Skocz do zawartości

Zniszczyciel II


Tolo

Pomocna odpowiedź

Witam !

Co prawda robota skończyłem już dawno ale ponieważ wysłałem projekt do szkoły konstruktorów EDW to wstrzymałem się z publikacją. Ponieważ projekt nie został w żaden sposób opublikowany (otrzymałem tylko informacje że został przyjęty) to postanowiłem opisać go tutaj.

Generalnie opis budowy był prowadzony w worklogu który znajduje się tutaj

Robot to klasyczna "kostka" o wymiarach 9x9x10 robot waży około 300g więc ma sporo "niedowagi" co było chyba jego kluczowym mankamentem. Konstrukcja do laminat+dystanse mosiężne (całkiem fajne rozwiązanie możemy wszystko rozłożyć na czynniki pierwsze).

To może teraz mała specyfikacja:

➡️ Napęd: dwa serwa standard 50g marki Hobby King

➡️ Zasilanie li-po 2S 1000mAh

➡️ Koła: Nakrętki po miodzie o średnicy 8cm naciągnięte na nie są opaski na rękę

➡️ "Mózg" ATmega 8 taktowana kwarcem 8Mhz

➡️ Mostek: L298

➡️ Czujniki przeciwnika: 2x Sharp cyfrowy 40cm

➡️ Czujnik Linnii 4x KTIR0711S

Rysunek podglądowy konstrukcji:

Schemat:

Płytka:

Mocowanie serw

Kilka innych ujęć :

Jak już wspominałem konstrukcja jest bardzo typowa po więcej detali zapraszam do odwiedzenia Worklogu. Chyba jedyną innowacją jest opuszczanie klina który zrealizowałem elektromagnetycznie a nie jak w większości tego typu konstrukcji grawitacjnie

I na koniec Jeszcze dynamiczne ujęcie z zawodów :

Widać na nim jak mój robot dostaje baty od Hakera II zbudowanego przez użytkownika klonyyy...

Zapraszam do komentowanie nie wiem co jeszcze mogłoby was zaciekawić...

Płytka.pdf

focus-robomaticon_2013-003-img_4319.thumb.jpg.955ca6d69e667a85b04aa75769ef0b98.jpg

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Estetycznie wykonana konstrukcja. Fajnie, że działa i spełnia swoje zadanie. Gratulacje!

Jakieś plany na kolejnego robota?

Jak sprawowały się opony z opasek, nie były zbyt śliskie?

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za słowa uznania 🙂

Cóż następna konstrukcja pojawi się napewno na kolejnym Robomaticonie co prawda nie jest to konstrukcja która byłaby zdolna wygrać owe zawody nieminiej jednak zastosowałem w nim nietypowe rozwiązania układowe który myślę że mogą dać spore korzyści...

Jak sprawowały się opony z opasek, nie były zbyt śliskie?

Myślę że są to bardzo dobre oponki (o wiele lepsze niż te z uszczelek do okien) i jest to jedno lepszych rozwiązań do tego typu konstrukcji...

Link do komentarza
Share on other sites

Myślę że są to bardzo dobre oponki (o wiele lepsze niż te z uszczelek do okien) i jest to jedno lepszych rozwiązań do tego typu konstrukcji...

Przy kołach z nakrętek może to być faktycznie najlepsze rozwiązanie. Odlewanie opon z silikonu przy tych wymiarach koła byłoby trudne.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.