Skocz do zawartości

Wieala

Użytkownicy
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Stargard Szczeciński

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika Wieala

Aktywny debiutant

Aktywny debiutant (2/19)

  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Kondensator 4uF jest chyba typowym dla podłączenia silnika trójfazowego do sieci jednofazowej w układzie "trójkąt". Na zaciskach silnika widać po dwa przewody dochodzące z uzwojeń. Z zacisku "1" układ zasila tylko uzwojenie przekaźnika, który odłącza (ze zwłoką) dodatkowy kondensator. Znaczyło by to, że trzecia faza zasilana jest początkowo poprzez pojemność 14uF, a po rozruchu tylko przez 4uF. Pomierzę kiedyś rezystancje pomiędzy zaciskami samego silnika żeby upewnić się do swojej teorii. Niemniej, silnik startuje łagodnie.
  2. Chyba D_C, masz rację. Rozrysowałem schemat tej puszki i widać, że jedna z faz podana jest przez kondensator (3). Sieć 230V jest na zaciskach (1) i (2). Swoją drogą to ciekawy układ. Nigdy nie spotkałem się z takim rozwiązaniem soft-startu.
  3. Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum. Znalazłem silniczek (prawdopodobnie od dmuchawy) i chciałbym wykorzystać go do zbudowania precyzyjnej stołowej szlifierki-przecinarki. Nie bardzo wiem do czego służy ta puszka i jak mógłbym sterować obrotami silnika. Proszę o jakieś podpowiedzi, bo nigdzie w Internecie nie mogę znaleźć informacji o tym silniku.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.