Skocz do zawartości

wsowa

Users
  • Zawartość

    197
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    4

wsowa zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 9 stycznia 2011.

Treści użytkownika wsowa zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

O wsowa

  • Urodziny 01.01.1986

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Kraków
  • Zawód
    Programista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika wsowa

Eksplorator

Eksplorator (8/19)

  • Za 25 postów
  • Za 5 postów
  • Za 100 postów
  • Młodszy konstruktor
  • Młodszy Juror

Odznaki

23

Reputacja

  1. Ja mam Dremel 3000 i jest fenomenalny. Odkąd go kupiłem wszystkie prace idą duże sprawniej. Mam też tą małą wiertareczkę na 12V z pierwszego posta i jest to badziew jakich mało. Że mała moc i palcami da się ją zatrzymać to wiadomo, ale to że wrzeciono chodzi mimośrodowo to już przeginka trochę.
  2. Pisać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. Manual do AVRa ma rację.
  3. Pamiętam, że jak byłem na studiach to koledzy we dwóch zrobili kodek mpeg (2? 4?) na FPGA w jedno semestralny projekt. Mówili, że nie nie było łatwo, ale tez bym nie przesadzał, że kompresja wideo to nie wiadomo jak bardzo skomplikowana sprawa. Temat jest przerobiony setki razy, jest pełno materiałów i publikacji. Dasz radę na x86 to i dasz radę na FPGA.
  4. wsowa

    Działanie akcelerometru?

    Akcelerometr - przyspieszenie liniowe Żyroskop - prędkość kątowa
  5. wsowa

    Ładowarka Li-pol

    Tutaj jest temat na diodzie w którym opisuję z grubsza ładowarkę którą sobie sam zrobiłem właśnie na LM317. Sprawuje się znakomicie. https://www.forbot.pl/forum/topics47/wybor-ladowanie-lipol-stabilizator-ldo-vt3430.htm#27153 Dodatkowo zrobiłem balancer.
  6. Obyś miał rację. Daj znać jaki jest udźwig jak już to poskładasz
  7. wsowa

    Czarna 2

    Hej. Depron kupiłem w krakowskim oddziale sklep.modelarnia.pl - mają też oddziały w innych miastach. Modelarze z depronu budują samoloty. Poza tym służy jako podkład pod panele podłogowe i zapewne kupisz go w każdym sklepie budowlanym. Peleryna była lekka i pomarańczowa - kupiłem ją w "lumpeksie" na wagę i nie wiem o niej nic więcej. Wygląda na to, że jest to materiał podobny do tego z którego robi się parasole, ale od jednej strony jest pokryte czymś w rodzaju cienkiej warstwy gumy.
  8. Wydaje mi się że chwytak będzie miał zbyt małą sztywność. Ponadto uważam, że serwami nie uzyskasz zbyt dużego udźwigu. Ja jestem właśnie na etapie składania manipulatora wg mojego projektu: https://www.forbot.pl/forum/topics61/manipulator-z-chwytakiem-vt4740.htm Jeszcze nic nie podnosiłem ale już widzę, że blacha alu 1mm z odpowiednimi poprzeczkami zapewnia wysoką sztywność konstrukcji. Co do wycinania. Jeżeli odpuścisz sobie wycinanie wewnętrznych kratownic (które dadzą Ci kilka gram oszczędności) to z powodzeniem wytniesz wszystko na unieruchomionej w statywie szlifierce kątowej - mi się udało i wyszło ok.
  9. wsowa

    Smarowaie

    Prawdę mówiąc to mi słonecznikowy przeszedł przez myśl
  10. wsowa

    Bluetooth

    Odpuściłbym sobie takie patenty na połączeniach komunikacyjnych. Jeżeli koniecznie chcesz diody sygnalizujące transmisję to podłącz je sobie bezpośrednio do atmegi i zapalaj/gasiś je przy zapisie do rejestru UART i na przerwaniach UART.
  11. wsowa

    Smarowaie

    Dzięki za odpowiedź. A co myślicie o spryskaniu powierzchni WD40? Niewątpliwie jest tłusty. Myślicie, że dostanę taki smar w markecie budowlanym?
  12. wsowa

    Smarowaie

    Czego używacie do smarowania przekładni albo innych ślizgających się po sobie powierzchni?
  13. Na czym jego lukratywność polega? Ja "spawacza" nie bronię, ale demagogię piętnuję.
  14. wsowa

    Platforma do robota - PC, WiFi

    Za około 200 zł kupisz na allegro router WiFi z portem USB na który można załadować OpenWRT albo DD-WRT zamiast oryginalnego firmwareu. OpenWRT to system oparty na Linuksie. Do usb podłączyć możesz mały układ z Atmegą który będzie sterować tymi trzema silnikami. Na modemie uruchamiasz swój program, który z jednej strony odbiera dane z sieci (po wifi od laptopa), a z drugiej strony wysyła coś na USB do atmegi, która włącza/wyłącza silniki. Całość zasilasz niskim napięciem (zależnie od konkretnego urządzenia coś w granicach 5-12V) i wciągnie Ci nie więcej niż 1A prądu. Reasumując. Za 200zł masz mały komputerek z jednym portem USB do którego możesz podłączyć ile chcesz peryferii, ethernetem, wifi, 16-32 MB ramu i 200-300 MHz procesor ARM. Czego chcieć więcej? Czego Ci potrzeba to umiejętności programowania w C, obsługi lutownicy i znajomości angielskiego. Tutaj gość na takim urządzeniu zrobił radio WiFi (odbiera streaming z sieci i puszcza przez kartę dźwiękową usb): http://mightyohm.com/blog/2008/10/building-a-wifi-radio-part-1-introduction/ (artykuł w 10 częściach po angielsku). U ciebie właściwie zasad byłaby podobna tylko zamiast skompresowanego audio odbierałbyś instrukcje sterujące, a zamiast strumienia audio do karty dźwiękowej wysyłałbyś dane do mikrokontrolera. Można to nawet uprościć i pod usb podpiąć przejściówkę USB->RS232. Wtedy ze strony atmegi komunikacja odbywa się przez uart. Oczywiście ATMegę możesz zastąpić dowolnym innym uC, a modemów spełniających twoje oczekiwania jest mnóstwo. Na stronie openWRT http://openwrt.org/ jest lista urządzeń działających z openWRT z opisem co działa a co nie działa. Musisz jedynie wybrać to na którym działa WiFi i USB - są ich dziesiątki.
  15. wsowa

    Wydzielanie ciepła

    Radiator podłącz do elementów, które są na tyle gorące, że parzą jak ich dotkniesz. W poprawnie zaprojektowanej konstrukcji na pewno nie ma potrzeby używania radiatorów przy akumulatorze i prawie na pewno przy serwach. Jeżeli się przegrzewają bez radiatora to znaczy, że niektóre parametry ich pracy są poza dopuszczalnym zakresem (np. zbyt duże obciążenie prądowe dla akumulatora - zastosuj inny akumulator; zbyt duże napięcie dla serwa - zmniejsz napięcie i zastosuj mocniejsze serwo, żeby nadrobić stratę mocy). Ważne żebyś przyczepiał radiatory do źródeł ciepła nie oddzielone żadnym izolatorem. Przykładowo, jeżeli serwo się grzeje to nie przyczepiaj radiatora do obudowy serwa bo wiele ci to nie da, tylko do samego silnika.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.