Skocz do zawartości

grabo

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Bardzo ładny robcik - bardzo mi się podoba.

Skąd wziąłeś panel pod guziki i wyświetlacz?

Uchwyty pod silnik są klejone na dolnej części podstawy czy tylko wygięte?

Szybkością nie powala ale trzyma się lini jak zaczarowany.

Jedyne chyba do czego można się przyczepić to to że oparłeś sterowanie w labiyncie o skręcanie w lewo.

Tak z ciekawości - jaki tytuł miała praca inż i dlaczego sprzedałeś sprzedałeś robota?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

KD93, dzięki 🙂 Funkcjonalnością i kształtem może i przypomina 3pi, ale cała konstrukcja jak i oprogramowanie zostało napisane przeze mnie od podstaw.

agrala, panel został wydrukowany na papierze samoprzylepnym, a na to została naklejona przezroczysta folia. Uchwyty silników są klejone do dolnej części, góra jest przykręcana aby mieć dostęp do wnętrza. Szybkość rzeczywiście nie jest rewelacyjna ale dzięki dobrze zestrojonemu algorytmowi jeździ bardzo precyzyjnie. Zauważyłem, że dużo szybkich robotów wykręca słabe czasy przez gubienie i konieczność ponownego znalezienia linii.

Moja praca inżynierska miała tytuł "Autonomiczny Robot Jeżdżący" i całość spodobała się na tyle komisji, że postanowiono zatrzymać robota w celu promowania uczelni 🙂

EDIT: znalazłem jeszcze kilka zdjęć prototypu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

To ja jeszcze zadam pytanie które pewnie wielu krąży po głowach: ile za niego dostałeś 😅 O ile oczywiście nie jest to tajemnica.

Obudowa wykonana na ploterze CNC - cięta laserem? Czym kleiłeś pleksę? Ja znalazłem świetny klej cyjanoakrylowy, który trzyma tak mocno że próba oderwania serwa od elementu z pleksy skończyła się złamaniem tego elementu, ale kleje cyjanoakrylowe brudzą a w Twoim robocie tego nie widać.

Link do komentarza
Share on other sites

agrala, niestety nie mam takiego ujęcia...

KD93, obudowa cięta frezem na 3-osiowym ploterze CNC (którego zresztą jestem autorem 😃) Klejona była klejem Pattex SOS Power Żel, trzyma całkiem dobrze i daje trochę czasu na dokładne wypozycjonowanie elementów

Link do komentarza
Share on other sites

Gratuluję projektu, zwłaszcza wysokiej estetyki wykonania. No i cierpliwości w ustalaniu nastawów do PID 😉

Jedno mnie męczy - czy psikałeś PCB lakierem (np. Plastik) albo smarowałeś kalafonią? Skoro to projekt na pracę dyplomową (i do tego komercyjny), to dlaczego nie zamówiliście PCB w odpowiedniej firmie? Nie wiem jak u Was, ale na mojej uczelni wymagania co do praktycznej realizacji projektów obejmują wszystko, co potrzebne do zlecenia seryjnej produkcji - w tym m.in. gotowe pliki Gerbera.

To tylko mały szkopuł, reszta jest super 🙂 Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Również pogratuluję - robot schludny, dobrze wykonany, dobrze zaprogramowany (jak na te silniki więcej nie potrzebuje), działający.

Zauważyłem, że na płytce nie polutowaliście wszystkiego - jakieś kondensatory okazały się niepotrzebne czy po prostu działa bez nich?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.