Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję
Drukarki XYZprinting!
Ważna
informacja!
Pisanie postów i komentowanie jest już włączone! W przypadku problemów z działaniem forum/bloga proszę o kontakt na adres web@forbot.pl lub na forum w odpowiednim temacie.

Odroid C2 z Androidem i włączenie GPIO - WiringPi

Autor Wiadomość
iwi 

Wysłany: 26-08-2016, 23:21   Odroid C2 z Androidem i włączenie GPIO - WiringPi

Witajcie.
Na Forbocie powstał ciekawy artykuł na temat włączenia GPIO ale pod Ubuntu. Czy ktoś się orientuje jak można zaimplementować GPIO i wskazać jak napisać program do migania diodą?
Mam zainstalowane Android Studio i Eclipse pod Win10.

Polecany artykuł » Recenzja quadrocoptera z Gearbest - model XK X251

Postaw piwo autorowi tego posta

dylon 

Wysłany: 12-08-2017, 20:51   

oj nie męcz do tego odroida.
za kilka złotych na aliexpress masz moduły esp8266-01 i ciut droższe (coś koło $1.5) esp8266-12e (z konwerterem usb-rs232) na którym się pobawisz sterowaniem.

NA odroidzie na upartego da się odpalić np. czujniki 1-wire ds18b20, ale np. sterownie przekaźnikami już nie działa - odroid nie ma wystarczającej wydajności prądowej... szkoda go tak męczyć ;)

[edit]
no tak... nie popatrzyłem na datę postu powyżej :) pewnie kolega już sam doeszdł do tych wniosków :)
[/edit]

Ostatnio zmieniony przez dylon 12-08-2017, 20:53, w całości zmieniany 1 raz  

iwi 

Wysłany: 14-08-2017, 08:21   

Niby tak, ale to ma być multimedialny kombajn do samochodu. Muzyka, Video, Youtube dla dzieci, nawigacja Google i do tego sterowanie urządzeniami w samochodzie. To miganie diodą to jest symboliczne - chodzi mi oczywiście o sterowanie wyjściami.
Odroid sobie z tym poradzi wydajnościowo.
Powoli do przodu i myślę, że się w końcu uda. Trochę odpuściłem tego odroida, ale trzeba będzie do niego od nowa przysiąść.

Odpowiedz do tematu