Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję
Odbierz rabat na filament!

Konfiguracja adaptera bluetooth w komputerze

Autor Wiadomość
BuxBleed 

Wysłany: 18-05-2017, 01:47   Konfiguracja adaptera bluetooth w komputerze

Witam, mam problem z skonfigurowaniem adaptera bluetooth na win7.
Posiadam taki adapter : LINK. Włożyłem go do portu USB i automatycznie - zainstalowało sterownik. W systemie widoczne jest jako : Arduino Uno(zdjęcie poniżej). Włączyłem też usługę BT w panelu sterowania. No i teraz nie mogę tego nijak sparować z na przykład telefon bo urządzenie jest jako nieokreślone. Nie posiadam żadnej płytki z oprogramowaniem.

Ostatnio popularny » Kurs elektroniki II - #1 - spis treści

To.png
Plik ściągnięto 1654 raz(y) 6.7 KB

Ostatnio zmieniony przez BuxBleed 18-05-2017, 02:04, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

RONIN 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 19-05-2017, 12:11   

Problem widocznie leży po stronie systemu. Wypróbuj jak masz możliwość na innym systemie operacyjnym

ps19 

Otrzymał 43 piw(a)
Programuję w:
C,C#
Należę do:
GROM,Clever Kameleon
Moje roboty:
[Minisumo]Foton, [Minisumo]Buster, [Sumo]Twister, [MegaSumo]POGROMCA

Wysłany: 19-05-2017, 14:29   

Z linka wynika, że adapter jest oparty na CC2540 - dosyć popularny układ od TI. Na ich stronie masz niezły support.

Zrucanie winy na system i uszkodzenie przejściówki - nie tędy droga, wystarczy poszukać ;-)

https://e2e.ti.com/support/wireless_connectivity/bluetooth_low_energy/f/538/t/163044

Oprogramowanie: http://www.ti.com/tool/flash-programmer

Chodzi mi dokładnie o ten post:
Cytat:

Following the steps outlined in the document, I still don't seem to be able to get a different driver associated with the dongle. I've written up the steps I'm following below; could you please advise as to where I'm going wrong?

Connect CC2540 USB dongle to PC via USB connection, to SmartRF05EB via debug header
Launch SmartRF Flash programmer. At this point, I have one device listed: "CC2540 SmartRF05EB"
Flash with cc2540_ble1.1_USBdongle_HostTestRelease_Master.hex
The operation completes successfully, but I end up with both devices still listed in the "Cebal controlled devices" section as "CC2540 USB dongle" and "SmartRF05EB" respectively. (This is after powering both devices off and back on again)
I feel like there is most likely a fundamental misunderstanding on my side, but I can't seem to figure out from the docs where I'm going wrong.

Wystarczy wpisać CC2540 windows 7 w google

Kanał YouTube (Relacje z zawodów)
European Robot Challenge (ERC)
Ostatnio zmieniony przez ps19 19-05-2017, 14:31, w całości zmieniany 1 raz  

BuxBleed 

Wysłany: 21-05-2017, 02:32   

No już właśnie czytałem to i doszedłem do tego momentu gdzie na przykład chce wysłać plik na win7 do innego urządzenia które też obsługuje bluetooth na przykład na telefon.Bluetooth ciągle w telefonie włączony

To klikam prawy przycisk myszy i wyświetla mi się takie menu jak tutaj

Wybieram urządzenie...

Mam takie okno, wybieram opcje nr 3 ( bo tylko ta działa) .

Potem instaluje mi sterownik i wyświetla komunikat, że wszystko jest ok.

Otwiera mi się takie okno, dodaje plik który chce wysłać...

I znowu wyświetla się to samo okno, gdzie do wyboru jest tylko to samo... jak to wybiorę i zaznaczę to dzieje się nic i zamyka mi to okienko i wraca do wyboru pliku.

Ostatnio popularny » Raspberry Pi. Niesamowite projekty. Szalony Geniusz

RONIN 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 23-05-2017, 11:15   

No cóż ja bym jednak sprawdził na innym systemie jak to działa. Przecież na win8 może nie być problemów a Ty się niepotrzebnie męczysz.

Odpowiedz do tematu