Skocz do zawartości

MatManiak

Users
  • Zawartość

    341
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    10

MatManiak zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 8 kwietnia 2013.

Treści użytkownika MatManiak zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika MatManiak

Stały bywalec

Stały bywalec (9/19)

  • Za 25 postów
  • Za 5 postów
  • Za 100 postów
  • Lokalna gwiazda
  • Wschodząca gwiazda

Odznaki

39

Reputacja

  1. Dzięki za informację! Szkoda tylko że kurs już trwa od 4 tygodni, więc właśnie mija połowa - sporo jest do nadrobienia;)
  2. Nie wiem co to za nowość, ze znajomymi modelarzami startujemy tak od dawna. Jeden z moich przykładowych filmików:
  3. Konkret, ma potencjał. Tylko po co takie grube opony? Ten silikon musi strasznie dużo ważyć... ja bym dał większe felgi, a mniej gumy dookoła;) Chyba że zakładasz, że tak szybko się będą ścierać te koła, że tylko bedziesz odejmował podkładki pod silnikami 😋
  4. MatManiak

    Sterownik pod serwo, LCD etc.

    Po co Ci akcelerometr W ROBOCIE do sterowania nim za pomocą tabletu? ;> akcelerometr musi być w tablecie, a nie w robocie 😉 Oczywiście jesli mowimy o przechylaniu tabletu (pełniącego rolę kontrolera) i reakcję robota (jazda w odpowiednim kierunku) na te przechylenia.
  5. A no chyba że tak - no ale nikt nie broni stosować nie-defaultowych magnesów przecież, więc jest to jakieś rozwiązanie. Przepraszam najmocniej za złe umieszczenie obrazka - tyle razy wrzucałem obrazki na forum, a tym razem zapomniałem! Poprawione, dzięki za zwrócenie uwagi:)
  6. ^ tutaj masz AS5040 i magnesy blisko siebie, bliżej niż 23mm 😉 Cała mysz ma 41mm szerokości, więc na oko widać, że są bliżej. Nie widzę jakiegoś specjalnego ekranowania - zauważcie, że aby taki enkoder działał poprawnie, w dokumentacji jest napisane, że odległość od obudowy enkodera do magnesu musi być mniejsza niż bodajże 1mm (jeśli dobrze pamietam), zatem jak z drugiej strony będzie magnes oddalony o 10mm to nie powinno to wpływać na odczyt. Ale to tylko gdybanie nie potwierdzone żadnymi testami (może za wyjątkiem powyższego zdjęcia, i sukcesów jakie odniósł na świecie).
  7. @Sen, byłem pierwszy, wysłałem PW do sprzedającego o 21:03, czyli 2h wcześniej.
  8. Dokładnie tak - zobaczcie sobie jak jest zrobione logo SparkFun (taki płomień) w bibliotekach SparkFun. Wystarczy stworzyć swój własny element.
  9. Mi również ta konkurencja się bardzo podoba - tak jak napisał poprzednik, to takie połączenie LF z MM, z tym że trudniejsze od LF, a prostrze od MM, więc myślę, że może doskonale wypełnić lukę pomiędzy nieco już zdominowanym przez turbinowce i tych samych zawodników/identyczne konstrukcje, gdzie różnice w czasach są na poziomie setnych sekundy, a dość problematycznym MM, który w Polsce jeszcze na razie jest dość niszowy, ze względu na skomplikowany kod, oraz odczyt labiryntu, konieczność montażu enkoderów itp itd. Dodam jeszcze, że taka trasa MAZE z linii, może być zbudowana na dwa sposoby (podobnie jak labirynt MM) - tak, że można go przejechać regułą lewej/prawej dłoni (wtedy zbędne są enkodery), oraz, że będą pętle w mozaice i konieczne będzie ich wykrywanie (potrzebne enkodery, lub jakieś inne rozwiązanie i trudniejszy kod mapujący mozajkę). Myślę, że na początek (debiut takiej kategorii), sensowne byłoby zrobienie prostrzej wersji, tzn bez użycia enkoderów, dzieki czemu zarówno dotychczasowi zawodnicy LF mogliby wystartować modyfikując wyłącznie program, jak i skusiło by to osoby budujące/zamierzające budowę MM to zmierzenia się w tej kategorii, bo odpada chyba najbardziej problematyczna sprawa w MM, czyli precyzyjne enkodery. Co wam szkodzi, jak macie miejsce na zawodach, to taka konkurencja, to przecież koszt paru metrów taśmy, a więc nieporównywalnie mniej z całym labiryntem 😉 Zauważcie też, że łatwiej przygotować się do takich zawodów w domu, niż do MM, bo obecnie problematyczne/kosztowne jest zrobienie/zbudowanie chociaż fragmentu labiryntu w którym da się sensownie testować MM. Ja osobiście się deklaruję, że jak będzie taka kategoria, to specjalnie pofatyguję dupę z Górnego Śląska i przyjadę ze swoim robotem (którego zamierzam zbudować dla tej kategorii) by wystartować w niej! 😃 Tak więc +1 dla tej kategorii;)
  10. MatManiak

    Napęd Microsumo

    aa, teraz kapuje - czyli po prostu zębatka atakująca dotyka pierwszej zębatki odbierającej w przekładni z dokładnie przeciwnej strony niż normalnie. Ciekawe!
  11. Czytałeś regulaminy? Są zawody, w których jest napisane, że robot musi być zdolny do samodzielnego poruszania się. Gdyby tak nie było, miałbym szanse, stawiając na ring "cegłe" 😉 Myśle, że byłaby szansa wygrać jakąś walkę....
  12. MatManiak

    Napęd Microsumo

    Podłączam się do pytania - jakoś nie potrafię sobię tego wyborazic:D Carpe, dawaj rysunek:P
  13. MatManiak

    Napęd Microsumo

    Możesz zastosować gąsienice, podobnie jak w robocie microsumo destroyer: https://www.forbot.pl/forum/topics7/inny-mikrosumo-destroyer-vt5893.htm W nim też są użyte silniki pololu (mam na myśli wymiary, bo autor akurat użył tańszych zamienników).
  14. O_o a nie mogłeś po prostu wrzucić na serwer skompilowanego apk? do tego nie trzeba przecież konta na google play. Pierwsze słyszę, że program napisany przez kogoś trzeba instalować przez eclipse. Fajnie że dałeś źródła, ale wystarczy wrzucić na telefon plik gra1.apk który również znajduje się w paczce, i nie trzeba do tego instalować eclipse+adk!
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.