Skocz do zawartości

Sabre

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zastanawia mnie cel tego dzielnika napięcia podpiętego do wejścia ADC5(pin 28), jakiś pomiar stanu naładowania baterii, czy się w tym stylu?

PS. Świetny robocik, aż miło się na niego patrzy. Postaraj się wrzucić jakiś film, bo ciekawi mnie jak wygląda w akcji.

Link do komentarza
Share on other sites

Film by się przydał, wiem, ze robot już zbudowany, ale w żadnej swojej konstrukcji nie miałeś nawet wyjścia do jakiegoś dalmierza, czy coś. Nie miałeś ochoty startować w konkurencji z przeszkodami?

PS Ile za niego chcesz 😃 ?

Link do komentarza
Share on other sites

Jak robisz zdjęcia robotów? Wychodzą świetnie. Tło to biała kartka, tak?

Zdjęcia są robione na białej kartce telefonem komórkowym N73 z włączoną opcją makro. Wychodzą ładne tylko jeśli jest dość dobre rozproszone światło, dziś było pochmurnie i zdjęcia wyszły przyzwoicie. Wszystkie moje zdjęcia na diodzie są robione tym telefonem.

Zastanawia mnie cel tego dzielnika napięcia podpiętego do wejścia ADC5(pin 28), jakiś pomiar stanu naładowania baterii, czy się w tym stylu?

Tak, jest to pomiar napięcia akumulatorków. Co do filmu, z tym będzie gorzej, na youtube nie wgram filmiku ani z telefonu, ani z aparatu, który mam (takich formatów youtube nie przyjmuje). Dodatkowo jest podwójnie strata jakości przy konwersji do avi a potem na yt. Jak pożyczę lepszą kamerkę to wrzucę jakiś filmik.

PS Ile za niego chcesz 😃 ?

Niestety nie sprzedaję go 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Niesamowicie starannie wykonany jest ten robot. Po części to zasługa ładnego pcb z jeszcze ładniejszą solder maską, ale reszta też nie pozostawia wiele do życzenia. I mam propozycję dla osób potrzebujących szybkich silników w rozsądnej cenie, do niezbyt wielkiego robota - przerobione mikroserwa z usuniętym jednym kółkiem zębatym, szybkie, ale hałasują. Świetne są też dokładnie te koła z lego, na tym psotku. Opony mają taką fajną przyczepność, że szok. Mam jeszcze pytanie dotyczące okrągłego nadwozia - czy ma to jakąś funkcję poza tym, że ładnie wygląda? Bo dość sporo robotów ostatnio widziałem z podwoziem na podstawie koła.

Link do komentarza
Share on other sites

Okrągłe podwozie ma to do siebie, że ładnie się obraca jeśli silniki są umieszczone w osi, co do wyglądu, to poświęciłem sporo czasu na zaprojektowanie tej płytki, tak aby wszystko było jak najbardziej upakowane i jednocześnie funkcjonalne. Złącze do lcd jest jednocześnie złączem do programowania procesora.

Link do komentarza
Share on other sites

Świetny pomysł z tymi złączami i źródłem do zasilania czujników.

Czym wypełniłeś ten krzyżowy otwór w kołach lego? Oś silnika jest klejona do nich, czy ten myk ze śrubką przewierconą na zewnątrz koła zastosowałeś?

Link do komentarza
Share on other sites

Silnik ma na wyjściu przekładni sporą zębatkę, po ścięciu tych wewnętrznych wypustek w kole, ta zębatka pasuje idealnie. Wszystko jest zaklejone klejem na gorąco. Co do zasilania czujników to był najlepszy sposób na jednoczesną stabilizację prądu i jego oszczędność poprzez wyłączanie źródła. Jedyne na co trzeba uważać to to, że źródło załącza się chwilę i jeśli po podaniu 1 na Q2 nie odczeka się kilku ms to pierwszy pomiar po załączeniu będzie zawsze zły (fototranzystor nie będzie doświetlony IR).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.