Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję

Kurs Raspberry Pi - #5 - instalacja/komunikacja przez UART

Autor Wiadomość
Komentator 

Otrzymał 17 piw(a)
Wysłany: 21-11-2017, 17:01   Kurs Raspberry Pi - #5 - instalacja/komunikacja przez UART

W poprzedniej części kursu poznaliśmy prostą metodę rozpoczęcia pracy z Raspberry Pi. Do pracy z systemem wykorzystaliśmy tradycyjny monitor, klawiaturę i myszkę. Tym razem wykorzystamy mniej popularny, ale niezwykle przydatny sposób instalacji systemu z użyciem konwertera UART!
UWAGA, to tylko wstęp!
Dalsza część artykułu dostępna jest na darmowym blogu Forbota.

Kliknij, aby przeczytać całość!

Poniżej znajdują się komentarze naszych użytkowników powiązane z tym artykułem.

Przeczytałeś artykuł? Dodaj komentarz!
Postaw piwo autorowi tego posta

MagisterInzynie 

Wysłany: 23-11-2017, 20:51   

Witam, czy jest możliwość przesłania przez UART plików z komputera ma raspberry(chodzi o biblioteki i rozszerzenia ponieważ posiadam model zero bez łączności z internetem).
Kurs świetlny, z niecierpliwością czekam na kolejne części.
Pozdrawiam.

Elvis 

Otrzymał 250 piw(a)
Programuję w:
C, asm
Wysłany: 26-11-2017, 17:42   

MagisterInzynie, na ogół przy kursach nie odpowiadamy na pytania odnośnie innych konfiguracji. Ale ponieważ uart jest też omawiany, odpowiem - tak da się, ale to strasznie powolne i nieco skomplikowane. Dokładny opis jest tutaj: http://www.tldp.org/HOWTO/Remote-Serial-Console-HOWTO/upload.html
Znacznie lepiej używając złącza szeregowego skonfigurować malinkę, a do komunikacji używać sieci ethernet lub wifi.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
MagisterInzynie
Treker 

Otrzymał 509 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Moje roboty:
Spectrum, Fuzzy

Wysłany: 26-11-2017, 17:48   

MagisterInzynie, witam na forum i dziękuję za miłe słowa! Jeśli chodzi o transfer plików, to da się to zrobić, jednak wyniki mogą być mało zadowalające (niska prędkość transmisji). Nie robiliśmy ostatnio takich testów w praktyce, nie chcę polecać Ci czegoś "w ciemno". W wolnej chwili zobaczymy, która z metoda jest najwygodniejsza i damy znać ;)

Edit: Elvis był jednak szybszy ;)

Zachęcam do korzystania z forum - nie pomagam indywidualnie przez PW/maila.
Sprawdź » Kurs ARDUINOKurs podstaw elektronikiZbuduj swojego robota - kurs!

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
MagisterInzynie
Ubuludzik 

Wysłany: 07-12-2017, 13:35   

Jako, że jest to mój pierwszy komentarz do kursu i na forum to Witam! wszystkich. :)

Z tym UART-em wszystko pięknie, ale przydałoby się też wspomnieć jak to zrobić, gdy korzysta się z innego systemu operacyjnego niż jedynie słuszny. Mam na myśli jak to zrobić pod linuxem?!

Treker 

Otrzymał 509 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Moje roboty:
Spectrum, Fuzzy

Wysłany: Wczoraj 0:39   

Ubuludzik, witam na forum :) Hmm, czy chodzi Ci o sytuację, w której Twój komputer PC działa na Linuxie? Cała operacja przebiegnie identycznie. Nie wiesz z jakiego programu skorzystać do komunikacja przez COM? Szukasz programu, który działa w trybie graficznym?

Zachęcam do korzystania z forum - nie pomagam indywidualnie przez PW/maila.
Sprawdź » Kurs ARDUINOKurs podstaw elektronikiZbuduj swojego robota - kurs!

Odpowiedz do tematu