Skocz do zawartości

T-BOT 2012


kiper

Pomocna odpowiedź

Mam zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich na kolejną edycję zawodów T-BOT, która odbędzie się 25 lutego 2012 roku w Dolnośląskim Parku Technologicznym w Szczawnie Zdroju. Tak jak w ubiegłych latach, przewidziane są cenne nagrody.

W tegorocznych zawodach będzie można wziąć udział w 5 kategoriach: Freestyle, Sumo, Minisumo, Linefollower, Lego Linefollower.

Rejestracja potrwa do 20 lutego!

Więcej informacji na oficjalnej stronie zawodów: T-BOT 2012

Untitled-1.png.9db3cec326643ff12e0d6cffa060df2a.png

Link do komentarza
Share on other sites

Jak wygląda sprawa rejestracji?

Zarejestrowałem dwa roboty, około dwa dni temu, a linka aktywacyjnego jak nie było tak nie ma.

Edit: Kolejna próba z nowym robotem i innym mailem i nadal nic.

Link do komentarza
Share on other sites

Już dostawałem informacje o problemie z rejestracją. Najprawdopodobniej to coś z serwerem, że nie wysyła linka aktywacyjnego. Administrator strony jest teraz niedostępny, za kilka dni się tym zajmie, więc proszę wszystkich o cierpliwość i przepraszam za kłopot.

Link do komentarza
Share on other sites

Zapoznałem się z regulaminem i mam kilka uwag:

Regulamin Sumo:

punkt 5. Nie jest określony materiał z jakiego zbudowane jest dohyo (drewno/stal, powierzchnia gumowa czy okleina).

punkt 13. Nie jest określone ile razy zawodnik może zgłosić prośbę o zawieszenie i ile takie zawieszenie meczu będzie trwać.

Regulamin Minisumo:

Punkt 5. Wysokość ringu od 1cm do 2,5cm. Oczywiście to zależy od was i mogę was tylko prosić o to aby wysokość ringu nie była mniejsza niż 2,5cm. Również brak informacji o materiale z jakiego wykonane jest dohyo.

Regulamin LF:

Punkt 4. podpunkt "i". Oznacza to, że nie mogę wystartować z robotem którego zbudował ktoś inny?

Punkt 7. podpunkt "a" Uważam, że limit 5min to zdecydowanie za dużo na trasę o długości 5-10 metrów. Wg. mnie można cten czas zmniejszyć do 3min lub nawet 2min. Usprawni to przeprowadzenie rozgrywak.

Wszystkie regulaminy mają wiele drobnych błędów o których nie wspomniałem wyżej. Np. Nie jest jasno zdefiniowany przebieg meczu, konsekwencje otrzymania przewinienia itp.

Bardzo podoba mi się zapis (z oczywistych względów) o tym, że robot stawiany jest za linią startową, a nie jak na większości zawodów na połowie dohyo. Czy jest z góry określona liczba robotów wchodząca do fazy finałowej? Czy może będzie to zależeć od ilości robotów biorących udział w fazie eleiminacyyjnej? Jak liczne grupy eliminacyjne przewidujecie (4,8,16 robotów)?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Carpe Diem, to taki mały doping 😅 bo naszym celem jest łączenie pożytecznego z przyjemnym.

Jak tylko MM'S ruszy to zabieramy się za SUMO w środę Gryf wbija do mnie i ogień jak się uda to będzie nasz rekord robot w 2 dni 😅

P.S. jeśli ktoś chciałby się zabrać z OPOLA niech wali na PW bo będziemy mieli chyba miejsce ale pod koniec tygodnia będę wiedział na 100% co i jak.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja mam dwa pytania:

- jak wygląda sprawa tras do FTL, które zgodnie z regulaminem powinny być już pokazane

- czy kwestia tylko 3 przejazdów w FTL'ach jest przesądzona?

Link do komentarza
Share on other sites

No i już po zawodach 😋 ogólnie mi się bardzo podobało fajna atmosfera tylko te nagłe zmiany w regulaminie mogły część zawodników zdenerwować. Wszystkim gratuluję!

P.S. Treker, udało ci się w końcu przejechać finałową trasę? Dlaczego twoje roboty sobie z nią nie raziły?

Link do komentarza
Share on other sites

Również uważam, że atmosfera była bardzo fajna. Zwłaszcza, że to były pierwsze moje zawody 😃 .

Niestety nie udało mi się przejechać trasy eliminacyjnej, ale i tak było fajnie 😃 .

PS Pozdrawiam kolegów robotyków ze stolika przede mną, którzy użyczyli czujnik CNY70 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.