Skocz do zawartości

Nowy linioszukacz !


jamtex

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Zawsze podziwiałem Gości (mówiąc wprost, konstruktorów amatorów) którzy bez tokarki i frezarki potrafią coś ładnego skonstruować. Dla mnie malowanie to też "plaga" zwłaszcza gdy genom nakazuje dążenie do DOSKONAŁOŚCI.

Gdzie kupiłeś te ładne kółka i jaką mają średnicę?4,5 w pięcio punktowej skali 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Koła kupiłem na allegro, wymiary kół:

- szerokość 30 mm

- średnica 50 mm

- mocowanie Hex 3 mm (o długości 10 mm)

Wewnątrz są "puste" - nie jest to pełna guma i przez to doskonale amortyzują nierówności terenu.

Co do PWM - mam już zaprojektowanego nowego robota, jednak w oparciu o:

- mocniejszy procesor,
- lepsze czujniki (i większą ich ilość),
- inny mostek H

- sterowanie PWM

- zostanie dodany wyświetlacz LCD

- możliwe, że sterowanie pilotem

- dalmierz SHARP

Ogólnie ma to byc robot testowy, o większym "spectrum zastosowań" niż obecnie prezentowany.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zawody a kategorii prędkość ciężko byłoby nim wygrać, ale ten robocik ma kilka asów w felgach 🙂. Jednym z nich jest zmienne przełożenie napędów:).

Zmiana przełożenia z prezentowanego 344:1 na np 38:1, czy nawet 144:1 - powoduje olbrzymi "skok" prędkości, przy jeszcze całkiem sporej sile.

Na tych przekładniach, mogę uzyskać następujące przełożenia:

- 12.7:1 co daje 1039 rpm

- 38.2:1 co daje 345 rpm

- 144.7:1 co daje 115 rpm

- 344.2:1 co daje 38 rpm

Jak tylko poprawię oprogramowanie, zaprezentuje testy z jazdy z większymi prędkościami 🙂.

Nie biorę udziału w Bionikaliach, ale może komuś przydadzą się moje doświadczenia ?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Fajne fajne:) ale popraw błąd w głównym temacie mianowice

"Ponieważ baterie zamontowane są z tyłu a robocik posiada olbrzymie przełożenie 1:320, musiałem dociążyć koła "

przełożenie 1:320 to jest multiplikator i jest to na predkość a ty pisząc olbrzymia moc miałeś na myśli 320:1

ogulnie fajna konstrukcja ale ja nie preferuje jakich kolwiek obodow bo psuje to efekt ma byc widac co w robocie hula;) a obudowa wszytsko maskuje;( 5\6:)

Link do komentarza
Share on other sites

No to ten drugi model jak Ci się uda doprowadzić do finału, to już będzie wyższa technologia, gratuluję i życzę powodzenia. Pytasz czy komuś to się przyda, otóż mnie to dużo pomogło a zwłaszcza oprogramowanie!!!!!. Z mechaniką żadnych problemów, ale pisanie softu, tu są schody..... łatwiej w grupie entuzjastów, gdy jest napisane i sprawdzone oprogramowanie to łatwiej experymentować. Duż dzieki 😃

Link do komentarza
Share on other sites

bardzo ładny robocik 😃 jestem w trakcie budowy światłoluba. Jak coś wymyślę to zamieszczę na forum.Pozdrawiam

mam małe pytanko, nie związane z tematem. co dokładnie znaczy "łączenie do masy"

Link do komentarza
Share on other sites

Mati02, O ile dobrze rozumie to te łącznie mas jest odnośnie źródeł zasilania. Kiedy masz dwa źródła zasilania(np. jeden do silników, a drugi do elektroniki) to musisz połączyć je masami.

Link do komentarza
Share on other sites

Sorry za odgrzebywanie starego tematu ale mam pewne pytanie:

W opisie robota podałeś, że użyłeś najwolniejszego, ale zarazem najmocniejszego przełożenia.

Możesz napisać coś na temat zachowania układu napędowego i samego robota (osiągana prędkość, czy radził sobie z uciągnięciem robota i ile mniej więcej waży robot) przy zmienionych przełożeniach np na 144:1 czy 38:1.

Był bym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.