Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję
PCB.center

Środowisko do modelowania 3D - wydajne dla budżetowego laptopa

Autor Wiadomość
hubert27 

Otrzymał 1 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Wysłany: 15-05-2017, 20:40   Środowisko do modelowania 3D - wydajne dla budżetowego laptopa

Witam :D

Ostatnio zainteresowałem się tematem modelowania 3D - przyda się do obudów urządzeń sterujących, konstrukcji robotów itp. Mam na oku Autodesk Inventor - jednak jest jedno ale - widzę że ma dość wygórowane wymagania sprzętowe, a ja mam "tylko" lapka Lenovo g510, intel i5, 4 GB ramu (może dokupię kość kiedyś). W najbliższym czasie nie planuję zakupu skrzynki. BTW, kumpel zainstalował na lepszym lenovo, ma lepsze bebechy, ale i tak się Inventor przycina.

Czy ktoś może doradzić, jak ugryźć temat modelowania 3D, używając w miarę profesjonalnego środowiska, ale takiego które by się nie cięło niemiłosiernie na moim sprzęcie?

Z góry dzięki.

Ostatnio popularny » Raspberry Pi. Niesamowite projekty. Szalony Geniusz

Postaw piwo autorowi tego posta

ps19 

Otrzymał 43 piw(a)
Programuję w:
C,C#
Należę do:
GROM,Clever Kameleon
Moje roboty:
[Minisumo]Foton, [Minisumo]Buster, [Sumo]Twister, [MegaSumo]POGROMCA

Wysłany: 16-05-2017, 19:51   

Nie musisz instalować najnowszej wersji Inventora - ja używam wersji 2015 na 7 letnim laptopie i daje radę (i5-1gen, SSD, 8 gb ram)

OFFTOPIC: Polecam wrzucić dysk SSD do laptopa.

Kanał YouTube (Relacje z zawodów)
European Robot Challenge (ERC)
Ostatnio zmieniony przez ps19 16-05-2017, 19:52, w całości zmieniany 1 raz  

KamilF 

Wysłany: 16-05-2017, 21:24   

Spróbuj Fusion 360. Darmowy, częste aktualizacje wnoszące nowe rzeczy. Minus - potrzebuje połączenia z internetem, pliki trzyma w chmurze.

hubert27 

Otrzymał 1 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Wysłany: 21-05-2017, 17:06   

Zainstalowałem Inventora, najnowszego (2018). Zrobiłem zadanie z kursu na Forbocie - chodził stabilnie, model 3d obracał się bez "cięć". Zrobiłem zadanie z samouczka, bodajże o edytorze kształtów - wyznaczenie optymalnego kształtu dla np. ramienia robota - obliczenia wprawdzie trwały parę minut, ale zadziałało. Pytanie, czy program będzie chodził stabilnie przy większej ilości komponentów, jak na razie - "so far, so good" :D

Dzięki za odpowiedzi ;)

Polecany artykuł » Serwisy o robotyce i majsterkowaniu, które warto znać - #1

Treker 

Otrzymał 502 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Moje roboty:
Spectrum, Fuzzy

Wysłany: 22-05-2017, 12:22   

hubert27, przy rysowanie poszczególnych elementów raczej nie będziesz miał problemów. Całość może się jednak odrobinę ciąć przy tworzeniu bardziej rozbudowanych złożeń.

Zachęcam do korzystania z forum - nie pomagam indywidualnie przez PW/maila.
Sprawdź » Kurs ARDUINOKurs podstaw elektronikiZbuduj swojego robota - kurs!

Odpowiedz do tematu