestnikow.

BTW. widzę, że zrezygnowaliście z freestyle 😋 Czyżby przez Kostka? 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ja pisałem kilka dni temu do organizatorów Roboxy czy w tym roku coś robią, jednak nie dostałem żadnej odp. Zobaczymy co z tego wyjdzie, chociaż faktycznie dwa dni osobnych rywalizacji były bardzo fajne rok temu 😉

Co do spotkania, to nie ma przeszkód aby zrobić jakieś mini spotkanie userów Diody w sobotę wieczorem 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja z 3miasta znam z 3-4 osoby z Diody, trzeba będzie to w maju zmienić 😉

Tylko potrzebny jakiś przewodnik po Gdańsku (MirekCz 😉 ?), no chyba że przejedziemy się do Gdyni to sam dam rade 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ja jestem ciekaw czy roboty klasy LF Lego i miniSumo Lego mają być zbudowane jedynie z dostępnych czujników w zestawie (wtedy szanse będą jednakowe a wygra ten który ma ciekawszą konstrukcje i lepszy program), czy może będzie dopuszczone dowolne wyposażanie robotów dodatkowe czujniki.

Obecnie brak regulaminów a to ważna kwestia przy tworzeniu koncepcji. Czy ktoś wie jak to było w zeszłym roku?

Byłoby super gdyby organizatorzy już teraz umieścili jakieś wytyczne zasad w zakresie Lego, umieszczenie tych informacji zbyt późna ogranicza konkurencyjność konstrukcji.

Link do komentarza
Share on other sites

W latach ubiegłych nie prowadziliśmy takich konkurencji, regulaminy po czasie długich i bużliwych ustaleń są w trakcie ostatnich szlifów, niedługo zamieścimy je na stronie turnieju.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak jak się z nes'em spodziewaliśmy:

Na turnieju nie mogą startować dwa identyczne roboty. Roboty identyczne to roboty gdzie

zastosowano takie same rozwiązania techniczne. O identyczności robotów decyduje sędzia.

Wiadomo, że jest to wymierzone typowo w nas 🙂 a mogliście się z nami dogadać pisząc prywatną wiadomość na diodzie. Tym bardziej, że nie zgarnęlibyśmy (ewentualnych) dyplomów, czy też nagród za dwa sąsiednie miejsce - analogicznie jak w Rybniku. Szkoda, bo Inferno ze swoim bratem bliźniakiem obok siebie prezentuje się ciekawie 😉 cóż Wasza strata

Robot nie może zawierać żadnych części, które przytwierdzają go do planszy, np.

przyssawek, elementów klejących.

Pytanie czy turbinka jest takim elementem przytwierdzającym go do planszy?

Link do komentarza
Share on other sites

Pytanie czy turbinka jest takim elementem przytwierdzającym go do planszy?

Turbina wytwarza podciśnienie pod robotem więc jest to przyssawka czyli łamie regulamin. Czyli ten regulamin nie jest wymierzony tylko w nas, ale we wszystkie aktualnie najszybsze roboty w Polsce.

Cytat:

Na turnieju nie mogą startować dwa identyczne roboty. Roboty identyczne to roboty gdzie

zastosowano takie same rozwiązania techniczne. O identyczności robotów decyduje sędzia.

Zapis trochę kontrowersyjny i można go różnie rozumieć i obejść go też łatwo 🙂

W Rybniku zaproponowaliśmy organizatorowi według mnie najrozsądniejsze rozwiązanie. Ponieważ duża część zawodników/drużyn ma więcej niż jednego robota (trzy czołowe drużyny w Polsce), zaproponowaliśmy przed zawodami żeby żadna drużyna nie mogła stanąć na podium więcej niż jeden raz (Właściwie zaproponowaliśmy żebyśmy to my nie mogli stanąć na podium dwa razy). Może należało pójść w tą stronę?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Brak możliwości wystawienia dwóch identycznych robotów nie jest wymierzony w żadnego zawodnika/robota. Nie chcieliśmy tym stwierdzeniem nikogo urazić. Wspólnie z koleżankami i kolegami z naszego koła ustaliliśmy, iż będzie to system bardziej sprawiedliwy. Naszym zdaniem każdy zawodnik jest zwycięzcą na takich zawodach.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.