Skocz do zawartości

Gumiak


nes86

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Robot po rozłożeniu ma 4,5 cm wysokości, ze łożonymi kolcami 12cm. Kolce mają długość 8cm i są wykonane ze szprych rowerowych.

Płytki są zaprojektowane w Protelu 99se.

Kolce są po to żeby podnosić przeciwnika tak żeby tracił przyczepność. Nie są podłączone do żednych przełączników, bo nie jest to potrzebne, to czy robot przeciwnika jest przed moim robotem wiem gdy wykrywam go dwoma Sharpami.

Link do komentarza
Share on other sites

stealth jak nic ;] Groźne robi wrazenie, Może i przeciwnik się nie wystraszy ale niejeden by go sobie na półce postawił z nagrodą w tle ;]

Link do komentarza
Share on other sites

Piwo dla Ciebie, nie tylko za konstrukcję tego robota, ale przedewszystkim za podzielenie sie wiedzą !!!

Rzecz niebywała - praktycznie zwycięzca zawodów, a jednak potrafi opublikować zarówno:

- dane techniczne,
- schemat

- jak i kod programu

I właśnie za taką postawę należy się nie tylko piwo ale też i wyróżnienie z pośród innych konstrukcji.

Mam nadzieję, że ten przykład zachęci i innych konstuktorów do dzielenia się wiedzą i zdobytym doświadczeniem.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja mam pytanko: jak sprawa ma się z napędem? To są 4 silniki, jak rozumiem. Zastosowałem taki system w jednym z moich robotów lego, tyle że miał 2 silnii i zębatki napędzające oba kółka po jednej stronie. Niestety cała konstrukcja podskakiwała jak robcik skręcał. Nie było u Ciebie tego problemu?

Link do komentarza
Share on other sites

JakubN, no niestety nie było żadnej inspiracji 😋

darchico, jak przeczytasz dokładnie pierwszy post to się dowiesz że zasilanie to 4 baterie nokii BL-5C. Z tych baterii wyciągnełem same ogniwa, są to ogniwa polimerowe oczywiście.

Mihau, Są to 4 silniki i robot nie ma żadnych problemów ze skręcaniem. Może dlatego że te silniki są na tyle słabe że na zakrętach te które mają ciężej poprostu zwalniają.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak oreintacyjnie, bo dokładnie nie pamiętam:

Silniki 130zł

Sharpy 200zł

Akumulatorki 110zł

Koła 80zł

Transoptory GP2S24 25zł

A całość około 1000zł

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.