Skocz do zawartości

Zenon 3


Armir

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Świetna konstrukcja ! nie podobna do poprzedniej 😋

Mnie trochę zaszokowała liczna czujników czy to normalne? Bo nie wiem czy wcześniej w opisach nie było to podane czy na to uwagi nie zwróciłem ;]

Link do komentarza
Share on other sites

Świetna konstrukcja, jak widzę przemyślane zostały wszystkie jej elementy.

Frezowanie w firmach jet koszmarnie drogie, nie lepiej było zamówić prostokątną płytkę o samemu ją dociąć?

Jaka jest jego maksymalna prędkość?

Link do komentarza
Share on other sites

Przy takim kształcie ciężko by było samemu to wyciąć (2 wąskie pasy laminatu na środku). Prędkości nie mierzyłem. Niestety przy takich oponach jest ona uwarunkowana od podłoża.

Link do komentarza
Share on other sites

Udana kopia Inferno/Mefisto, faktycznie robot jest bardzo szybki, jeździ powyżej metra/s. Troszkę brakuje mu gracji 😉, jedzie prawie cały czas na poślizgu, przez co drze niesamowicie szybko opony 🙂. Widziałem co się z nimi stało, były w zasadzie płaskie i zupełnie łyse, z oponek pololu zrobiły się slicki 🙂.

Mam chyba jakiś przejazd twojego robota nagrany, możliwe, że nawet w "hi-speed", jak znajdę to wrzucę na youtuba.

Link do komentarza
Share on other sites

Te opony nie były zdarte przez niego. Były jeszcze z Zenona 2 który miał duże poślizgi połączone z szorstką płytą wyszlifowały opony. Zdarte opony są lepsze przyczepnością od nowych. Przy testach na nowych miał jeszcze większe poślizgi.

Link do komentarza
Share on other sites

Te silniczki pololu wydają się małe, albo robot jest stosunkowo duży 🙂, jakie są jego wymiary?

Taktowanie ATmegi128 18,432MHz czyli ponad maksymalne 16mhz gdzieś czytałem o overclockingu na avr. Jak wygląda sprawa programowa, kompilator nie buntuje się na częstotliwość?

W jakim języku pisany soft?

Konstrukcja bardzo udana, ale wydaje mi się, że maksymalną prędkość mógłby być większa.

Armir

Porównuję zdjęcia zenona 3 z twojego podpisu i z tego postu...trzeba przyznać, że zmienił się nie do poznania 🙂

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.