Skocz do zawartości

wawer

Users
  • Zawartość

    24
  • Rejestracja

  • Ostatnio

O wawer

  • Urodziny 28.02.1987

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Gdańsk
  • Zawód
    Student(niewieczny)
  • Moje zainteresowania:
    Robotyka, Mechtronika, Automatyka, góry

Osiągnięcia użytkownika wawer

Starszy odkrywca

Starszy odkrywca (5/19)

  • Za 5 postów
  • Młodszy Juror
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • To już 10 lat!

Odznaki

1

Reputacja

  1. Dobrze dziś dodam newsa o systemie eliminacji jako koordynator LF mogę powiedzieć że system będzie taki jak zaproponował Treker, czyli eliminacje od do tylko myślę nad dodaniem warunku że 1h po rozpoczęciu eliminacji robot musi przejechać przynajmniej 1 raz. Zapraszamy myślę i mam nadzieję że zawody będą emocjonujące.
  2. KD93, rasta proszę omawiać tu sprawy zawodów jako samych zawodów. Niestety trasa będzie w tym samym miejscu - czyli w szklarni. Jednakże będziemy się starać w miarę możliwości utworzyć cień. Teraz co do systemu przedstawionego przez Trekera to myślę o zrobieniu tak: I-szy przejazd od do II-gi itd. Co Wy na to?? Czy może nie kombinować i tylko eliminacje od do.
  3. Zastanowimy się. Ale jeśli zawodnicy sami chcą takich rozgrywek to czemu nie. Jeśli się już taki system rozgrywek na innych zawodach sprawdził to nie widzę problemu. Po świętach będzie już wiadomo.
  4. Może propozycja fajna ale obawiam się tego samego o czym wspomniał Michau może być w pewnym momencie zamieszanie. W zeszłym roku startowało 17-cie drużyn średnio 2 min na przejazd to daje ok 30min między turami. Można spróbować dodać jeszcze czas między turami ok. 15 min.
  5. Trasa z płyt tak jak rok temu ale zastosujemy sztywne połączenie tzn na rogach będą płytki metalowe łączące planszę jedna z drugą.
  6. Termin zgłaszania robotów do 30.04.2010. W tym roku zrobimy wszystko aby bramki działały a co najważniejsze -> było niespodzianek w postaci progów na trasie. Zapraszam wszystkich i powodzenia!
  7. Ad 1. Dobrze na następnych zawodach będzie większa trasa testowa. Myślę że taka 1x2 będzie ok?? Ad 2. Myślę, że da się zrobić przerwę ale nie 15 ale 10 min. Bo do tego czasu trzeba doliczyć jeszcze 2x liczba uczestników -1. Przy tej liczbie uczestników to 1 tura to ok 34 min + przerwa to jest mniej więcej 45 min. Jeśli będzie więcej uczestników(na co bardzo liczę w następnym roku). Mam jeszcze pytanie: jak Oceniacie stopień trudności trasy eliminacyjnej i finałowej?? Wiem były schodki.
  8. Dziękuje za opinie. Teraz jak postaram sie rozwiążać niektóre kwestje: 1. Najważniejsze to te schodki - rozwiązanie: teowniki ba bokach trasy a tam gdzie się schodzą narożniki ściąć narożniki, do jednej z blaszek tej pod trasą przyspawać jedną część śruby ściągającej na górną położyć kolejną blaszkę i ściągnąć to powinno rozwiązać problem schodków. 2. Bramki - następnym razem zastosuje bramki laserowe ewentualnie ultrasoniczne lub dalmierze, 3. Słońce - następna edycja odbędzie się pod normalnym dachem. Jak są jeszcze jakieś uwagi to bardzo proszę wpisujcie.
  9. Będą foty film będzie jak go Zespół Technik Multimedialnych obrobi. Straszyli że 2 tygodnie. Ale widziałem że wielu uczestników miało kamery.
  10. Krótkie podsumowanie zawodów: Zgłosiły się 22 drużyny. W dnu zawodów zgłosiło się 17 drużyn z czego 1 drużyna wycofała się 3 roboty nie ukończyły trasy. Po rozegraniu eliminacji do finału przeszły następujące roboty: Wonsz, TRIKE, Lundy, Black Triangle. Trasa finałowa okazała się dość trudna, podczas pierwszej tury żaden robot nie ukończył trasy. Dodatkowy czwarty przejazd nie ukończyła 1 drużyna oto tabela zwycięzców: Miejsce Zespół Czas 1 Wonsz 27,86 2 Black Triangle 30,93 3 Lundy 57,14 4 TRIKE brak Dziękuję wszystkim uczestnikom. Dziękuje również za patronat medialny portalu forbot.pl oraz sponsorom: firmie ARE oraz TME. Bardzo proszę o uwagi, opinie. Są to pierwsze zawody które organizowałem.
  11. Kaytec, Dzięki za cenną uwagę regulamin zostanie poprawiony.
  12. Odnośnie nagród. Nagrody będą za 3 miejsca na podium. Będą to na pewno statuetki dyplomy. Więcej nagród jest uzależnione liczbą uczestników. Zapraszam do rejestracji 🙂.
  13. Będzie bramka optyczna. Stoper dla pewności 🙂.
  14. Jestem przeciwny ingerowaniu w robota przez organizatorów(tzn. podłączania czegokolwiek do robota). Tak jak Mihau napisał ale z tym wyjątkiem aby nie dawać pilota sędziemu, bo sędzia będzie mieć stoper jeszcze w ręku wiem że można stoper trzymać w jednej a pilota w drugiej na ale...
  15. Mihau ma racje. Można używać startu/stopu. Program, może zostać sprawdzony. Roboty z układami analogowymi mogą startować. Program jeśli jest przystosowany do danego robota i zostały wprowadzone modyfikacje może startować.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.