Skocz do zawartości

Płytka testowa Atmega8 max232


Luko

Pomocna odpowiedź

Prosiłbym o sprawdzenie schematu, czy w miarę dobrze to wszystko połączyłem 🙂, za co oczywiście z góry dziękuję!

Płytka testowa, w połączeniu z płytką stykową do testowania pewnych rozwiązań bez zabawy w spinanie wszystkiego od nowa na stykowej, tak żeby sobie uprościć życie.

Efekt końcowy przedstawia się następująco i w miarę działa 🙂 w połączeniu ze stykową. Pola lutownicze do wyprowadzenia połączeń na płytkę 🙂

Niestety źle sobie wydrukowałem do termo-transferu i musiałem lutować jak widać od strony ścieżek 🙁

Płytka.rar

Link do komentarza
Share on other sites

Ja dodałbym jeszcze przycisk resetu. Patrząc na to, że masz podpięte rs232 będziesz mógł wrzucić sobie do megi bootloadera, a musisz mieć możliwość zresetowania procka. I apropos rs'a, wyprowadź sobie jeszcze dts albo dtr z gniazdka, puść przez maxa i do resetu proca. Nie będziesz wtedy musiał naciskać przycisku do resetowania uC.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

W sumie od tej strony nie patrzyłem na zagadnienie,reset i tak mogę zrobić przez ISP Programmer, więc w tej kwestii nie ma problemu. Zaprojektowałem do tego bardzo minimalistyczną płytkę 50x50mm, dużo kanarów, ale jakoś dało radę, do tego możliwość wyprowadzenia przewodów sygnałowych. Mam nadzieje że wreszcie nie uwale procka przerzucając go na zewnętrzny zegar 🙂.

Dziękuję BoBBy i Nawyk za odpowiedz, mam nadzieję, że jeszcze komuś przyda się ten schemat w przygodzie z AVR`ami, a na dniach pojawi się schemat płytki pod termo-transfer.

Link do komentarza
Share on other sites

Jaki rząd... 

Swego czasu w kk był artykuł przewidujący ks za przekręt narażający gospodarkę państwową na znaczne straty. AFAIRC przynajmniej jeden wyrok został wykonany.

W porównaniu z tym co określiłeś słowem "rząd" albańska mafia jest szczytem uczciwości...

Niestety, prawo nie działa wstecz... przynajmniej w cywilizowanych krajach. Aż czasem szkoda...

Dobra, dość polityki, i tak zaraz mi admin posta wywali:)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, farmaceuta napisał:

@polskiprogramista otrzymujesz platynową łopatę! 😜👍

@farmaceuta Nie wiem co do mnie mówisz 😉

Własnie składam układ konwertera 485 i wykorzystuję MAX232CPE i w nocie jest opis gdzie GND pin 15 Max232 łączony jest do masy. 

Na w/w schemacie nie widzę takie łączenia, więc popraw mnie jak coś źle piszę.

Edytowano przez polskiprogramista
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Skoro zostało odkopane, dla potomnychL 

AVCC dodac 10-20uH dławik, gdy będziesz się chciał bawić ADC. pod kwarc dodał bym goldpin będzie można wybrać czy chcesz korzystać z kwarcu, czy tylko pinów. VCC masz tylko 100nF, dodaj też 22uF

//Edit:

Odnośnie projektowania starać się dawać flagi, dzielić na moduły, Będzie łatwiej czytać

Edytowano przez Misiek_86
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.