Skocz do zawartości

Felek - pierwszy robot klasy Femtosumo


NanoBot

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Również gratuluję i dziękuję, że zgodziłeś się go opisać 🙂

W Rzeszowie zrobił na mnie niesamowite wrażenie, planujesz coś mniejszego?

Link do komentarza
Share on other sites

No co by tu napisać... No mistrzostwo świata. Nic dodać nic ująć. Pokaż filmik. Roboty na 1 z ostatnich zdjęć to jakie klasy są? Jaka jest średnica ringu? Czy zewnętrzny kwarc jest rzeczywiście potrzebny?

Link do komentarza
Share on other sites

Robot bardzo fajny, tylko jedno zastrzeżenie... Jeden Felek już istnieje od dłuższego czasu, ma się dobrze, nawet na zawodach w Rybniku startował.

Link do komentarza
Share on other sites

Mechano, myślę, że zewnętrzny kwarc był potrzebny do bootloader'a USB.

Sam robot robi niesamowite wrażenie 😃 Gratuluję!

Ciekawi mnie na jak długo wystarcza ten "mega pojemny" akumulatorek?

Link do komentarza
Share on other sites

Widziałem go w Rzeszowie i już w tedy byłem w wielkim szoku-zresztą nie tylko ja 🙂 . Wielkie gratulacje. Z czego pochodzi akumulator i na ile wystarcza??

Link do komentarza
Share on other sites

W pierwszym momencie myślałem, że to jakiś prowizoryczny micro/nano sumo, jednak po przeczytaniu tytułu po prostu nie zatkało. Sam kiedyś planowałem zrobić femtosumo, jednak jeszcze we wczesnych fazach projektowania zaniechałem to, bo wydawało się awykonalne. 😃

Widziałem małego jego rozmiar robił niesamowite wrażenie, więc nie wiem jak swoje odczucia nawet ubrać w słowa w odniesieniu do felka.

NanoBot wywiązałeś się z tego co pisałeś, że femto leży w granicach twoich możliwości. Szczerze wątpiłem, czy zrobisz go i wrócisz choćby na chwilę na forbota. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

mosi2 najmocniej przepraszam za wybranie akurat takiej nazwy dla robocika. To czysty przypadek, powinienem wcześniej sprawdzić czy konstrukcja o tym imieniu już istnieje. Nie bardzo jest z tym fantem teraz co zrobić.

Link do komentarza
Share on other sites

Spoko, mam nadzieję tylko, że nie będzie przez to kłopotów później... Zwłaszcza, że zamierzam stworzyć całą rodzinę 'Felkopodobnych' więc mogą potem nas mylić.

No ale jak coś, to przynajmniej się nie zdziwimy.

Link do komentarza
Share on other sites

Genialna konstrukcja. Szacun, że przy konstrukcjach tego typu obyło się bez zwarć 🙂 .

Ile prądu pobiera robot przy zatrzymaniu osiek silników?

Zasięg czujników starcza, by cały ring obserwować?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.