Skocz do zawartości

Ochronniki słuchu z bluetooth


SOYER

Pomocna odpowiedź

Witam, jestem początkującym użytkownikiem forum, uczę się dopiero elektroniki, za mną 1 i 2 część kursu elektroniki. Zabieram się za Technikę cyfrową i potem Arduino jeśli poradzę. Mam 38 lat więc nie wszystko wchodzi do głowy tak jak kiedyś ale ciekawość nowego ciągle zwycięża:).

Mam taki plan, często używam przy pracach ogrodowych ochronników słuchu, czasem przydają się też w pracy zawodowej. Chciałem zamontować w nich głośniki ze źródłem dzwięku przez bluetooth.

W tym miejscu pytanie do was drodzy forumowicze, czy bylibyście w stanie pomóc dobrać mi odpowiednie elementy jak głośniki, sam moduł, zasilanie i doradzić w kwestii zgrania tego i połączenia w działającą całość. Kiedyś zastanawiałem się nad kupnem taniego głośnika bluetooth, wymontowaniu bebechów, oraz tanich słuchawek i wymontowanie głośniczków oraz próba połączenia tego razem, a może lepiej kupić gotowe nowe elementy i z tego coś zbudować? Tyle, że jak już pisałem moja wiedza na ten temat jest zupełnie teoretyczna i oględnie mówiąc mizerna. Teraz gdy te kursy mnie na dobre wciągnęły może mógłbym z waszą pomocą rzeczywiście coś złożyć sam? Ja chętnie bym nawet zapłacił za taką wiedzę, co jak i dlaczego tylko nie mam u kogo się uczyć. Jesteście moją jedyną nadzieją 😉 .

Mam już pomysły na następne użyteczne rzeczy ale chciałbym zacząć od tego projektu.

Wiem, że może dla was taka robota to jak dla profesora uniwersyteckiego uczenie dzieci tabliczki mnożenia, ale dla mnie to by było COŚ złożyć to samemu, bo zaprojektowć to niestety chyba jeszcze długo nie będę umiał...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Kiedyś zastanawiałem się nad kupnem taniego głośnika bluetooth, wymontowaniu bebechów, oraz tanich słuchawek i wymontowanie głośniczków oraz próba połączenia tego razem, a może lepiej kupić gotowe nowe elementy i z tego coś zbudować?

Prawda jest taka, że raczej nie opłaca się robić tego samodzielnie. Najlepiej tak jak mówisz, wykorzystać gotowe słuchawki BT lub głośniki. Unikniesz dzięki temu wielu problemów i cena całego rozwiązania będzie atrakcyjniejsza 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ok, dziękuję za radę, też myślałem nad słuchawkami z BT i przemontowaniem wnętrzności, choć miałem cichą nadzieję na pomysł z lepszą baterią, głośnikami. Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze, przynajmniej na początek...

Link do komentarza
Share on other sites

Baterię zawsze możesz podmienić na większą tego samego typu (raczej będzie to lipo).

Profile bluetooth to jest raczej zaawansowany temat, szczególnie ten od dźwięku, a budowa dobrej jakości urządzenia audio to też jest temat-rzeka i — nie obraź się — raczej nie na temat na tym forum. Cokolwiek zbudujesz będzie droższe i gorsze od tego, co jest dostępne na rynku.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dobra Deshipu, przekonałeś mnie 🙂 kupię markowy sprzęt odsłuchowy z BT za 39 złotych polskich, wyprodukowany w P.R.C. 😅

Proszę na razie nie zamykać tematu, w razie wystąpienia trudności z przeszczepem narządów będę prosił kolegów chirurgów o pomoc. Pzdr.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.