Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję

Sterowanie arduino z poziomu konsoli Windows

Autor Wiadomość
yuki 

Wysłany: 27-11-2017, 15:16   Sterowanie arduino z poziomu konsoli Windows

Witam.

Mam następujące pytanie, gdyż zaczynam dopiero przygodę z arduino. Czy da się napisany w arduino program zapisać do pliku np exe, aby można było go uruchamiać zamiast przy użyciu monitora portu szeregowego, to z poziomu konsoli Windows? Chodzi mi o coś takiego: W nawiązaniu do kursu podstaw Arduino, był poruszany temat komunikacji przez UART, można po odpowiednim zaprogramowaniu podać jakieś polecenia w monitorze portu szeregowego, które płytka wykona. Jednak ten sposób komunikacji jest z koniecznością ciągłego posiadania programu do arduino. Ja natomiast chcę te polecenia wpisywać w konsolę Windows i z tego poziomu sterować płytką. Wiem, że da się coś takiego zrobić z użyciem xmega. Czy jest możliwe w arduino?

Ostatnio popularny » Inteligentny dom z polskim systemem DEiMiC

Postaw piwo autorowi tego posta

deshipu 

Otrzymał 187 piw(a)
Programuję w:
Python, C, Lua
Należę do:
Nigmalabs
Moje roboty:
uKubik, pKubik, Katka, Tote

Wysłany: 27-11-2017, 17:10   

Ale jak by to miało działać dokładnie? Przecież program na Arduino działa na twojej płytce Arduino, a nie na twoim komputerze, twój komputer tutaj tylko wyświetla co mu płytka przyśle (i wysyła do płytki co tam wpiszesz). Jak chcesz napisać program, który będzie działać na twoim komputerze, a nie na Arduino, to niepotrzebne tu Arduino — po prostu napisz program w C++ albo nawet w Pythonie czy co tam umiesz i tyle.

Czy może pytasz o program monitora portu szeregowego, ale działający w konsoli, a nie okienkowy? Jeśli masz zainstalowanego cygwina, to "screen" powinien działać.

Mellon 

Otrzymał 3 piw(a)
Programuję w:
C#,C++,Arduino,STM32
Wysłany: 07-12-2017, 14:23   

Jeśli obsłużysz komunikację z wirtualnego COM, którego używa Arduino i nadane polecenie wpisane w konsoli zostanie wysłany komunikat USB/UART a program w Arduino go dobierze i coś wykona to tak.

Odpowiedz do tematu