Skocz do zawartości

Zdalnie sterowany manipulator na gąsienicach


siemian

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Fajny projekt, dobrze przedstawiony na forum (zdjęcia i film). Tak jak kolega powyżej piszę, ciekaw jestem jak spisują się takie gąsienice. Natomiast z mojej strony chciałbym wytknąć rozwiązanie chwytaka. Taki sposób montażu serwomechanizmu znacznie ogranicza możliwość chwytania. Pomimo długich ramion, przedmiotem można "wjechać" tylko do połowy ich długości.

Link do komentarza
Share on other sites

Zgadzam się, chwytak mógłby być zbudowany inaczej ale wybrałem taki sposób i to mi wystarcza 😉

Co do gąsienic to nie spadają gdyż wałki na których są zamocowane mają specjalne wgłębienie(widać to na 3 zdjęciu, szczególnie na lewym kole) w którym znajdują się gąsienice, dodatkowo każda gąsienica składa się z dwóch sznureczków połączonych tylko w 4 miejscach co powoduje że nawet gdy jeden się zsunie to drugi wciągnie go z powrotem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bardzo fajny projekt 🙂 Nie orientujesz się może gdzie można kupić takie rolki z rowkami ? Chętnie bym zrobił sobie takie podwozie do robota i o ile zdobycie ile sznureczka do rolet to mnie problem, to z kółkami już gorzej..

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo fajna konstrukcja, gratuluje. Jaki ciężar jest w stanie podnieść manipulator? Jakie zmiany planujesz wprowadzić ? Może jakas bezprzewodowa kamera? Tylko wtedy trzeba by też zmienic tą podczerwień na radiowe sterowanie, bo nie byloby sensu montowac kamerki kiedy zasieg jest ograniczony do naszego pola widzenia 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo fajny projekt 🙂 Nie orientujesz się może gdzie można kupić takie rolki z rowkami ? Chętnie bym zrobił sobie takie podwozie do robota i o ile zdobycie ile sznureczka do rolet to mnie problem, to z kółkami już gorzej..

kółka wymontowałem z drukarki, także nie wiem czy jest jakiś inny sposób żeby zdobyć takie 😉

Co do schematu zrobiłem tylko wzór ścieżek i szczerze mówiąc tak dość niechlujnie bo z lenistwa kilka kabelków idzie górą. Jeżeli komuś bardzo zależy mogę podesłać wzór, jednak jak już ktoś pisał schemat jest prosty można go zrobić w pół godziny.

Bardzo fajna konstrukcja, gratuluje. Jaki ciężar jest w stanie podnieść manipulator? Jakie zmiany planujesz wprowadzić ? Może jakas bezprzewodowa kamera? Tylko wtedy trzeba by też zmienic tą podczerwień na radiowe sterowanie, bo nie byloby sensu montowac kamerki kiedy zasieg jest ograniczony do naszego pola widzenia 🙂

Jak dobrze złapie to podniesie telefon komórkowy nawet. Zmian raczej nie będę wprowadzał, zrobiłem ten manipulator żeby nauczyć się obsługiwać timery, zbudować swojego pierwszego robota i zapoznać się z RC5 oraz sterowaniem serw.

Link do komentarza
Share on other sites

Buduje coś podobnego tylko że na kołach niestety z lenistwa mam materiały na gąsienice ale nie chce mi się ich robić są jakieś kłopoty z łańcuchami więc będzie na kołach (trzech) 🙂 stawiam piwo bo rozwiałeś mi wszystkie wątpliwości co do tej konstrukcji 😃

[ Dodano: 24 Kwi 10 09:40 ]

ty a na ile V chodzą ci serwa bo mi nie chcą działać 🙁

mam 5.45 v i nie działają tylko na początku takie pól obrotu i koniec 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

usunołem wszystko tak jak trzeba a to nie blokada w serwie a właściwie to tak miałem specjalne serwa i miały jeszcze dodatkową blokadę osz te japońce to zawsze coś wykombinują żeby człowiekowi życie utrudnić 🙂

[ Dodano: 25 Kwi 10 12:04 ]

na razie to wygląda tak:

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.