Skocz do zawartości

ZombiZiomek

Użytkownicy
  • Zawartość

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika ZombiZiomek

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • Młodszy Juror

Odznaki

1

Reputacja

  1. Chodzi o to, że info "wykryto przeszkodę..." wyświetla się tylko jak wcisnę dzwignię. Zauważyłem, że gdy odłaczę lewy czujnik, robot jedzie jak należy. Podłączone jest tak: biały do A0/A1, czarny do GND
  2. Problem. Gdy wgram program w którym robot ma jechać, wszystko jest ok, oprócz tego, że zamiast jechać prosto dopóki w coś nie huknie, to co jakiś czas sam skręca, cofa, po prostu żyje własnym życiem, jakby czujnik za dużo "widział". Jak wgram pierwszy program, wyświetla tylko jak wcisnę, jakby w programie bylo coś nie tak.
  3. Dzięki Treker i qbeczek, miałem ten sam problem. już wszystko działa 😃
  4. Program wgrany, dioda mruga silniki nic nie robią i nie wydają dżwięków. Miernika niestety nie mam.
  5. Ok, wgrywalem program testowy i ten gotowy z funkcjami, wszystko robilem wg kursu, zasilanie jest, kable przy silniku sie trzymają, a silniki się nie kręcą qbeczek, ja użyłem poprostu innej zworki.
  6. Dioda się świeci, a koła stoją 😕 __________ Komentarz dodany przez: Treker Problem rozwiązany, przyczyna: niepoprawnie założone wtyczki na przewody od silnika.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.