Skocz do zawartości

Robot mobilny 500W


Pomocna odpowiedź

Bardzo ciekawy projekt, czekam na dalsze postępy.

Mocy silników wystarczy na pewno, ale z tego co widzę na filmiku, to przydałyby się koła z lepszym bieżnikiem.

Projekt jest jeszcze daleki od ukończenia, ale z twoich planów wynika, że chcesz zbudować pojazd RC, a nie robota.

Powodzenia w budowie

Link do komentarza
Share on other sites

Co to za zębatka na osi głownej? Dokładnie chodzi mi o nazwę handlową, bo szukałem podobnych, ale były tylko rowerowe, które są "wycięte w środku", a nie pełne jak u Ciebie. No chyba, że takie też są w rowerach, niestety nie mam rowera żeby sprawdzić i nie znam się na tych wszystkich częściach.

Link do komentarza
Share on other sites

Życzę powodzenia, projekt ciekawy jak skończysz na pewno będzie fajna maszyna. Ale chciałbym wiedzieć gdzie tak tanio znalazłeś te silniki? Ciekawi mnie też, czy masz zaprzyjaźnione serwisy rowerowe, czy jakoś udało ci się załatwić z nimi dostęp do starych części i jak to ewentualnie zrobiłeś?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ta zębatka która jest na filmie jest od starego skutera elektrycznego i zamontowałem ją tylko chwilowo. Taką zębatkę można wykręcić z każdego chińskiego skutera el. a gdzie ją można by kupić to nie mam pojęcia. Silniki kupiłem na Allegro od użytkownika handlującego częściami z demontażu od skuterów elektrycznych. A jeśli chodzi o części rowerowe to sam miałem ich sporo a o resztę pytałem się w serwisach czy poprostu mają jakieś części do wyrzucenia.

Ostatecznie koła będą z lepszym bieżnikiem tak jak napisałem na początku. Te które są na filmie to są tylko kółka od śmietnika które przykręciłem na chwile do testowania silnika.

Link do komentarza
Share on other sites

Po długiej przerwie związanej z remontem samochodu znalazłem czas na rozpoczęcie prac nad moim robotem. Dzisiaj zrobiłem ramę i już mniej więcej widać jak będzie wyglądał robot:

Link do komentarza
Share on other sites

Na silniku będzie bębenek rowerowy a na nim dwie zębatki, każda napędza osobne koło. W całym robocie będą cztery łańcuchy a nie dwa 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Nie no, pomysł great, ale ja bym tyle nie dał za robota. Może zamiast systemu RC który jest dosyć drogi poprostu napisał odpowiedni program? Ogólnie fajnie to wygląda, masz browara.

Link do komentarza
Share on other sites

Chciałbym jeszcze zapytać o łożyska, a raczej o ich oprawy (te w projekcie do testów). To jakaś samoróbka jest czy kupne? Jeżeli kupowane były razem z tą oprawą to poproszę o jakiś link, jeśli samoróbka to prosiłbym o dokładniejsze zdjęcia samego łożyska w oprawie.

Co do właściwej ramy, ładnie wygląda. Aku chcesz zmieścić między silnikami? Jak zamierzasz połączyć sterowanie Rc ze sterownikiem skuterkowym? Jaki masz pomysł na mostek H? Nie myślałeś o 4 silnikach 100w, po jednym na koło, sterowane 2 kontrolerami, po dwa silniki równolegle?

Link do komentarza
Share on other sites

-ta oprawka to jest cybant

dddddddddddd154.jpg

Ostatecznie będę zamawiać u tokarza stalowe pierścienie o szerokości łożyska które będą przyspawane do ścian bocznych a w środku tego pierścienia będzie łożysko.

-akumulatory umieszczone będą przed i za silnikami dwie pary po dwa aku 12V.

-w robocie będą dwa sterowniki które są montowane razem z tymi silnikami w skuterach elektrycznych. Obrotami silnika steruje się za pomocą manetki w której znajduje się hallotron i magnes. Wyciągnę ten hallotron i zamontuje w pobliżu serwomechanizmu na którym będzie zamontowany magnes. W robocie będą dwa takie układy, po jednym na silnik.

- stu watowe silniki od skuterów elektrycznych lub hulajnóg też muszą mieć jakąś przekładnie, gdybym połączył je bezpośrednio z kołami to robot miał by problemy z ruszaniem, te silniki mają 2300 obr./minute.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Wszystko fajnie pięknie, ale chyba nie będziesz mógł jeździć do tyłu? Czy zamierzasz między silnikiem a sterownikiem dać jeszcze jakiś mostek?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.