Skocz do zawartości

[Kurs] BASCOM - lekcja2 - Pierwsze kroki


Ikar

Pomocna odpowiedź

Oby tak dalej. 🙂 Właśnie przymierzałem się do nauki BASCOMA bo w Cpp niektóre rzeczy związane z ubsługą uC są nieco bardziej skomplikowane, a tak zawsze jakaś alternatywa 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Pozwolę sobie wtrącić małą uwagę: Czy nie lepiej w przypadku instrukcji języka: "if", "end if" itd. , zamiast słówka "dyrektywa" użyć "instrukcja", żeby się nie myliło z dyrektywami kompilatora, jak np:

CONST test = 1

#IF TEST

Print "This will be compiled"

#ELSE

Print "And this not"

#ENDIF

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

abxyz chodzi ci o te "dyrektywy procesora"?? Ja pominąłem te "#" aby uniknąć zbędnych pytań ze strony początkujących, przez co zrobiły się z tego elementy języka- teraz tak myśle że chyba jednak zmienię to na tak jak powinno być.

dziadek46Dzięki za uznanie. 🙂 Na naukę nigdy za późno. 🙂 :)

PS: uwagi zawsze mile widziane a szczególnie ekspertów takich jak abxyz

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

czyli te podprogramy mogą byc definiowane po odwołaniu się do nich?

PS. popraw GOSUB odwolujesz się do "jedz" a definiujesz "jedź"

Komentarz dodany przez: treker:

Poprawiłem uwagę w P.S 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Mi tam się wszystko podoba 😋 ale zawsze może być lepiej 😋😋

Dla początkujących nie wiedzących co jest co możne się trochę mylić komenda z opisem 😖😋 nie ma żadnego rozdzielenie 😥 ;/

np :

xxxxxxxxxxxx

- xxxxxxxxxxxxx

----------------------------------------------------------------------------------------------------

xxxxxxxxxxxx

- xxxxxxxxxxxxx

itd 🙂 .

ps: to oczywiście moja sugestia :-> 😋

Link do komentarza
Share on other sites

"Kod:

IF...THEN...ELSE...END IF

- blok decyzyjny, przykład:

Kod:

if pind.0=0 then

portb.6=0

elseif pind.0=1 then

portb.6=1

end if

'jeżeli na pinie portu d pojawi się zaro wtedy wprowadź noge 6 portu b w stan wysoki

'bądź jeżeli na pinie portu d pojawi się jeden wtedy wprowadź noge 6 portu b w stan spoczynku

'koniec "ciagu warunków" "

Piszesz czasami głupoty. else, a elseif to nie to samo!!! Jeżeli damy elseif to sprawdza kolejną zmienną, jeżeli poprzednie if nie zostało wykonane. Jeżeli damy else, to ustawia automatycznie zmienną w wypadku, gdy porprzednie else nie zostało spełnione. poza tym zapomniałeś dołożyć taką instrukcje jak case. jest ona bardzo wygodna, ponieważ można urzywać jej na zasadzie "kiedy nastąpi..." lub "w przypadku gdy". Wtedy cały kod nie jest sprawdzany od początku jak w przypadku if...

Link do komentarza
Share on other sites

No nie jest to to samo lecz działania programu to nie zmieni. A to chyba tak z przyzwyczajenia napisałem. Zaraz zmienię. Jak jeszcze coś znajdziecie to dajcie znać.

PS: Tak samo nazywanie tego kursu "ms bascic college" (taka była pierwotna nazwa) nie jest poprawne ponieważ to co opisuje nie jest to czysty bascic jest to basic z elemętami bascomowymi .

pozdro

Link do komentarza
Share on other sites

Zakładka „Other”(9). W linii „Program”(10) wpisuje się ścieżkę do programu obsługójącego ten twój programator

Ale ten program to steowniki do programatora czy może ścieżka do bascoma?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.