Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję
Odbierz rabat na filament!

Kurs budowy robotów - #10 - podsumowanie, kontynuacja

Autor Wiadomość
Komentator 

Otrzymał 17 piw(a)
Wysłany: 28-03-2017, 00:10   Kurs budowy robotów - #10 - podsumowanie, kontynuacja

Tworząc poradniki z tej serii, starałem się omówić wszystkie peryferia naszego robota kładąc nacisk na praktyczne przykłady. Jestem pewien, że kurs ten będzie dla wielu osób dobrym początkiem pasjonującej przygody z robotyką! Wykorzystywana w kursie platforma będzie cały czas rozwijana. Dodatkowe moduły oraz artykuły pomogą każdemu znacznie rozbudować robota!
UWAGA, to tylko wstęp!
Dalsza część artykułu dostępna jest na darmowym blogu Forbota.

Kliknij, aby przeczytać całość!

Poniżej znajdują się komentarze naszych użytkowników powiązane z tym artykułem.

Przeczytałeś artykuł? Dodaj komentarz!
Postaw piwo autorowi tego posta

Pesjar 

Wysłany: 04-04-2017, 09:16   

Proponuje w przyszłości uwzględnić zamocowanie na ruchomym ramieniu robota kamery, która przekazywała by obraz łączem bezprzewodowym.

deshipu 

Otrzymał 187 piw(a)
Programuję w:
Python, C, Lua
Należę do:
Nigmalabs
Moje roboty:
uKubik, pKubik, Katka, Tote

Wysłany: 04-04-2017, 11:34   

I do tego jeszcze promienie śmierci i silniki odrzutowe, żeby latał.

Treker 

Otrzymał 509 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Moje roboty:
Spectrum, Fuzzy

Wysłany: 07-04-2017, 12:36   

Pesjar, na ten moment nie planowaliśmy takiego rozwiązania, ponieważ połączenie Arduino i kamery nie daje dobrych wyników. Konieczne byłoby skorzystanie z osobnego systemu do transmisji obrazu, więc każdy może to zrobić na wiele różnych sposobów :)

Zachęcam do korzystania z forum - nie pomagam indywidualnie przez PW/maila.
Sprawdź » Kurs ARDUINOKurs podstaw elektronikiZbuduj swojego robota - kurs!

Pesjar 

Wysłany: 31-05-2017, 07:59   

Co z nowymi modułami do robota?. Kiedy mogę się spodziewać pierwszych dodatków z opisami?
Czekam niecierpliwie.
Pozdeawiam.

Treker 

Otrzymał 509 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Moje roboty:
Spectrum, Fuzzy

Wysłany: 31-05-2017, 12:41   

Pesjar, testowaliśmy kilka rozwiązań elektronicznych, ale aktualnie wróciliśmy z nimi do etapu projektowania, bo nie spełniły wszystkich oczekiwań, a nie chcemy wypuszczać "byleczego". Mamy już gotowe prototypy dodatkowych elementów mechanicznych + plansz do robota. Mam nadzieję, że niedługo zakończymy testy i całość ruszy :)

Kozi 

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 05-07-2017, 20:33   

Serdecznie dziękuje za świetnie przygotowany kurs :) . Poniżej filmik podsumowujący moje dokonania. Z niecierpliwością czekam na rozszerzenia zestawu (w szczególności na promienie śmierci i silniki odrzutowe ;-) )

Mój robot niestety przy zaprogramowanej jeździe prosto, w rzeczywistości jeździ po dość sporym łuku - najbardziej to było dla mnie widoczne przy Linefollowerze. Drugiego dnia po otrzymaniu zestawu przez przypadek przy ściąganiu rozwaliłem mocowanie jednego koła :( /pękło/ - trzyma się teraz na super glue.

Treker 

Otrzymał 509 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Moje roboty:
Spectrum, Fuzzy

Wysłany: 05-07-2017, 20:57   

Kozi, super filmik, cieszę się, że robot daje radę! Mam nadzieję, że kolejne części do robota, które się pojawią, będą również przez Ciebie tak dobrze wykorzystane :) Nowości pojawią się, gdy ukończymy wszystkie testy - będę informował na blogu.

Pesjar 

Wysłany: 28-07-2017, 06:44   

Co z nowymi modułami do robota?. Kiedy mogę się spodziewać pierwszych dodatków z opisami?
Powoli tracę cierpliwość.

Pozdrawiam

Treker 

Otrzymał 509 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Moje roboty:
Spectrum, Fuzzy

Wysłany: 28-07-2017, 12:54   

Pesjar, niestety tak jak pisałem kilka postów wcześniej, po kilku testach musieliśmy wrócić do etapu prototypowania. W tej chwili pracujemy nad nowymi czujnikami i elementami mechanicznymi. Na ten moment nie chce obiecywać żadnych terminów, gdy będziemy gotowi, to informacje pojawią się na blogu. Wolę, aby było to później i dobrze, a nie szybko i byle jak. Niedawno pojawiła się uniwersalna podstawka, która również łączy się z robotem i pozwala na dodanie np. płytki stykowej :)

Fursel 

Wysłany: 04-12-2017, 13:36   

Treker, czy przy dodaniu dodatkowo płytki stykowej do całego zespołu(arduino+shield) możliwe będzie dołączenie modułu do kart SD i zapisu danych np. z czujników na kartę? Jeśli tak, to można spodziewać się artykułu poruszającego taki problem?

Pozdrawiam !

Treker 

Otrzymał 509 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Moje roboty:
Spectrum, Fuzzy

Wysłany: 05-12-2017, 12:12   

Fursel, witam na forum! Tak, jest to do zrobienia ;) Na ten moment nie planuje jednak takiego artykułu. Do obsługi kart SD znajdziesz wiele gotowych bibliotek, które powinny pomóc. Tutaj znajdziesz przykładowy opis: https://www.arduino.cc/en/Reference/SD W razie problemów załóż osobny temat na forum, będziemy pomagać :)

Odpowiedz do tematu