Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję
PCB.center

Arduino Bluetooth - NRF51822, pomiar temperatury

Autor Wiadomość
Luffix 

Wysłany: 13-11-2017, 02:21   Arduino Bluetooth - NRF51822, pomiar temperatury

Witam,

Zamierzam stworzyć prosty projekt mający na celu porównanie różnych czujników temperatury oraz bezprzewodową komunikację [Czujnik temperatury, Bluetooth] -> [Bluetooth, Arduino]. Jednak przed zakupem chciałem się upewnić, czy mój zamysł jest słuszny.

Wybrałem ten moduł Bluetooth, oraz trzy czujniki temperatury: pierwszy, drugi, trzeci

Pomysł jest taki, żeby oprogramować moduł bluetooth, podłączyć do niego 3 wybrane powyżej czujniki temperatury, stworzyć osobne zasilanie oraz przesyłać dane do modułu bluetooth znajdującego się na arduino oraz je przetwarzać.

Moje pytanie jest takie, czy podany moduł bluetooth jestem w stanie oprogramować w taki sposób, żeby komunikował się i przesyłał dane z czujnika do modułu na arduino oraz czy podane czujniki będą w stanie się komunikować z modułem bluetooth?

Korzystam z Arduino Leonardo

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Ostatnio popularny » Kurs lutowania - #6 - dioda RGB, bateria z kondensatorów(?)

Ostatnio zmieniony przez Luffix 13-11-2017, 02:22, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

marek1707 

Otrzymał 606 piw(a)
Programuję w:
C, asm
Wysłany: 13-11-2017, 10:58   

Co chcesz porównywać w tych czujnikach? Wszystko przecież z góry wiadomo. Każdy z tych elementów jest dokładnie opisany: dokładności, rozdzielczości, błędy, protokoły komunikacyjne, obudowy, masy, wszystko. Po co wkładasz tyle pracy w wyważenie otwartych drzwi?
Każdy z tych czujników inaczej podłącza się do procesora. Pierwszy wymaga 1 linii i protokołu 1-wire, drugi oddaje napięcie które musisz zmierzyć "analogowo" a trzeci chce dwóch drutów i magistrali I2C. Mając w module BT procesor ARM, przetwornik ADC i umiejętność by to wszystko oprogramować możesz spokojnie każdy z tych czujników obsłużyć i wysłać dane w powietrze. Tylko po co?
Może napisz czego nie wiesz i co chcesz sprawdzać. Jest szansa, że ludzie wiedzą to od dawna - zaoszczędzisz mnóstwo roboty.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Luffix
Luffix 

Wysłany: 13-11-2017, 23:47   

marek1707 napisał/a:
Co chcesz porównywać w tych czujnikach? Wszystko przecież z góry wiadomo. Każdy z tych elementów jest dokładnie opisany: dokładności, rozdzielczości, błędy, protokoły komunikacyjne, obudowy, masy, wszystko. Po co wkładasz tyle pracy w wyważenie otwartych drzwi?
Każdy z tych czujników inaczej podłącza się do procesora. Pierwszy wymaga 1 linii i protokołu 1-wire, drugi oddaje napięcie które musisz zmierzyć "analogowo" a trzeci chce dwóch drutów i magistrali I2C. Mając w module BT procesor ARM, przetwornik ADC i umiejętność by to wszystko oprogramować możesz spokojnie każdy z tych czujników obsłużyć i wysłać dane w powietrze. Tylko po co?
Może napisz czego nie wiesz i co chcesz sprawdzać. Jest szansa, że ludzie wiedzą to od dawna - zaoszczędzisz mnóstwo roboty.

Hej, dzięki za odpowiedź. Porównuje czujniki, ponieważ moja praca inżynierska zawiera elementy przesyłu bezprzewodowego, głównie Bluetooth więc trzeba coś zmierzyć, coś porównać itd. Pozdrawiam !

marek1707 

Otrzymał 606 piw(a)
Programuję w:
C, asm
Wysłany: 14-11-2017, 00:30   

To jeśli masz mieć "elementy przesyłu radiowego", to przesyłaj ciągi pseudolosowe generowane na bieżąco, wymyśl metody sprawdzania i poprawiania jakości połączenia (QOS) np. w kontekście zużywanej mocy, dostępności kanału itp. Co mają do tego trzy różne czujniki w dodatku dające tak mały strumień danych jak temperatura?

Popularny artykuł » RAMBO - granatnik wydrukowany w 3D

Luffix 

Wysłany: 15-11-2017, 18:54   

marek1707 napisał/a:
To jeśli masz mieć "elementy przesyłu radiowego", to przesyłaj ciągi pseudolosowe generowane na bieżąco, wymyśl metody sprawdzania i poprawiania jakości połączenia (QOS) np. w kontekście zużywanej mocy, dostępności kanału itp. Co mają do tego trzy różne czujniki w dodatku dające tak mały strumień danych jak temperatura?

Wiesz, jestem na wydziale specjalizującym się w pomiarach więc robię pracę, która będzie mierzyć coś rzeczywistego, a wymyśliłem sobie, że będzie to akurat temperatura i to jeszcze z trzech czujników więc przy okazji dokonam ich porównania. Pozdrawiam :)

Odpowiedz do tematu