Skocz do zawartości

Brak wiedzy na temat pinów


nowy1234

Pomocna odpowiedź

Witam

Moim problemem to potrzeba wykorzystania 16 pinów cyfrowych, ale brak umiejętności i wiedzy uniemożliwia mi realizacje tego celu. Wyprzedzając odpowiedzi "Kup Arduino Mega" odpowiem szybko, nie mam tyle czasu a dostępne mam tylko Arduino Uno oraz Leonardo .

Zacznijmy od początku, czyli moich prób użycia ekspandera pcf8574n. Został on podpięty zgodnie ze schematem, program do zczytywania adresu ekspandera działa, ale sam ekspander już nie do końca:

1)W momencie instalacji biblioteki ekspandera pcf8574 wysypuje kilkanaście linijek błędów(w przypadku IDE 1. 8.2)

2)W przypadku 'ręcznej' instalacji biblioteki w momencie kompilacji wyskakuje błąd kompilacji związany z biblioteką

3)Próbowałem również przenieść jeden z elementów mojego projektu wyświetlacz lcd 2x16 na porty od A1 do A5, co również zakończyło się porażką. Błąd: Podany folder/plik zip nie zawiera poprawnej biblioteki. Kod tego programu :

#include <LiquidCrystal.h>

// initialize the library with the numbers of the interface pins
LiquidCrystal lcd(14, 15,16,17, 18,19);

void setup() {
// set up the LCD's number of columns and rows:
lcd.begin(16, 2);
// Print a message to the LCD.
lcd.print("hello, world!");
}

void loop() {
// set the cursor to column 0, line 1
// (note: line 1 is the second row, since counting begins with 0):
lcd.setCursor(0, 1);
// print the number of seconds since reset:
lcd.print(millis()/1000);
} 

4)Zastanawiam się również jak 'przełączyć' piny RX i TX oraz SDA SCL na zwykłe porty, gdyż w przypadku gdy mam je wpięte do np. lcd to program nie chce się wgrać.

Przepraszam że zaśmiecam forum ale nie znam innego miejsca, gdzie ktoś rzetelnie odpowie na głupie pytania które mnie nurtują.

Dziękuje za wszelką pomoc

Link do komentarza
Share on other sites

nowy1234, ciężko udzielić odpowiedzi, gdy nie wiadomo jak wszystko podłączyłeś (odwołujesz się do schematu, którego nie pokazałeś). Nie wiemy również jakie błędy otrzymujesz - trochę mało informacji 🙂 Pinów RX, TX, SDA oraz SCL nie da się "przełączyć" na inne piny, ponieważ się przypisane do tych konkretnych wyprowadzeń mikrokontrolera. Czy na pewno piny SDA i SCL kolidują z wgrywaniem program do mikrokontrolera? Raczej nie powinno tak się dziać 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.