Skocz do zawartości

vaden

Users
  • Zawartość

    30
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    1

vaden zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 15 listopada 2010.

Treści użytkownika vaden zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Katowice

Osiągnięcia użytkownika vaden

Entuzjasta

Entuzjasta (7/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Młodszy Juror
  • Młodszy roboty
  • To już rok!

Odznaki

4

Reputacja

  1. Witam. Chciałbym się zapytać o jeden z elementów regulaminu zawodów robotów typu sumo. W jednym z punktów jest mowa o tym, ze zabronione jest jakakolwiek komunikacja z robotem w trakcie walki. I z tą moje pytanie czy punkt ten mówi o tym, że nie można sterować robotem (to jest oczywiste) ale czy dopuszcza możliwość przeniesienia warstwy podejmującej decyzje(sterownik) na laptopa (cały czas podejmowałby sam decyzje). Tzn: Robot wykonuje odczyt z sensorów, przekazuje je przez BT do laptopa ten wykonuje jakiś algorytm i rozkazy są przesyłane z powrotem do robota. (pomijam szybkość takeigo rozwiązania).
  2. vaden

    Silniki krokowe.

    Witam! Planuje zbudowanie manipulatora mogącego podnosić cięższe przedmioty (butelki z wodą 🙂) I w tym miejscu mam problem wydaje mi sie ze nie mogę zastosować serwomechanizmów bo są za słabe, mam racje? Zastanawiałem sie nad silnikami krokowymi. Czy stosując taki silnik muszę stosować przekładnie?
  3. vaden

    GreenRider

    Cała obudowa została wykonana z laminatu. Oczywiście oprócz płytki która widać z góry, która jest z laminatu.Niestety zdjęć narazie więcej dodać nie mogę bo aparat odmówił posłuszeństwa:) Zasilane jest z akku jak już wspomniałem a napięcie na uC podawane jest przez L7805.
  4. vaden

    GreenRider

    Tak jak tylko uruchomie program to dodam filmik. Co do zamocowania. Kół jest tak jak pisze kd93 felgi z mobota są przyklejone do kół z3 sklepu modelarskiego. We wrocławiu nie poszło nam najlepiej nie udalo nam sie ukończyć przejazdu. Niestety. Ale jestem dobrej mysli.
  5. Witam. Jest to mój drugi robot. Nazwa wymyślona przez współtwórce. Pomimo problemów z całą konstrukcja i wielu modyfikacji udało mi się uruchomić Green'a na zawody we Wrocławiu. Ale o tym później:) Dane techniczne: - budowa modułowa. Zdecydowałem aby był modułowcem gdyż chciałem mieć możliwość wymiany jednego modułu na lepszy itd a nie całej elektroniki. - silniki z mobota 320 obr./min - do sterowania silnikami użyłem popularnego Mostka H L293D - mózgiem robota jest AtMega48. - zasilanie to aktualnie 7.2V z akku ale planuje zakup akku modelarskich ponieważ zwykłem akumulatorki AA są za duże i ciężkawe. - Czujniki linie to CNY70. Jest ich 5. Na temat progamu nie będę się wypowiadał ponieważ jest to pomyłka. Musze go gruntownie przerobić. Nie jest to może cud techniki ale mi się podoba. Zdjęcia:
  6. Gatuluje pomysłu i wykonania. Ile stopni swobody posiada twoj robot?. I czy sama pleksa nie slizga sie podczas chodu robota?
  7. vaden

    Program w JavaME

    Dokładnie Luko. Chodzi mi o program.
  8. Witam. Od jakiegoś czasu zabierałem sie do zrobienia robota sterowanego przez jakiś nadajnik. Jednak koszty aparatury RC z większa ilościa kanałów są odstraszające jak na ucznia Technikum wiec postanowiłem zrobić sterowanie w BT. Mam doświadczenie w programowaniu w Bascom oraz C++ , jave też znam, ale nie tak dobrze jak inne języki. I dlatego pisze z pytaniem w jaki sposob jaką metoda itd. wysłac z komórki do uC np. jedna zmienna typu char która by oznaczała 'Jedz do przodu'. Poprostu w jaki sposob można wysyłąc dane z komórki do innego układu np przez UART do uC. Przepraszam za błędy i prosze o pomoc. Z góry dziekuje. Za każdą pomocna informacje daje Pomógł🙂
  9. Witam. Pracuje nad robotem humanoidlanych i prace staneły na sterowaniu ramieniem robota. Otóż chodzi o to ze nie do końca wiem w jaki sposob zaprogramować zeby rece robota poruszały sie w sposób płynny. Czy da sie przy pomocy bascoma sterować paroma serwami naraz. I w jaki sposób sterowac serwem zeby poruszalo sie w obu kierunkach. Z góry dziekuje za pomoc.
  10. vaden

    Siec neuronowa.

    Witam. Przez ostatnie pare dni czytałem o sieciach neuronowych, ale nie znalazłem odpowiedzi na ważne pytanie. Co jest potrzebne do skonstruowania takiej sieci. Chodzi mi tu o to jakie elementy elektroniczne, półprzewodnikowe musze posiadac itd. Prosze o pomoc z tym zagadnieniem i jeśli ktoś dysponuje jakimś schematem tez było by miło.
  11. vaden

    Jak sterowac silnikami od wkretarkek?

    A wiec interesuja mnie prądy ok 8-10A.
  12. Witam. Odrazu zaznacze na wstępie ze jestem doświadczony w robotycze ale tylko takiej która pracuje z silnikami o malej mocy, ktorymi można sterować przez L293 itd. Ale potrzebuje zastosować silniki od wkrętarki i nie do konca wiem jak nimi sterować. Prosze o schamat jakiegos mostka H na *A lub cos w tym rodzaju. Z góry dziękuję i przepraszam jeżeli ten temat był poruszany ale nie znalazłem na necie nic co bym mnie zainteresowało.
  13. Witam. Mam plan budowy robota humanoidalnego poruszajacego sie na kolach i wykonujacy w jakos sposob jeszcze nie do końca określony poleceń użytkownika. Ale moim pytaniem jest czy da sie przetworzyc sygnał z kamerki np.internetowej w taki sposób zeby robot wiedział np. gdzie jest pilot lub wyłacznik światła? Jeśli jest to możliwe to jakimi poleceniami mogłbym sie posłużyc i jaki sposob można by tego doknac. A jeśli nie da sie przy pomocy bascoma i Atmegi to jakie sterowniki moga sie do tego celu nadać. Z góry dziękuje za pomoc.
  14. Przepraszam może nie mam racji, ale czytając regulamin zawodów nie ma wzmianki o tym że w zawodach nie może brać udział robot kupny. Jak by nie patrzeć MOAR-12v2 lub MOAR-12t są to roboty o konstrukcji niezbyt skomplikowanej składające się z podstawowych elementów. Ale największą wagę w robocie odgrywa algorytm, program jakim będzie posługiwał się robot. Dodatkowo na stronie Wobitu dostępne są wszystkie schematy elementów tych robotów. Bo nie każdy musi być elektronikiem żeby moim zdaniem wystartować o ile sam potrafi go zaprogramować i przygotować. Dodatkowo jeżeli organizator nie uwzględnia w regulaminie punktu w którym jest mowa o robotach kupnych to takie roboty nie powinny być dyskwalifikowane czy nie dopuszczane do zawodów lub podium jak to napisał kolega z forum. __________ Komentarz dodany przez: Sabre Poprawiłem pisownię.
  15. Witam. Mając już wieksze doświadczenie z robotyka jak i programowaniem i elektronika zainteresowaly mnie roboty koczące. Na tym forum poruszony był już ten temat. Ale wracając do mojego pytania. Moje zainteresowanie wzbudził robot o nietypowym sposobie poruszania sie. A byl to mianowicie robot RHex. Moje pytanie odnosi sie do sposobu skręcania tym robotem. Czy wie może ktoś z członków forum w jaki sposób zostało to rozwiazane?? Z góry dziekuje za pomoc. Poniżej film prezentujacy robota:
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.