Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję

Kurs STM32 F1 HAL - #3 - płytka Nucleo, środowisko

Autor Wiadomość
Komentator 

Otrzymał 17 piw(a)
Wysłany: 13-01-2018, 15:23   Kurs STM32 F1 HAL - #3 - płytka Nucleo, środowisko

W poprzedniej części kursu wyjaśniliśmy czym jest HAL. Najwyższy moment, abyśmy przeszli do działania w praktyce. Zaczniemy od instalacji i konfiguracji środowiska oraz od krótkiego omówienia płytki Nucleo. Na koniec wgramy prosty program, który pozwoli na przetestowanie połączenia.
UWAGA, to tylko wstęp!
Dalsza część artykułu dostępna jest na darmowym blogu Forbota.

Kliknij, aby przeczytać całość!

Poniżej znajdują się komentarze naszych użytkowników powiązane z tym artykułem.

Przeczytałeś artykuł? Dodaj komentarz!
Postaw piwo autorowi tego posta

mikandrzej 

Wysłany: 13-01-2018, 16:52   

A czy nie można korzystać z zegara płytki programatora? O ile pamiętam to można było się tak przestawić, chyba że to chodziło o zegar ETH z płytki Nucleo144...

Elvis 

Otrzymał 263 piw(a)
Programuję w:
C, asm

Wysłany: 13-01-2018, 18:23   

Można, chociaż podczas kursu zostaniemy przy wbudowanym generatorze RC. Używanie zegara z płytki programatora ma dwie wady. Pierwsza to brak możliwości rozłamania obu płytek - a to całkiem ciekawa opcja i zakładamy, że część osób korzystających z kursu tak zrobi lub zrobiła. Wtedy programator można wykorzystać do własnych konstrukcji lub programowania np. tanich modułów z Chin (bluepill).
Drugi problem jest poważniejszy - płytki Nucleo-103RB wymagają drobnych zmian w konfiguracji zanim używanie zegara z programatora będzie możliwe. Zmiany to wylutowanie kilku rezsytorów ew. wlutowanie zerowych lub zwarcie połączeń. To nic trudnego dla osoby wprawionej w lutowaniu SMD, ale zakładamy że kurs jest dla początkujących. Najgorsze jest to, że płytki mają różne ustawienia w zależności od tego kiedy były produkowane (nowsze powinny działać z zegarem z programatora bez zmian).
Więc podczas kursu zostaniemy przy zegarze wbudowanym, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby wykorzystać zegar z programatora. Nie ma też przeciwskazań w dolutowaniu rezonatora kwarcowego - ale to już poza kursem :)

fizzysky 

Wysłany: 13-01-2018, 23:13   

Gdzie są dokumentacje do pozostałych bibliotek?

Treker 

Otrzymał 511 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Moje roboty:
Spectrum, Fuzzy

Wysłany: 16-01-2018, 22:46   

fizzysky, o jakie biblioteki konkretnie pytasz?

Zachęcam do korzystania z forum - nie pomagam indywidualnie przez PW/maila.
Sprawdź » Kurs ARDUINOKurs podstaw elektronikiZbuduj swojego robota - kurs!

fizzysky 

Wysłany: 18-01-2018, 15:01   

Szukałem std do f1 ale na stronie st.com znalazłem jedynie do pozostałych, teraz bardziej mnie interesuje gdzie mogę znaleźć informacje na temat CMSIS.

Odpowiedz do tematu