Skocz do zawartości

Zdravko


mskojon

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Ciekawie wygląda, oryginalna konstrukcja. Ja chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej o kołach, ponieważ przykuły moją uwagę i o pakiecie (jak na 400 mAh to mało waży). Pozdrawiam.

PS: W przeszłości możesz go przerobić na micromouse 😉 , wystarczy elektronikę zmienić.

EDIT:

Które miejsce zająłeś na tych zawodach?

Link do komentarza
Share on other sites

Koła są z jakiejś zabawki (z tego co pamiętam to jakiś model Mini-Coopera). Akumulatorki zamawiałem razem z Jarkiem, on opisywał swoje akumulatorki w temacie z Psotkiem 3, moje różnią się tylko wagą, pojemnością, rozmiarami i prądem (te maleństwa mogą oddawać 8A).

Na micromouse na pewno go nie przerobie, nie mam praktycznie żadnej wiedzy na temat sensorów (poza tymi wykrywającymi linię 🙂 ) i innych podobnych rzeczy których nie ma w line followerach. Na zawodach zająłem 8 miejsce - trochę słabo, jednak dobry, szybki przejazd wymagał testów algorytmu (PID), a między trzecim i przegapionym pierwszym przejazdem dali mi tylko parę minut czasu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Na micromouse na pewno go nie przerobie, nie mam praktycznie żadnej wiedzy na temat sensorów (poza tymi wykrywającymi linię 🙂

Na dobrą sprawę algorytmy do micromouse możesz spokojnie testować za pomocą labiryntu z linii, nie muszą to być ściany :]

Link do komentarza
Share on other sites

I to jest też dobry pomysł rasta, sam jak będę robił line follower'a w dalekiej przyszłości chcę go wyposażyć w taką funkcję. Co do micromouse mskojon to Twój robot ma do tego idealne wymiary. Wystarczy, że zmienisz górną płytkę z elektroniką. Z tego co widziałem to roboty micromouse też wykorzystują promienie podczerwone do wykrywania ścian, które są białe.

Link do komentarza
Share on other sites

Mostki sprawdziły się świetnie, jedyną ich wadą to brak wbudowanych diod, na szczęście ja mam je w SMD. Spadek napięcia na nich jest znikomy, w końcu to mosfety, nie pomierzę teraz dokładnie bo spalił mi się miernik.

Jutro dodam zdjęcia.

Link do komentarza
Share on other sites

Dodałem nowe zdjęcia, co prawda jest ich tylko 3, ale to przez to, że marny ze mnie fotograf 🙂 i większość zdjęć nie wyszła.

Myślę, że nie ma co ćwiczyć, wystarczy cienki grot (ja lutowałem 0,4mm) i troszkę wprawy w lutowaniu elementów przewlekanych i powinno obyć się bez problemów.

Link do komentarza
Share on other sites

Aj, miałem nadzieję, ze zobaczę w jaki sposób zrobiłeś przekładnie. Fajny robot, ale jakaś solder maska by się przydała, dużo ładniej by wyglądały te płytki. Ewentualnie po prostu pomalować je zwykłą farbą.

Link do komentarza
Share on other sites

Schemat wygląda tak:

Płytka wyglądała kiedyś ładniej, lecz niestety, 2 dni przed zawodami zablokowałem atmegę w fuse bitach i musiałem wlutować nową, ścieżki mi pękały (nie wiem dlaczego) i płytka wygląda właśnie tak.

Link do komentarza
Share on other sites

Mskojon mam takie pytanko. Do czego służy ten tranzystorek podłączony do złącza JP2/15 oraz element SG9 przy 10 nóżce atmegi?

Oczywiście jezeli możesz to zdradzić 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.