Skocz do zawartości

wacek

Users
  • Zawartość

    64
  • Rejestracja

  • Ostatnio

O wacek

  • Urodziny 04.06.1993

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Znienacka!

Osiągnięcia użytkownika wacek

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • To już 10 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Przy 6 kołach nie ma obrazka 😕 Zmieniłbyś nazwe tematu na "typy poruszania się" albo coś w tym stylu bo kilka słów o mechanice nic(no może troche) nie mowi 😉
  2. wacek

    Wizerunek robotyki w polskich mediach.

    No właśnie, nie dowiedzą się, bo nie mają jak 😋
  3. wacek

    Wizerunek robotyki w polskich mediach.

    Nieeee, jeszcze tak źle z nami nie jest 😋 Chodzi o to, że z lego każdy budować może, a NXT lego ma monopol na konkusy(ma kasę na reklamę) i dlatego jak ktoś w tv ma zrobić coś o "robotach" kojażą mu się legosy bo gdzieś tam reklamę widział(popup w necia albo TV). No i dupa.... Dlatego trza ich doedukować, ale jak? Bo mnie nie stać na reklamy zawodów w TV 🙂
  4. wacek

    Wizerunek robotyki w polskich mediach.

    Zawody są spoko, ale ludzie z teleexpresu już nie są, bo szczerze mogliby jakieś lepsze zdjęcia dać, bo przy tym odcinku żal mi dupe ścisnął(oglądałem na TV) 😋
  5. wacek

    Wizerunek robotyki w polskich mediach.

    Ok... to ja powiem lol. Supernowoczesny robot lego który podbije księżyc? Panowie, wysyłamy światłoluby na marsa? 😅😋😮
  6. A ty robisz coś dużego, czy WIELKIEGO, bo rozmiar ma zanczenie 😅 Jakie to w ogóle będzie wielkie?
  7. Spienione PCV wymiata!!!1 😅 Ale zero sugestii, to ty wybierasz 😃 A do tego jest... tanie 😋
  8. Naspępny co dostał bana na Google 😅 Można na wiele sposobów: i2c, rs232(?) WLAN,bluetoot(komendy AT) normalne RF, xbee moduły, fajna platforma(ja sam do niej startuje jest na http://jbprojects.net/projects/wifirobot/ & http://robostuff.com/ )
  9. wacek

    Nauka Delphi

    (oklaski) Czytając artykuły na diodzie(a dokładnie coś o zdalnym sterowaniu) wpadłem na istnie diablolczny pomysł 👹 , a bynajmniej nauczenia się podstaw delphi. Ale tu pojawia się problem: w internecie jest 100001 guideów i tutoriali o delphi, a jako, że tu już niektórzy mają to za sobą, to może ktoś poleciłby mi jakąś stronkę z ŁAGODNY i ŁATWYM 😅 wprowadzeniem do tego języka. Tak BTW to chcę się tego nauczyć do sterowania jakąś platformą zdalnie za pomocą joysticka, ale to później 😉
  10. wacek

    Zdalne sterowanie

    Ok, więc ja, na przekór innym polecam zwykłą aparaturę modelarską. A więc tak, może być pascal albo coś podobnego, ale wątpię żebyś przeżył spotkanie 3 stopnia z delphi. Do twojego pojzdu potrzebujesz: aparatura(E-sky 2.4GHz) odbiornik(razem z apką) 2 silniki, 2regle, akumulator. Sterowało by się czołgowo, czyli 1 kanał/silnik. To rozwiązanie jest NAJPROSTSZE, jak chcesz przez kompa to życzę miłej zabawy, jek chcesz to poszperam i podam linki do sklepów.
  11. wacek

    Gdzie mam kupić laptopa?

    Polecam giełdę komputerową, tam najtaniej, ja zawsze kupuje tam gierki na PS3 i inne pierdoły związane z komputerami(pamięci itp.)
  12. Trudno będzie, a może nawet niewykonalne, a na pewno niewygodne. Nie lepiej z laptopa albo PCta?
  13. Widzidziałem niedawno w TV, ktoś coś takiego wymyślił, i powiem ci, że to nie głupi pomysł wcale jest, ale niestety musisz opanować(to bardziej hardcorowe niż waldek) wirelessową komunikacją baza-mały(no nib możn po kablu), to trochę duże będzie, więc silniki i inne zabawki trochę Cię wyniosą, a jeżeli mówisz,że koszt laptopa dla tego projektu to dużo, to może być trudno, ale liczy się ambicja 😅
  14. wacek

    Zestaw uruchomieniowy

    Ja posiadam AVT3500 z książką Mikrokontrolery dla początkujących i nie narzekam. uC to attiny2313. Można z tego kitu nauczyć się miliarda jeden pierdół które kiedyś mogą się przydać, generalnie polecam
  15. Ale wyobraźni nie masz 😕 Radze zacząć od artykułu "jak zacząć robota? jestem kompletnie zielony" i zbudować BEAM waldka---->linefollowera na uC. Raczej nic nie znajdziesz w starociach. Chociaż i tak ten temat trafi do kosza, a z twoim podejściem to nic z tego nie wyjdzie- Tobie nawet nie chciało się przejrzeć forum... 🤯 Edit: Swoją drogą Na linefollowera musisz uzbroić się w ~200zl(zakładam, że nie masz narzędzi typu lutownica itp.)
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.