Skocz do zawartości

Komunikacja uC <-->PC


SeerKaza

Pomocna odpowiedź

Proszę o umieszczenie tutaj wszelkich jakie macie informacji o transmisji danych miedzy układem a PC, po rs232, USB czy LTP. Ja teraz wertuje elektrode i google. Ale może ktoś z was zna jakieś fajne strony lub znajdzie szybciej coś ciekawego to proszę o umieszczenie tego tutaj. Ten temat nie pisze z lenistwa bo sam też szukam.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Odkopuje swój własny temat bo mam takie pytanko. Wedle was jaki program jest najlepszy do sterowania COMem czy innym wyjściem szeregowym . Myśle nad delphi bo widziałem gdzies książki na ten temat pozatym bardzi łatwo sie w nim robi aplikacje okienkowe. A wy co myslicie ??

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli wiesz jak, to nie ma różnicy w czym napiszesz program. Nie polecam tylko Javy, poza tym pełny wybór, C, C++, C#, Delphi, Visual Basic.

Jak chodzi o Delphi to wybór o tyle słaby, że jest to już nieco archaiczne środowisko. Dawniej używałem C++ Buildera, ale są problemy z kompatybilnością (wersja 6 vs. Vista), więc pewnie z delphi też mogą być problemy.

Jak chcesz łatwo zrobić aplikację okienkową to polecam C#.

Link do komentarza
Share on other sites

Okienka robi się najłatwiej w Visual Studio, tworzysz formularz i edytujesz myszką (jak w delphi, VB, itp). Co do portu szeregowego, to jest komponent SerialPort. Wystarczy umieścić na formularzu, skonfigurować i gotowe.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja używam VS2005, ale w express jest chyba tak samo. Tworzysz nowy projekt -> aplikację windows i pierwsze okienko masz od razu gotowe. Na początek powinno wystarczyć. Jak będziesz potrzebował kolejne, dodajesz formularz.

Jak chodzi o programowanie portów, to komponent SerialPort powinien być dostępny w palecie. Dodajesz go do formularza standardowo i można rozpocząć działanie.

[ Dodano: 11 Lis 09 11:00 ]

W necie są tutoriale, wystarczy wpisać w google "c# serialport tutorial".

Przykładowo to wygląda ciekawie: http://msmvps.com/blogs/coad/archive/2005/03/23/39466.aspx

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.