Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję
Sprawdź ofertę filamentów!

Aktualizacja Windows 10 do wersji 17.09: Xilinx Vivado nie daje się uruchomić

Autor Wiadomość
FlyingDutch 

Otrzymał 7 piw(a)
Programuję w:
C++,Python
Wysłany: 03-02-2018, 18:18   Aktualizacja Windows 10 do wersji 17.09: Xilinx Vivado nie daje się uruchomić

Cześć,

sygnalizowałem problem już wcześniej około 1,5 tygodnia temu ten problem spotkał mnie na komputerze w pracy (CPU Intel Core i7), a dzisiaj na moim desktopie w domu.

Objawy:

Gdy Windows10 (64-bit) PRO zaktualizuje się do wersji 1709 (najnowsza) to przestaje się uruchamiać środowisko do syntezy FPGA - "Xilinx Vivado" (u mnie jest to wersja Vivado 2017.3 Webpack).

Oto wynik wydania polecenia 'winver' po dzisiejszej aktualizacji Windows 10:

A to błąd podczas uruchamiania Vivado 17.3:

Próbowałem zwiększać priorytet procesów - samego Vivado i Javy, ale nic to nie daje.

Spotkał się może ktoś z was tym problemem?

Pozdrawiam

Ostatnio popularny » ZL27ARM - zestaw rozwojowy dla STM32

Anioły to też demony - lepiej ich nie wkurzaj
Postaw piwo autorowi tego posta

Elvis 

Otrzymał 269 piw(a)
Programuję w:
C, asm
Wysłany: 03-02-2018, 18:20   

Może czas dać szansę linuksowi? U mnie działa bez problemu :)

FlyingDutch 

Otrzymał 7 piw(a)
Programuję w:
C++,Python
Wysłany: 03-02-2018, 18:32   

Elvis napisał/a:
Może czas dać szansę linuksowi? U mnie działa bez problemu :)

Cześć,

chyba masz rację Elvis, bo 10-tka Windows staje się powoli nieużywalna (przez te gów.... aktualizacje, których nie możesz zainstalować kiedy chcesz).

Jak na razie zainstalowałem na Mint'cie ISE, trochę mnie przeraża instalacja Vivado pod Linuxem :-(

Pozdrawiam

Elvis 

Otrzymał 269 piw(a)
Programuję w:
C, asm
Wysłany: 03-02-2018, 18:37   

Sama instalacja to nic strasznego, działą tak samo jak pod windows. Jedyny problem jaki miałem to uprawnienia do sterowników. Ale to zależy od używanej płytki, czasem trzeba się trochę pomęczyć, żeby nie trzeba było programować płytek jako root.

Ostatnio popularny » Kurs STM32 - #12 - I2C w praktyce, akcelerometr

Belferek 

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 03-02-2018, 20:02   

FlyingDutch napisał/a:
(przez te gów.... aktualizacje, których nie możesz zainstalować kiedy chcesz)

Winows umożliwia konfigurowanie opcji Widndows Update. Skonfiguruj sobie swoje połączenie sieciowe jako "taryfowe", a nie będzie pobierał aktualizacji. Możesz tak skonfigurować usługę, że to Ty będziesz decydował co i kiedy zainstalować z dostępnych poprawek. No ale tu już trzeba by być prawie "MS guru" aby za poprawkami nadążyć i w tym wszystkim się połapać.

FlyingDutch 

Otrzymał 7 piw(a)
Programuję w:
C++,Python
Wysłany: 03-02-2018, 20:13   Już wiem co się stało

Cześć,

okazało się, że podczas update Window10 s zostało 'wyciętych' kilka DLL potrzebnych do pracy Vivado - niestety potrzebna jest reinstalacja Vivado. Nie jest to jedyna aplikacja, która przestała prawidłowo działać po ostatnim update Windowsa.

Jak następne updates dla tej wersji Windows, będą na podobnym poziomie to naprawdę poważnie rozważę całkowite porzucenie tego OS na rzecz Linuxa. Na razie przy Windows trzyma mnie konieczność korzystania z Visual Studio i DirectX (i gry), ale nie są to pozycje bez których nie da się żyć.

Pozdrawiam

Elvis 

Otrzymał 269 piw(a)
Programuję w:
C, asm
Wysłany: 03-02-2018, 20:21   

Ja do gier po prostu restartuję komputer, uruchamiam windowsa i gram (chociaż wolę playstation). Linuxa mam na innej partycji i z głowy.
Natomiast C# o ile dobrze słyszałem działa teraz całkiem sensownie na linuchu - tego nie wiem na 100%, bo od lat w tym nie piszę, ale podobno to prawda.

JTyburski 

Otrzymał 5 piw(a)
Programuję w:
VHDL, Verilog
Wysłany: 13-02-2018, 11:12   

Co ty się tak dziwicie tymi Windowsami - jasna sprawa, że to zawsze coś "spierniczy" przy aktualizacjach i potem są takie, a nie inne skutki (od dzieciaka to widzę przy kolejnych wersjach i udpate-ach - czyli dobre prawie już 20 lat). I wybór prosty jak w życiu - albo to akceptujesz albo jak to pewien YouTuber powiedział "albo wypierdalaj" - krótka piłka :) (tak działają w końcu niektóre firmy czy korporacje ala taki właśnie Microsoft).

Co do Linuxa - jako ciekawostkę dodam, że jest pewien odwrót od tego np: w Niemczech, w państwowych urzędach (stwierdzili, że nie spełnia norm bezpieczeństwa i jest kijowy w obsłudze - i teraz reisntalują komputry na Windowsy 10) - ale to takie lokalne zjawisko po prostu i to jeszcze w innym kraju. Gdyby jeszcze w szkołach choć coś uczyli o tym systemie (ja dopiero na studiach poznałem ten system i na swój sposób polubiłem, bo cała podstawówka, gimnazjum czy liceum to była epoka lat 90-tych, czyli nauka Windowsa i Office-a (serio - jeszcze tak było 6 lat temu czyli w 2012 roku, gdy zadwałem maturę)). Ale to takie wspomnienia :)

Odpowiedz do tematu