Skocz do zawartości

Manipulator VonVen Mechatroniczny Robot


VonVen

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

kazdy stopien swobody manipulatora rozwiazany jest przez jeden serwomechanizm a polaczenie po przeciwnej stronie jest wykonane przez zastosowanie dodatkowej osi jako punkt podparcia

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Sam studiuję mechatronikę i tego typu maszyny najbardziej mnie interesują. Właśnie oglądam zdjęcia i nie mogę się nadziwić precyzji i schludności wykonania. Jakimi narzędziami to zrobiłeś?

Rozumiem, że to projekt zarobkowy, więc pewnie nie będziesz chciał zdradzać szczegółów, ale jednak podziel się wszystkim czym możesz 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

narzedzi uzytych bylo wiele w tym musialem wykonac specjalne przyrzady do odpowiednich rzeczy. Ale miedzy innymi do zrobienia robota zostala wykorzystana: tokarka, frezarka, szlifierka katowa, szlifierka tasmowa, pila tasmowa, pilka do metalu reczna, pilniki, iglaki, wiertarka reczna, wiertarka stolowa, mlotki, drymelek, papier scierny, gwintowniki, nazynki itp nie wiem czy o taki opis chodzilo ? 🙂

pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

wszystkie czujniki robilem wlasnorecznie

czujnik koloru sklada sie z diody rgb i fototranzystora kazdy kolor diody jest zapalany odzielnie a odbite swiatlo od pilki pada na baze fototranzystora odpowiednio go otwierajac zminiajac tym samym napiecie z zakresu 0-5V. Napiecie jest podawane na przetwornik analogowo cyfrowy sterownika i tam juz odbywa sie caly algorytm

Link do komentarza
Share on other sites

Tak szczerze, manipulator manipulatorem, jest ok, ale prawdę mówiąc mam wrażenie, że cel zamieszczenia tego manipulatora na diodzie to po prostu reklama. VonVen, twój podpis łamie regulamin forum, gdyby to tylko ode mnie zależało to twój temat wylądowałby w koszu ponieważ jest to czysta reklama i produkt komercyjny. Dioda jest wortalem robotyki amatorskiej i taka powinna zostać.

Link do komentarza
Share on other sites

Ale estetycznie wykonany, można się wzorować 😉 - wnosi do forum wartość dodaną. I zastanawiam się czy da się rozwinąć własną działalność związaną z robotyką wiec jestem ciekawy jak ten projekt się dalej rozwinie.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam!

Konstrukcja bardzo estetycznie wykonana, widać że wymagała sporego "warsztatu" i wielu godzin pracy, dlatego trzeba to docenić. A co do "komercyjności" - każdy chciałby robić w życiu to co lubi, a najlepiej jeszcze z tego się utrzymywać i finansować kolejne robotyczne pomysły:) Dajmy każdemu spróbować, ważne że pojawiła się kolejna osoba chcąca pochwalić się swoim dziełem i służyć pomocą i doświadczeniem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.