Skocz do zawartości

Zeely

Users
  • Zawartość

    10
  • Rejestracja

  • Ostatnio

O Zeely

  • Urodziny 03.05.1991

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Gdańsk
  • Moje zainteresowania:
    Elektronika

Osiągnięcia użytkownika Zeely

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

  • Za 5 postów
  • Młodszy Juror
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • To już 10 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Jak do tego robota dodać taki moduł i jak go zrobić? Proszę o jakieś info bo myślę czy wziąć go na warsztat jako pierwszego bota, jednak chciałbym również wstawić do niego ten moduł.
  2. Ale dłuższy brak zasilania nie usunie danych z pamięci?
  3. Zastanawiam się nad stworzeniem pewnego projektu na start przygody z mikroprocesorami, oraz BASCOM'em. Konkretniej chciałbym zrobić coś z wyświetlaczem graficznym, ATmega8, oraz jakąś pamięcią, a do tego oczywiście inne niezbędne elementy w stylu przyciski, kondensatory, rezystory, itd. Całość polegała by na tym, że po wprowadzeniu jakiejś liczby do projektu przez klawisz, liczba ta była by zapamiętywana i liczb tych mogłoby być więcej (to taki tylko przykład pracy). Teraz mój problem polega na tym co zastosować jako pamięć, tak aby nawet po wyjęciu baterii dane nie zostały utracone?
  4. Zeely

    Zasilanie ATmega8

    Ale rozumiem, że chodzi wam o elektrolityczne? I może jakieś wskazówki co do ich pojemności bym prosił ;/
  5. Czy mogę zasilić ATmega8 zasilaczem do telefonu komórkowego skoro na wyjściu ma on 4.8VDC i 350mA? __________ Komentarz dodany przez: Treker
  6. Jestem początkujący w sprawach elektroniki i mam dwa błahe pytania, a mianowicie w załączonym schemacie ideowym zaznaczyłem dwoma kolorami: - czerwony: GND - brązowy: +5V i teraz czy wszystkie GND to nic innego jak masa? Jak dokładnie nazywać i odczytywać symbol tej "strzałki"? A także +5V też potraktować jak masę i podłączyć do wspólnego +5V, czy każde musi mieć swoje, oddzielne napięcie? __________ Komentarz dodany przez: Nawyk Proszę w postach nie nadużywać kolorów, zwłaszcza czerwonego/ciemnoczerwonego - jest zarezerwowany dla moderatorów.
  7. Zeely

    Książki dla elektroników

    No okej sorka 😃 A jakieś książki z projektami też by się znalazły? ;>
  8. Poszukuję książki związanej z elektroniką od poziomu podstawowego do zaawansowanego, w związku z tym chciałbym zapytać was o jakieś ciekawe pozycję takich książek. Szukam czegoś z czego można się nauczyć naprawdę wiele na temat elektroniki. Proszę o jakieś informacje.
  9. Mógłby ktoś jeszcze dodać w co powinno się zaopatrzyć poza programatorem i procesorem? Chodzi mi np o nazwę płytki w którą nie trzeba lutować tylko wepchnąć element w gotowe piny, oraz wszystko co może się przydać do nauki...
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.