Skocz do zawartości

tromarek1

Użytkownicy
  • Zawartość

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Siemiatycze

Osiągnięcia użytkownika tromarek1

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

  • Za 5 postów
  • Młodszy Juror
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • To już 10 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Dzięki za pomoc Bobby. Zrobię jak mówisz.
  2. Od dłuższego czasu poszukuję mikrokontrolera PIXACE aby zbudować Yellow Drum Machine. Nie wiem czy gdybym użył przykładowo atmegi 8 to czy by zadziałało. projekt "Maszyny bębniącej- perkusisty" można znaleźć na google wpisując Yellow Drum Machine. Kodu niestety nie podam, ponieważ jest za długi, a więc podam stronę: http://letsmakerobots.com/node/1050 . Przyznaję się nie czytałem regulaminu, i jeśli zrobiłem coś niezgodnie z prawami forum to bardzo przepraszam. Proszę o pomoc.
  3. po 1 na pewno będę. po 2 będę oglądał minisumo i freestyle robot i zbuduję robota na zasadzie robota zwycięzcy
  4. Mam pytanie. Jak dobrać ten tranzystor i czy jak wyłączę diody to czy będzie to również światłolub. Mam nadzieję, że nawet bez dobierania tranzystorów i fotorezystorów robot będzie działał. Mam kilka niepotrzebnych więc mogą mi się przydać. Będę robił line followera na pierwszym schemacie.
  5. tromarek1

    Robot Perkusista

    czyli nie kupować lego? w takim razie co kupić by się nauczyć budować roboty?
  6. Mam zamiar zbudować robota perkusistę z lego mindstorms nxt 2.0(zestaw jeszcze kupie na razie się zastanawiam). Czy da się zbudować robota który po najechaniu na przeszkodę wybija rytm testowy, przechodzi to przez mikrofon i sprawdza czy w bazie danych jest ten dźwięk zapisany. Jeśli mu się spodoba wybija ciekawy rytm dwoma pałeczkami i stupa nogą o ziemię. Robot ma być na gąsienice. Jeśli się nie spodoba odwraca się o 90stopni i szuka następnych rzeczy do grania. Widziałem takiego robota, ale nie wiem czy by się dało zrobić to na klockach lego
  7. tromarek1

    [ Bascom] [Kurs] Zmienne

    zobacz tutaj dzięki temu poradnikowi nauczyłem się Bascoma http://www.forum.scz.pl/forum/viewforum.php?f=39
  8. Nareszcie jakiś interesujący robot !! Jak ja bym miał czas i części to bym złożył robota który strzela z kulek do sztucznego pistoletu:) By było można jeszcze zaprogamować że robot chodzi włsnymi drogami i można strzelać się z asg:) Za taki projekt to firmy na pewno by się biły:)
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.