Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję
Odbierz rabat na filament!

Współpraca Arduino z modułem GSM

Autor Wiadomość
MarJanPol 

Wysłany: 14-11-2017, 08:17   Współpraca Arduino z modułem GSM

Witam, chciałbym rozpocząć zabawę z modułem (shieldem) GSM + Arduino UNO. Na razie nie wiem jeszcze za wiele na temat takiego połączenia i w ogóle nt pracy urządzeń telekomunikacyjnych, ale żeby nie zabrnąć za głęboko w ślepy zaułek mam już kilka pytań na początek. Dodam, że GSM miałby służyć do :
- wysłania do Arduino żądania sms o załączenie / wyłączenie przekaźnika
- Wysłania do Arduino zapytania sms o jakiś parametr - np. o temperaturę + do informacji zwrotnej
- wysłania przez Arduino sms z informacją o detekcji przez czujkę ruchu.
- itp.

A zatem pytania:

1. Które chipy (SIM800 / SIM900 / inne?) nadają się do polskich operatorów i które z nich najlepiej nadają się do w/w zastosowań? - ogólnie w które warto inwestować?

2. Korci mnie, żeby kupić chiński moduł bo jak wiadomo są sporo tańsze (biblioteki i dokumentacja po angielsku są dostępne) - np. taki: http://www.keyestudio.com/keyestudio-sim800c-shield.html - czy ktoś może doradzić czy to nie jest bardzo zły pomysł i jakie niespodzianki prawdopodobnie mnie czekają?

3. Gdzie najlepiej zdobyć wiedzę nt. funkcji związanych z pracą GSM? - Niby w internecie jest wszystko, ale dla takiego mocno początkującego jak ja, to przydałby się jakiś taki łopatologiczny kurs wprowadzający bo jak próbuję analizować kody związane z GSM pod arduino, to szybko się gubię.

Z góry dzięki!
MarJanPol

Ostatnio popularny » Kurs STM32 F4 - #8 - Zaawansowane funkcje liczników

ks0254_keyestudio_sim800c_shield__1.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 6 raz(y) 281.95 KB

Ostatnio zmieniony przez MarJanPol 15-11-2017, 11:54, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta

SOYER 

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 15-11-2017, 18:08   

Kolego nie wiem dlaczego koniecznie musi to być oparte o Arduino. Po co wyważać otwarte drzwi, chyba, że chcesz poćwiczyć...
Nie wiem czy mogę napisać nazwę firmy, ale w domu i nie tylko stosuję jej radiolinie, dialery, przekaźniki itp., mogę polecić z czystym sumieniem.
Poczytaj Dialer 300D firmy Proxima, ew. przydają Ci się inne rzeczy od nich.
Zaręczam, że nie jestem z nimi powiązany ani biznesowo ani prywatnie.

MarJanPol 

Wysłany: 15-11-2017, 19:43   

Dzięki Kolego za informację. Rzeczywiście chciałbym pobawić się z Arduino, bo jakoś mnie to wkręciło :) Zajrzałem na link, no ale cena też różna, przy kilku sztukach zaczyna to mieć znaczenie....

SOYER 

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 15-11-2017, 20:04   

A co ty chcesz sprawdzać, że potrzebujesz kilka sztuk? Całe osiedle?

Ostatnio popularny » Budowa robotów dla średniozaawansowanych - Helion 2013

MarJanPol 

Wysłany: 16-11-2017, 09:06   

Pracuję nad projektem dla kilku osób

Odpowiedz do tematu