Skocz do zawartości

Mój chodzący robot


Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Witam, program sterujący bardzo podobny do programu od sterownika serw NE-041. Czy udostępnisz programy i schematy? Czy robot będzie startował w konkurencji ROBO Dance?

Link do komentarza
Share on other sites

1. Nie widziałem tego programu. poszukam w sieci o ile jest dostępny i z ciekawości oglądnę

2. Musiałbym to jakoś do kupy zebrać co w przypadku prototypów nie jest proste szczególnie hardware które w trakcie uległo pewnym modyfikacjom.

3. Nie będzie startował, w założeniach miał służyć do czegoś innego. to projekt zakończony i nie będzie przy nim już nic robione a wolny czas poświęcę nad projektowaniem następnego bardziej rozbudowanego. Przyznam że o ROBO Dance dziś dowiedziałem się że coś takiego istnieje.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Gratulacje! Nareszcie coś, co nie jest LF albo minisumo 😉 Osobiście, gdybym zabrał się za biped'a, dodał bym jeszcze jeden stopień swobody w biodrze (wyginanie "ud" do środka i na zewnątrz) - poprawiło by to chód, umożliwiając stawianie stopy blisko środka, jedna za drugą (sposób chodzenia bliższy człowiekowi). Mimo to konstrukcja dopracowana, estetyczna i rzadko spotykana na tym forum - piwo się należy! 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Hej.

Dzięki za miłe słowa.

Aluminium udało się wyciąć w pewniej firmie za free. mało tego wycieli mi to na jakiś resztkach więc materiał też free. Załatwił mi to znajomy który zna tamtych gości. Powiedział że to do robocika budowanego do celów demonstracyjno-edukacyjnych dla dzieciaków bo tak faktycznie jest.

Robodance wygląda ciekawie, myślałem że jakieś czujniki dzwięku są potrzebne ale jednak nie, tylko program do gotowej muzyki. Dobór muzyki i zaprogramowanie ładnego układu nie jest jednak proste (wiem bo kiedyś próbowałem latać modelami RC do muzyki tzw. AeroMusical) , czasu mało a równolegle ciągnę jeszcze projekty innych, troszkę prostszych zabawek-robotów.

Link do komentarza
Share on other sites

Ładnie. Podoba mi się, że może wykonywać tyle ruchów. Pozdrawiam

Ostatni post w tym temacie został napisany rok temu, można śmiało uznać, że temat umarł śmiercią naturalną.

Prosiłbym zarówno cytowanego, jak i wszystkich innych użytkowników, żeby nie dopisywali podobnie "beztreściowych" postów po roku czasu (a także pół roku, czy nawet 3 miesiącach), ponieważ jest to uciążliwe podczas przeglądania forum.

Można postawić piwo?

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.