Skocz do zawartości

Robotic Arena 2012


Treker

Pomocna odpowiedź

Koło Naukower Robotyków "KoNaR" ma zaszczyt serdecznie zaprosić na piątą edycję międzynarodowych zawodów Robotic Arena, która w tym roku odbędzie się w sobotę, 15 grudnia na kampusie Politechniki Wrocławskiej. Tak jak w poprzednim roku, zawodnicy będą mogli konkurować w siedmiu, doskonale wszystkim znanych, kategoriach: minisumow, sumo, linefollower, freestyle, nanosumo, czy budzących coraz większe zainteresowanie konstruktorów kategoriach micromouse i microsumo.

Tak jak w poprzednich latach, Robotic Arena podzielona będzie na dwie części:

  • eliminacje, odbywać będą się tradycyjnie w jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów PWr - budynku C-13. Oprócz rozgrywek we wszystkich kategoriach, podczas eliminacji zobaczyć będzie można również zobaczyć stanowiska, na których zaproszeni goście będą prezentować nowinki ze świata automatyki i robotyki. Dla zawodników przygotowana zostanie specjalnie wydzielona strefa serwisowa, w której będą mogli przygotować swoje roboty do startu w zawodach;
  • finał, po raz kolejny odbędzie się w auli Centrum Kongresowego Politechniki Wrocławskiej, w budynku D-20. Gala finałowa, która gromadzi setki widzów, jest wizytówką zawodów Robotic Arena. Niesamowite show, z niepowtarzalną atmosferą, oprawione pokazami laserów, dymem i muzyką, jest doskonałym zwieńczeniem dnia pełnego zmagań i rywalizacji. Gwarantujemy, że uczestnictwo w tym wydarzeniu pozostaje na długo w pamięci i nie znajdziecie podobnego na żadnych innych zawodach w kraju.

Mamy nadzieję, że jak co roku, zawody Robotic Arena staną się nie tylko areną rywalizacji najlepszych konstrukcji, ale też miejscem spotkania polskiego środowiska robotyki amatorskiej, wymiany doświadczeń i pomysłów. To głównie dzięki Wam, Zawodnikom, klimat zawodów organizowanych przez KN "KoNaR" jest niepowtarzalny nie tylko w skali kraju, ale i Europy, czy całego świata. Gościliśmy już konstruktorów z Litwy, Estonii, Czech, czy Indii. Cieszy nas, że Robotic Arena jest doskonałą okazją na nawiązanie kontaktów z zawodnikami spoza granic naszego kraju.

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i pomysły dotyczące organizacji Zawodów. Będąc po tej "drugiej stronie" często nie zauważamy kwestii, które mogą Wam, Zawodnikom, przeszkadzać i które chcielibyście zmienić, albo poprawić. Pierwsze uwagi do konkurencji LF (a jakże zgłosił już BotlandTeam, ciekawy pomysł dotyczący identyfikatorów (rozszerzenie ich o pole z nickiem, np. z Forbota, po którym moglibyśmy się łatwiej rozpoznawać niż po nazwisku) podsunął Treker, czekamy na Was Zachęcamy do dyskusji w tym temacie na forum, lub do bezpośredniego kontaktu mailowego, pod adresem konar@pwr.wroc.pl.

Do samych zawodów, zostało jeszcze trochę czasu (przypominamy - 15 grudnia, Politechnika Wrocławska), ale machina organizacyjna rozkręca się coraz szybciej. Wszystkie ważne informacje postaramy się przekazywać aktualizując ten wątek na forum oraz samą stronę zawodów, na której trwa archiwizacja danych z poprzedniej edycji, a także regularna aktualizacja treści dotyczących tegorocznej edycji.

Informacji możecie również szukać na Facebookowym fanpage`u zawodów:

www.facebook.pl/roboticarena

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich 15 grudnia, na Politechnikę Wrocławską. Do zobaczenia!

W imieniu Organizatorów Zawodów Robotic Arena 2012

Bartosz Mackiewicz

W-ce Prezes ds. Informacyjnych

KNR "KoNaR"

Update #1:

- Miło nam poinformować, że nowym Partnerem Zawodów Robotic Arena został wortal Forbot.pl

- Zapraszamy do przejrzenia dyskusji o modułach startowych w konkurencjach ~sumo . Już dzisiaj wiemy, że zdecydowana większość Was popiera ten sposób rozpoczynania walk, więc moduły będą wykorzystane podczas RA2012. Szczegóły techniczne i organizacyjne - wkrótce.

Wiadomość dostarczona przez organizatorów zawodów.

top.png

Link do komentarza
Share on other sites

W tym roku zapowiada się naprawdę ciekawa rywalizacja, nie tylko na ringach, trasach, itp. lecz też pomiędzy organizatorami. W przeciągu 35dni są już zapowiedziane 4 konkretne zawody, ojjjj będzie się działo.

W tym roku proponowałbym, aby jednak były dyplomy przynajmniej dla zawodników z podium (lecz koszt chyba nie jest aż tak wielki, aby wydrukować jednak dla każdego dyplom uczestnictwa). Ja wiem, że sam udział w RA jest już tak prestiżowy, iż nic więcej nie trzeba ale jednak to byłby miły gest z Waszej strony.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Małe podsumowanie ostatnich kilku dni:

Robotic Arena 2012 odbędzie się pod honorowym patronatem JM Rektora Politechniki Wrocławskiej, prof. Tadeusza Więckowskiego oraz pod honorowym patronatem Pani Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Barbary Kudryckiej.

Powoli kończymy przygotowanie oprawy graficznej całych zawodów. Pierwsze efekty możecie zobaczyć na stronie zawodów.

Jak już o stronie mowa, to pojawiły się na niej regulaminy (na razie wersja PL, pracujemy nad tłumaczeniem), które będą obowiązywały podczas tegorocznych zawodów. Można je znaleźć na podstronie każdej konkurencji (przygotowaliśmy je w postaci plików .pdf).

Najważniejsze zmiany w stosunku do zeszłego roku, to nowa procedura startu (moduły startowe, o których dyskutowaliśmy na forum) w kategoriach mikrosumo, minisumo i sumo. Zmiana dotyczy też stawiania robotów na ringu - postanowiliśmy wprowadzić metodę jaką możecie znać z Wiednia. Zapraszam do zapoznania się z regulaminami i zgłaszania wszelkich uwag.

Jakiś czas temu do kilkunastu kół naukowych i organizacji, które odwiedzają nasze zawody, bądź organizują znaczącą imprezę tego typu, zostały rozesłane zaproszenia (papierowe, tradycyjną pocztą). Większość z nich została wysłane na dane, które znaleźliśmy na Waszych stronach internetowych - często był to adres uczelni/wydziału/instytutu. Doszly nas słuchy, że część z Was takich zaproszeń nie otrzymała, dlatego też dzisiaj wieczorem roześlemy takie same zaproszenia w wersji elektronicznej. Papierową wersję będzie można odebrać na Robotic Arenie. Nigdy wcześniej nie wysyłaliśmy zaproszeń pocztą i nie spodziewaliśmy się takich komplikacji. Myślę, że doświadczenia z tego roku sprawią, że w przyszłym roku wszystkie przesyłki dotrą. Miała być niespodzianka, a nie wyszło 🙁

Rejestracja na zawody zostanie otwarta jeszcze dzisiaj. Zapraszamy do śledzenia strony zawodów i fanpejdżu naszych zawodów

Link do komentarza
Share on other sites

SKORP również potwierdza otrzymanie bardzo zacnego imiennego zaproszenia na zawody. Bardzo miło i duży plus dla was. Dzięki temu jeszcze chętniej pojawimy się na zawodach.

Link do komentarza
Share on other sites

O. I się nawet nie chwalicie, że dostaliście 🙂 Wiem, że do kolegów z Integry nie dotarło, stąd mój komentarz powyżej. Ciągle mam nadzieję, że wszystkie zaproszenia w końcu trafią w ręce adresatów, bo jeszcze są mielone w trybach biurokracji uczelnianej.

Tak czy inaczej mam nadzieję, że do zobaczenia w Łodzi, a potem we Wrocławiu 🙂

//Edit:

Dzięki temu jeszcze chętniej pojawimy się na zawodach.

Świetnie 🙂 Szczerze mówiąc, to nie wyobrażam sobie kategorii minisumo bez robotów ze Szczecina.

Link do komentarza
Share on other sites

Miło mi poinformować, że rejestracja na tegoroczne zawody Robotic Arena została otwarta i potrwa do 23:59, 30 listopada 2012r.

Wszelkie brakujące informacje są sukcesywnie uzupełniane. W razie pytań piszcie w tym temacie, wyślijcie mi PMkę, lub napiszcie maila na adres konar@pwr.wroc.pl

Link do komentarza
Share on other sites

W tym roku proponowałbym, aby jednak były dyplomy przynajmniej dla zawodników z podium (lecz koszt chyba nie jest aż tak wielki, aby wydrukować jednak dla każdego dyplom uczestnictwa). Ja wiem, że sam udział w RA jest już tak prestiżowy, iż nic więcej nie trzeba ale jednak to byłby miły gest z Waszej strony.

Ciągle zapominam Ci odpisać.

Osobiście nigdy nie lubiłem dyplomów uczestnictwa. Nie wiem jak Ty, ale ja nigdy nie miałem co z nimi zrobić i tak przekładałem je z kąta w kąt, aż skończyły w jakiejś teczce na jednej z półek. Na większości tego typu imprez dostaje się identyfikator na smyczy, ja sobie je wszystkie po prostu wieszam na szafce (przepraszam za jakość, robione lutownicą). Dyplomów nigdy nawet nie przejrzałem, a wiszący pęk identów i kilka innych rzeczy, które przywołują miłe wspomnienia... sobie wisi.

Zachęcam do umieszczaniu przy rejestracji w polu "Ksywka:" nicka z Forbota 🙂

Dodanie tego pola w formularzu to pomysł Trekera 😉 Moim zdaniem bardzo dobry. Postaramy się, żeby zawartość tego pola znalazła się na identyfikatorach razem z imieniem i nazwiskiem.

Słowo "Ksywka" ciągle mnie gryzie w oczy...

Link do komentarza
Share on other sites

@ojebejbe jako drużyna GROM chwalimy się wszystkim tzn. w naszych antyramach pokazowych są dyplomy uczestnictwa, jeśli nie udało nam się zdobyć na danych zawodach jakiegoś premiowanego miejsca. Ja osobiście mam wiele dyplomów uczestnictwa i teraz są one rzeczywiście mniej istotne lecz jak zaczynałem przygodę z zawodami to każdy dyplom był motywujący.

Jak zadecydujecie tak będzie to była tylko propozycja.

P.S. Również otrzymaliśmy zaproszenie i niewątpliwie z niego skorzystamy 😅

Tylko muszę się w końcu zapędzić do roboty a z tym mam ostatni czasy problem.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.