Skocz do zawartości

CzubuŚ


hungrydevil

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Bardzo dobra konstrukcja 😉 Widziałem na żywo, trzymałem w rękach i muszę powiedzieć, że robi wrażenie. Super docisk, genialne felgi, świetny pług i wykorzystana maksymalnie waga (dociążanie na max-a).

Jedyne co bym poprawił to mostek - ma spory spadek napięcia i 3,2A przy zatrzymaniu wałów silników nie jest dobrym pomysłem (Max. 2A na kanał). Jednakże obudowa służy za radiator, więc źle nie jest 😉

Życzę udanego sylwestra i kolejnych super konstrukcji 😉

Link do komentarza
Share on other sites

tak, aby zachęcić Was do oddania głosów na CzubuŚ'a, jakie one by nie były 😅 spośród wszystkich głosujących rozlosuję co najmniej jeden pendrive 1GB, jeśli liczba głosujących będzie zadowalająca, dołożę jeszcze parę szt. losowanie będzie jawne i odbędzie się najprawdopodobniej na zawodach T-BOT 2012 przy stoliku GROM'u, jeśli wylosowana os. nie będzie na tych zawodach dowiozę zwycięscy jego zdobycz na najbliższe zawody na jakich się zjawi, a będzie tam GROM.

piotreks-89, z tym mostkiem to masz rację, lecz w ramach wytłumaczenie, aby obronić swoje założenia konstrukcyjne napiszę tak. spadek napięcia jest mało istotny dla mnie, bo mam i tak nadwyżkę momentu, którego nie jestem w stanie 100% zużytkować. w pierwszej wersji płytki były dwa mostki, ale okazało się, że nie ma takiej konieczności, bo nawet przy zatrzymaniu silników nawet jeden mostek się nie grzeje.

co do wagi zgadzam się w 100% oto fotka z pomiarów w Sosnowcu przed finałami

CzubuŚ zapewnia GROM'owi I miejsce w Klasyfikacja konstruktorów robotów amatorskich sezon 2011/2012 😅

jeszcze mała pokazówka 😅

PS. kolega troszyn jest strasznie krytyczny przy ocenianiu ciekaw jestem na ile gwiazdek ocenia swoją konstrukcje błahaha 😅😅😅

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Obniżyłem o oczko tylko za tą elektronikę i akku "na wierzchu", nie chodzi o estetyke ale o bezpieczeństwo. Ogólnie udany robot, trudno go podważyć, o czym się miałem okazję przekonać w Sosnowcu. Ale mam nadzieję się zrewanżować 😉

Co odcinałeś w Sosnowcu żeby miał 500g? Bo coś tam miał na początki 2-3g za dużo.

Link do komentarza
Share on other sites

tak, aby zachęcić Was do oddania głosów na CzubuŚ'a, jakie one by nie były 😅 spośród wszystkich głosujących rozlosuję co najmniej jeden pendrive 1GB, jeśli liczba głosujących będzie zadowalająca, dołożę jeszcze parę szt. losowanie będzie jawne i odbędzie się najprawdopodobniej na zawodach T-BOT 2012 przy stoliku GROM'u, jeśli wylosowana os. nie będzie na tych zawodach dowiozę zwycięscy jego zdobycz na najbliższe zawody na jakich się zjawi, a będzie tam GROM.

Nie wiem czy to żart, czy nie. Rozumiem, że chcecie wygrać, ale to powinno być wynikiem za najlepszego robota, a nie za "przekupstwo". Jakbyście się czuli, gdybym powiedział, że jeśli Feniks3 wygra to rozlosuje między resztą 5 kuponów, a jak nie to trudno, w tym m-c nie będzie nagród. Już jedna drużyna z freestyle przekupywała sobie głosujących i jakoś nikt już o nich teraz nie słyszy 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, co ma pendrive do oceny tzn. nie chcę rozlosować go pomiędzy tych którzy dadzą 5 tylko jaką kol wiek ocenę czyli KD93 dał 4 i ma takie same szanse jak troszyn który dał 1 (moim zdaniem zrobił to bo nie umie przegrywać 😅 ) co jest w tym nie uczciwego? zależy mi aby jak najwięcej os. zagłosowała bo wtedy wynik jest miaro dajny. sam oceniam swojego robota na 4+.

KD93, aku jest już osłonięte (znajduje się w stalowej ramie) jak prześledzisz filmiki z RA2011 to zauważysz ale fakt, iż w Sosnowcu był na wierzchu. tak jak napisałem zmiany są robione na bieżąco i robot zyskuje z zawodów na zawody. 😅

w Sosnowcu musiałem usunąć całą osłonę płytki i od dołu była goła.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeszcze zapomniałem napisać, mało trochę zdjęć samego Czubusia, tylko takie ogólne z warsztatu i wszystkich robotów. Nie da się w sumie nic dokładnie obejrzeć na zdjęciach.

Link do komentarza
Share on other sites

Dziwne, że nikt jeszcze nie spytał z czego są opony odlane. Pewnie nie uzyskam odpowiedzi, ale zapytać nie zaszkodzi. Więc z jakiego materiału są odlane opony? I czy jest on gdzieś w naszych sklepach normalnie dostępny? Jeśli tak, to gdzie?

Link do komentarza
Share on other sites

Sabre, masz rację nie zdradzę tajemnicy mogę jedynie napisać, iż materiał ogumienia to sylikon. GROM sporo się napracował aby dojść do takich parametrów uzyskiwanych przez ogumienie. dla mnie os. ogumienie jest bardziej cenną tajemnicą niż algorytm czy płytka elektroniczna to tak samo jak w większości LF elektronika i mechanika to nic bez algorytmów więc nikt ich nie upublicznia przynajmniej nie te najlepsze. SKORP próbowaliśmy podpytywać przez pół roku czego używają i też nie udało nam się zdobyć takich informacji:(

Link do komentarza
Share on other sites

Faktem jest że chciałem dać 5, bo mało jest MS tutaj. Po prostu pasek z ocenami jest ustawiony od 5 do 1, a nie odwrotnie jak przywykłem.

Ale pewnie byłbyś chory gdybyś nie wytknął tego publicznie. Co do przegrywania, hmm... falstart był, a drugi można zaobserwować w walce ze slayer'em. Czy tego też się wyprzesz?

Wracając do oceny, to czy jest opcja anulowania całkowitego, bo autor w moim mniemaniu za swoje pretensjonalne podejście przynajmniej na moją uwagę nie zasługuje.

Robot działa, wygrywa, tyle ode mnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Głos można zmienić używając odnośnika "Kliknij tutaj, aby zmienić swoją ocenę.", znajduje się on nad tematem. Jeśli głos ma został całkowicie usunięty, proszę o informację na PW.

Link do komentarza
Share on other sites

Odnośnie ogumienia to pracujemy już nad nowym (oczywiście lepszym 😃 ). Testy na razie są obiecujące, ale czas pokaże jak wyjdzie to w praniu.

Jako, że ja i Kaszek jesteśmy odpowiedzialni za elektronikę i programowanie to może wspomnę, że Czubuś po przeróbkach o których nie wspominał Hungrydevil oczywiście dostanie nową elektronikę dostosowaną do nowej ramy. Więc jeśli ktoś ma jakieś sugestie na ciekawy mostek SMD oprócz VHN-ów i TB6612 o co najmniej 2A wydajności na kanał to chętnie się dowiem. Na razie jesteśmy zadowoleni z L298 w SMD jak i THT choć zauważyliśmy przy testach znaczącą różnicę na wyjściach kanałów.

Link do komentarza
Share on other sites

Cieszę się, że w końcu nie tylko my ("Ci ze Szczecina") zauważamy falstarty. Wybacz Adrian, ale jeżeli coś startuje przed naszym Slayerem, to wiemy, że miał falstart (12 ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów, setki stoczonych walk,praca z oscyloskopem i praca nad najdrobniejszymi szczegółami pozwala mi powiedzieć tak nieskromnie).

Co do samej konstrukcji, miło słyszeć,że ją nadal udoskonalacie. Sprawia wrażenie, jakby była na jakiejś innej wzorowana, ale to może złudzenie 😋.

Faktycznie trochę mało zdjęć z bliska. Na duży plus wam daję ogumienie, które jest naprawdę niezłe. Od siebie powiem ważną rzecz, że nasz środek na ogumienie jest dostępny w Polsce w rozsądnych cenach, ba, nawet za darmo, jak się oficjalnie zagada.

Co do mostków- wydawało mi się, że widziałem u Gryfa jakieś tajemne schematy na MOSFETACH w Łodzi. Do 2 pololu na kanał z czystym sumieniem polecam IRF7319. Nie są bardzo egzotyczne a zamówić warto na zapas. Nawet przy testach mi się żadnego nie udało upalić. Pozostaje tylko kwestia odpowiedniego sterowania (pisałem pare postów na forum o tym).

Ciekawi mnie, do czego wam tylnie krańcówki (pisałeś, że 4 macie).

Pokazujecie same wygrane walki. Nie nauczyliście robota przegrywać?🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.