Skocz do zawartości

Silver Shaft


Naelektryzowany

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

MONTARZ
c.Konwersacja wartości analogowych na binarne
konta prostego

Sam robocik jest słodki. Taka mysz 😃 ... ale z dopalaczem (podświetlenie z tyłu) xD

Ważne, że dojeżdża do celu. Porównując do drewniaka, to nawet nie idzie porównać.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ostatnio byłem nieco zajęty, dlatego nie zaglądałem.

Dziękuję za poprawki, widać czasem słownik w edytorze tekstu zmienia sens zdania. 😉

Dziękuję, za pozytywne komentarze, szczeże mówiąc nie myślałem, że robot, który nie liczy się za bardzo w zawodach, spodoba się wam.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie zawsze chodzi o wygrywanie.

Gdyby tak było, to wielu ludzi by np. nie biegało, bo Usain Bolt jest szybki jak ten piorun w nazwisku. W takim razie to, że biegają, można tylko pozytywnie komentować. Bo nie biegają dla rekordów, tylko dla siebie, rekreacji, zdrowia, zabicia czasu.

Link do komentarza
Share on other sites

Preskaler odczytu adc został dobrany eksperymentalnie, nie pamiętam jaka jest f. odczytu dokładnie, ale było to lekko ponad 200Khz (które wg. atmela jest maksymalne)

Swoją drogą mała poprawka...

Dostałem wczoraj nową precyzyjną wagę i robot waży nie 75g a 55,86g (bez akusa)

a akumulatorkiem 74,57g.

Link do komentarza
Share on other sites

Kolejna konstrukcja z serii pocieszne małe ekhm... nie ważne co, ale takie malutkie, popinające po torze robociki, które możesz nosić w kieszeni, zawsze robiły na mnie mega pozytywne wrażenie. Mały, ale byk! 🙂 Jak człowiekowi jest smutno, to wyciąga takie toto z kieszeni, stawia na podłodze i się cieszy jak się kółka kręcą i migają diody 🙂

To co, że nie jest tak szybki jak ten... jakmutam... Wstszons...a. Shock. Linii trzyma się fajnie, czujniki ogarniają przeszkody, a zmieścić to wszystko na tak małej płytce też nie jest tak hop siup.

Bardzo fajna konstrukcja, gratulacje 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Mały update.

Od czasu opisania robota minęło trochę czasu. Od tego czasu naszło sporo zmian.

po 1. Uruchomiłem zdalny wyłącznik bezpieczeństwa na pilota RC5 (dziękuję za pomoc w kodzie). Samym odbiorem zajmuje się tiny13 podklejony pod tsopem i polutowany kynarem.

po 2. Uruchomiłem moduł Bluetooth, i powoli szykuję kilka artykułów z nim związanych.

po 3. I najważniejsze. Program napisałem od podstaw jeszcze raz. Uznałem, że nie ma sensu głębiej brnąć w bagno i należny zrobić to raz a porządnie. Kosztowało mnie to kilku słabo przespanych nocy, a czy było warto? chyba tak 😃 jest to wersja V7.0 kodu.

Obecnie jest "rozgrzebany" bo kilka niezbędnych elementów dodawałem dziś przed zawodami, które będą za niecałe 6 i pół godziny. 😃 Ale wszystko działa, a jak będzie chwila czasu, to ogarnę to odpowiednio. Na ten moment program zajmuje 4182 bajtów (12%). I składa się z nieco ponad 700 linijek. Uświadomiłem sobie przy okazji, ze zapchanie megi32 gołym kodem, bez dużej ilości stałych i kolosalnych tablic jest bardzo trudne. 😃

Co nowego w programie... Kilka rzeczy jest, ale to może opiszę o bardziej przytomniej porze. 😃

no i coś do popatrzenia.

Regulator to PD ale nastawy były dobierane w dosłownie 15-20min, więc pewnie uda się jeszcze kilka mm/sec wycisnąć. 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Tak świetnie jeździ po 20 min strojenia 🤯. Ja utknąłem na strojeniu samego P i musiałem wrócić do bascomowych caseów. W wolnej chwili podaj jak możesz wagi czujników, bo u mnie z tym chyba największy problem jest. Albo nie mieści się w zakrętach, albo mocno myszkuje na prostej linii. Czujniki i ich rozstaw bardzo podobna więc może będzie to dla mnie dobry punkt wyjścia do rozpoczęcia strojenia.

Jak możesz opisz też projekt połączenia attiny i tsopa. Ja właśnie złożyłem swój własny pilot na tym uc. Zdaje mi się jednak że Twój pomysł z dekodowaniem Rc5 jest znacznie lepszy i lepiej przenieść attiny13 z płytki pilota na płytkę robota. Na pewno dużo trudniej będzie go zmylić innymi sygnałami.

Samej konstrukcji nie potrzeba komentować, małe jest piękne 😉.

Link do komentarza
Share on other sites

Czujniki mają wagi ułożone liniowo.

Wydaje mi się, że to, że teraz tak dobrze jeździ jest spowodowane przyspieszeniem wydajności algorytmu. 😉

W sprawie pilota zapraszam na mój topic na innym forum: http://forum.atnel.pl/topic1772.html Proponuję najpierw jednak przeczytać całość, bo kodów tam było kilka. 😉

Swoją drogą jak przenieść tiny 13 z pilota do robota? kto ci będzie kodował to rc5? 😃 no chyba, że masz innego pilota.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.